Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nepripaja externe disky  (Přečteno 1527 krát)

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Nepripaja externe disky
« kdy: 29 Září 2008, 07:18:02 »
Odkedy som si na vyskusanie nainstaloval (a po 10 minutach aj odinstaloval Kubuntu-desktop) tak mi system nepripaja externe harddisky, ktore predtym v pohode pripajal a daval mi ikonky na plochu.

Pripaja mi len dve particie interneho disku, ale aj tie sa chovaju velmi divne... ak ich v nautilovi dam odpojit, tak ich odpoji, ale z ikonky na ploche mam do nich nadalej pristup...

Skusil som aj pysdm, odpojil som ich cez neho, ale z ikoniek na ploche k nim mam stale pristup...

Pomocou pysdm som pripojil externe disky, avsak na ploche sa mi ziadna ikonka neobjavila...

Ako mam dat system do povodneho stavu? bol by som rad, keby som konecne mohol zacat normalne pouzivat pocitac...

Poradi niekto, ako dosiahnut ten jednoduchy stav, ked su po starte pripojene vsetky disky a na ploche su k nim ikonky?

Dakujem

Ubuntu 8.04

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
[ubuntu]: Re: Nepripaja externe disky
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2008, 00:17:01 »
Ked si otvorite polozku "Miesta", v druhej casti odhora by Ste mali vidiet vsetky dostupne diskove oddiely. Su tam?
Pod pojmom "externe disky" si predstavujete aj flash pamatove zariadenia (flashky, klucenky, ...)?
Mozete sem prosim postnut vypis prikazu:
Kód: [Vybrat]
lsusbci system vobec vidi HW, alebo ani to.

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re: Nepripaja externe disky
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2008, 03:05:04 »
system hardware videl, lebo som ich vedel cez gparted editovat, dokonca aj rucne pripajat... jednalo sa o externe usb HDD 500GB 2X...

Uz som to vyriesil cistou instalaciou systemu.

Kazdopadne Vam dakujem za ochotu.

Klíma Jan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
  • Debian Lenny + KDE
    • Klima8 site
Re: Nepripaja externe disky
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2008, 06:51:36 »
sudo fdisk -l
sudo mkdit /media/neco
sudo mount /dev/hda7 /media/neco


(to dev/hda7 nahraťte HDD z výpisu fdisku )

já tak připojuji i telefon u Debianu :D
Nejtězší je na linuxu pochopit to, jak je to jednoduché

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.