Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gimp - zarovnani textu do bloku  (Přečteno 3379 krát)

morpheus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Gimp - zarovnani textu do bloku
« kdy: 28 Září 2008, 21:39:51 »
pracuje tu nekdo v grafickem editoru gimp? ;-)

potrebuji zarovnat cast textu do bloku, ale nedari se mi /pritom zarovnani vlevo, vpravo, na stred funguje/...
pouzivam gimp ve verzi 2.4.5, distribucni z ubuntu hh

jde mi o zarovnani textu S nejmodernejsi pocitacovou technikou... a Licence pro film na tomto DVD..., viz obrazek nize
pouzite xcf a exporty do jpeg tady
privitam prazdny sample soubor se zarovnanym textem do bloku nebo radu jak na to, diky

« Poslední změna: 01 Října 2008, 21:15:29 od morpheus »
Michal Makovec, morpheus
www.pvfree.net

morpheus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Gimp - zarovnani textu do bloku
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2008, 01:37:55 »
zkusil jsem jak downgrade na gimp nizsi verze, tak i upgrade na gimp v posledni verzi 2.4.7 ...
zaver: still under developement  :P

s unstable v. 2.5 jiz ztracet cas (cti laborovat) nebudu, zarovnal jsem jeden z textu na stred a hazim na to bobek...
pouzite xcf a exporty do jpeg tady

« Poslední změna: 29 Září 2008, 01:39:38 od morpheus »
Michal Makovec, morpheus
www.pvfree.net

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Gimp - zarovnani textu do bloku
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2008, 12:09:26 »
no máte pravdu, nejde to, respektive to nefunguje vůbec... já tedy grafiku dělám, ale v gimpu vždy obvykle jen nějaké kusy písma/log a bitovou grafiku, nikdy jsem nepotřeboval zarovnání do bloku, ale otestoval jsem a v inkscapu funguje bezvadně;)

ale v 2.6 bude přepracovaná podpora textů, takže to bude asi lepší, v gimpu jsou písma/vrstvy s textem špatně ovládatelná...
já nyní pracuji tak, že snímky/podklady upravuji v gimpu a připravuji a potom dodělám v inkscapu, když je jednoduší dělat celé přes vektory, dělám celé v inkscapu...
« Poslední změna: 29 Září 2008, 12:16:12 od Fracty »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Gimp - zarovnani textu do bloku
« Odpověď #3 kdy: 03 Října 2008, 12:03:43 »
Tak jak jsem si myslel, ve verzi 2.6 se práce s textem zlepšila a mimo to už funguje zarovnání do bloku, tak všichni na getdeb;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.