Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox a Opera - rozne riadkovanie  (Přečteno 1305 krát)

5ulo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
    • Ubuntu howto's
Firefox a Opera - rozne riadkovanie
« kdy: 29 Září 2008, 12:49:41 »
Len nedavno som plne presedlal na Ubuntu s tym, ze z neho vyzdimam maximum pri mojej praci a hned som narazil na mensi problem. Firefox aj Opera pod ubuntu trosku inak riadkuju texty ako pod win. V prilohe je uzsie riadkovanie win a sirsie ubuntu. Font je rovnaky, DPI 96, cize klasicke... a predsa pismenka vyletia z boxu kvoli vacsim medzeram v riadkoch. Je treba niekde v nastaveniach ubuntu nastavit nejake zvlastne hodnoty, aby sa tieto riadky nerozchadzali?
Vdaka

[attachment deleted by admin]

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Firefox a Opera - rozne riadkovanie
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2008, 15:32:49 »
Na tohle jsem se chtěl zeptat už dříve, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Je to zcela jistě způsobené výchozími fonty pod *ubuntu distribucemi a docela mi to také vadí... Hlavně teď nevím jestli to dělaly i starší verze, ale třeba debian je ok.
 Výsledek v kubuntu je že např. tady na té stránce mi písmo vyletí až kam nemá a překrývá se s formulářem: http://www.hvozd.eu/stara-vrba/

Až dorazím domů přidám screenshot.
A nerozsypává mi to vlastně jen tuhle stránku, ale řekněme tak 10% layoutů stránek na webu (a ano, vím že absolutní pozicování je v takvýchhle případech vlastně prasárna, ale na předělání teď bohužel nemám moc čas).
Ale hlavně - je tohle standardní a chtěné chování, nebo se do budoucna počítá se změnou (úpravou) fontů? Větčina uživatelů si totiž nejspíš v systému nechává výchozí fonty.

5ulo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
    • Ubuntu howto's
Re: Firefox a Opera - rozne riadkovanie
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2008, 16:01:19 »
no ja som si ako webdesigner musel nahrat aj ms fonty, inak by mi nevadili defaultne fonty v ubuntu. Kazdopadne tento medzerovy jav mi trosku narusa pracu. A to netreba ani absolutne poziciovat prvky v stranke ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.