Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: skript - spuštění programu pod dosemu (linkonto)[vyřešeno]  (Přečteno 3334 krát)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
zprovoznil jsem dle návodu Linkonto (účetnictví, které běží pod dosemu), ale potřeboval bych, aby šlo spustit spouštěčem z plochy ( účetní chce kliknout a pracovat). Jak jsem pochopil, přímo přes spouštěč to zřejmě nejde, takže se snažím vytvořit nějaký jednoduchý skript, který si spouštěčem zavolám,  ??? :(ale nemůžu přijít na správnou syntaxi.
Takže :

Spuštění ručně přes terminál vypadá takto :

otevřu terminál

dosemu                            #spustí emulaci DOSU (tuším FreeDos) - začíná v adresáři c:
cd linkonto.15                  #přejdu do adresáře linkonto.15
_konto15.bat                   #spustím program

a program se rozběhne.
Pokud zadám stejnou posloupnost příkazů do skriptu, otevře se jen okno se spuštěným dosemu ( c: ), spuštění programu se neprovede. Zkoušel jsem více kombinací příkazů a určení cesty, ale buď skončím v dosemu nebo problikne nějaké okno a skript se ukončí, program se nespustí.   

Neúspěšné pokusy
#!/bin/bash
dosemu
cd linkonto
_konto15.bat


#!/bin/bash
cd /home/robert/.dosemu/drive_c/LINKONTO.15
dosemu && _KONTO15.bat

a různé další kombinace, ale bez přesné syntaxe se k výsledku asi nedohrabu (začínám, asi potřebuju dosemu předat nějakým parametrem co a kde má spustit, ale nikde jsem to nenašel) Možná se postup bude hodit i dalším zájemců o účetnictví v Linuxu (Linkonto), případně i na nějaké starší hry.
« Poslední změna: 28 Září 2008, 23:18:52 od erico9999 »
Linux je cesta do budoucnosti

nettezzaumana

  • Host
Re: skript - spuštění programu pod dosemu (linkonto)
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2008, 22:48:30 »
Citace
1.2. Running a DOS program directly from Linux.

   You can use something like
              dosemu "/home/clarence/games/commander keen/keen1.exe"

   which will automatically cause the DOS in DOSEMU to

     * "cd" to the correct directory,
     * execute the program automagically,
     * and quit DOSEMU when finished.
.. je mi moc lito, bojuji s tim .. chci byt mily a chapavy .. ale stromek se musi ohybat dokud to jde, takze :: RTFM ;)

ps. u me v /usr/share/doc/packages/dosemu/README.txt

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: skript - spuštění programu pod dosemu (linkonto)
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2008, 23:08:51 »
Moc díky, už to běhá, uvozovky mě teda nenapadly. Pokud to někdo budete taky používat, pozor na přesně napsanou cestu a název souboru - rozlišuje malé a velké písmena ( napsal jsem .bat místo .BAT a už to nejelo ). Takže fungující skript

#!/bin/bash
dosemu "/home/robert/.dosemu/drive_c/LINKONTO.15/_KONTO15.BAT"

Linux je cesta do budoucnosti

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.