Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hardy Heron - pomalý Nautilus [vyřešeno]  (Přečteno 3644 krát)

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Hardy Heron - pomalý Nautilus [vyřešeno]
« kdy: 27 Září 2008, 12:03:06 »
Mám problém pracovať efektívne s Nautilom. Ak má adresár veľa podadresárov alebo súborov cca niekoľko desiatok až stoviek, tak sa mi sekne na minútu a niekedy aj viac. Gnome commander alebo mc to pritom načíta pomerne rýchlo a bez seknutia, teda chyba nebude vo filesystéme, ktorý je ext3 ale bude to asi vlastnosť Nautila. Dnes som ho upgradol na verziu 2.22.5.1 mysliac, že sa to zlepší, ale subjektívne to je ešte horšie. Nautilus potrebujem vždy, keď chcem nahádzať súbory z plochy do svojho pomerne rozvetveného filesystému, na takúto prácu sa mi zdá byť ale momentálne nepoužiteľný. Máte s tým podobnú skúsenosť? Ak áno, ako ste to riešili?
« Poslední změna: 04 Října 2008, 11:59:54 od Juraj »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2008, 12:19:56 »
Co zkusit třeba Thunar, nebo Rox filer? Oba jsou proti Nautilusu rychlí jako blesk.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2008, 12:29:00 »
Asi budem musieť Nautila oželieť....

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2008, 12:42:26 »
Co jsem zatím našel, pokud by šlo o hudební soubory:
I was going through ubuntuforums and came across a solution that worked for me.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=652913

I'm reproducing it here. It's easy...
In Nautilus,
Edit --> Preferences --> Preview tab.
There, choose "Never" for "Preview sound files". Done !

JohnyN

  • Host
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2008, 15:41:55 »
Zdravím, rozhodne sa pripájam k názoru, že problém bude spôsobený vytváraním náhľadov. Teda, máte dve možnosti:
  • Otvoríte každú zložku a počkáte, kým sa vytvoria náhľady súborov.
alebo
  • Ak náhrady súborov nepotrebujete, tak ich jednoducho vypnite v nastaveniach nautila.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #5 kdy: 28 Září 2008, 05:28:56 »
Zdravím, rozhodne sa pripájam k názoru, že problém bude spôsobený vytváraním náhľadov. Teda, máte dve možnosti:
  • Otvoríte každú zložku a počkáte, kým sa vytvoria náhľady súborov.
alebo
  • Ak náhrady súborov nepotrebujete, tak ich jednoducho vypnite v nastaveniach nautila.

Vtip je v tom, že po vypnutí náhľadov je to to isté, teda seknutie na cca 1 min a niekedy aj trochu viac a až následné načítanie. Čo sa týka vytvárania náhľadov nautilom, robí to iba pri prvom načítaní, pri ďalšom si už náhľady ťahá z cache, takže toto môj problém nebude... Ono tie adresáre na ploche sú vpodstate symlinks na adresáre na druhom disku. Teraz ma napadá, či to nebude nejako súvisieť s podporou gvfs zavedenou ešte do Gnome 2.20 a Nautilus si v určitých prípadoch nerozumie so zadanými cestami a teda či to nebude bug. Ostatní správci súborov tento problém nemajú. Nautilus mi pritom docela dobre zapadá do prostredia, preto by som ho chcel využívať, ale takto to asi nepôjde.

JohnyN

  • Host
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #6 kdy: 28 Září 2008, 08:35:52 »
Je možné, že sú poškodené nastavenia nautila v /home. Skúste si ich zazálohovať, vypnúť náhľady a skúsiť otvoriť tie adresáre znova.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2008, 10:12:43 »
 jj také bych zkusil čisté nastavení nautilusu, možná to pomůže, mě i v /usr/bin normálně pracuje, sice mu chvilku trvá než to načte, ale načte to, když mezi tím kliknu na jinou složku okamžitě se tam přesune...

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #8 kdy: 28 Září 2008, 12:10:13 »
Takže som vymazal všetky náhľady z cache, všetky skripty, všetky konfiguráky a adresáre v home súvisiace s nautilom a trochu to pomohlo. Tá rýchlosť nie je nejaká oslňujúca, ale načítanie rozsiahlejšieho adresárového stromu kleslo pod 20s. Ak by mal niekto nápadad na ďalšiu optimalizáciu vopred ďakujem.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #9 kdy: 04 Října 2008, 10:26:06 »
Nautilus mi už behá pomerne svižne. V čom bol problém? V rozšíreniach pre Nautilus inštalovaných z universe a multiverse zdrojov. Riešením bolo ich odinštalovanie, čím som prišiel o skripty v kontextovom menu. Tie som stiahol z iných zdrojov a ručne nakopíroval do adresára ~/.gnome2/nautilus-scripts . Teraz už je všetko v poriadku - rýchlosť nautila aj jeho rozšírenia...

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #10 kdy: 08 Října 2008, 16:00:59 »
Co zkusit třeba Thunar, nebo Rox filer? Oba jsou proti Nautilusu rychlí jako blesk.
Zkusil jsem Thunar a musím říct že mně velice příjemně překvapil.......Nevíte jak ho mám nastavit výchozí místo nautila?
Linux je cesta do budoucnosti

JohnyN

  • Host
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #11 kdy: 08 Října 2008, 16:06:31 »
Co zkusit třeba Thunar, nebo Rox filer? Oba jsou proti Nautilusu rychlí jako blesk.
Zkusil jsem Thunar a musím říct že mně velice příjemně překvapil.......Nevíte jak ho mám nastavit výchozí místo nautila?
http://www.psychocats.net/ubuntu/nonautilusplease
Ale neskúšal som to.

bwd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Hardy Heron - pomalý Nautilus
« Odpověď #12 kdy: 05 Listopadu 2010, 14:32:45 »
Co zkusit třeba Thunar, nebo Rox filer? Oba jsou proti Nautilusu rychlí jako blesk.
Zkusil jsem Thunar a musím říct že mně velice příjemně překvapil.......Nevíte jak ho mám nastavit výchozí místo nautila?
http://www.psychocats.net/ubuntu/nonautilusplease
Ale neskúšal som to.

Funguje.
b w d
12.04 PrecisePangolin
i386

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.