Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Curl v PHP + nslookup [vyřešeno]  (Přečteno 3804 krát)

emil54

  • Host
Curl v PHP + nslookup [vyřešeno]
« kdy: 01 Října 2008, 13:49:40 »
Zdravim. Nemate nekdo povedomost, jak se chova nslookup, pokud je volan z PHP scriptu a dotazovan na stejnou domenu, jako je tesne pred tim (v tomtez scriptu )dotazovan ficurou curl?
Jde mi o to, ze jsem nikde nenasel, ze by PHPkovej curl nejak vracel i IP adresu vzdalenyho dokumentu (mozna umim blbe hledat:)), takze to zjistuju nasledne volanim nslookup. Predpokladam, ze by si nslookup mohl posledni vysledky requestu nekde cacheovat, takze mne zajima, jestli mi to vraci z ty cache, nebo posila dotaz znovu. Prijde mi, ze spis znovu, ponevadz kdyz to zjistovani IP vypnu a pustim do cyklu par dotazu, je vyslednej cas pokazdy o neco kratsi, nez kdyz nez se zapnutym dotazem pres nslookup. Ale to muze bejt skutecne jenom dojem, nebo shoda okolnosti, protoze to dost zavisi na ruznejch jinejch vnejsich faktorech - kvalita linky, zatizeni vzdalenyho serveru a pod.
A nebo je to este jinak a curl ma na dns dotazy jinou ficuru?
Pokud ne, da se nejak pristoupit do cache nslookup?

Predem diky za namety
Emil
« Poslední změna: 15 Října 2008, 07:55:57 od Petr Merlin Vaněček »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2008, 01:53:41 »
CLI cURL má pro ukecanost parametr -v
V PHP netuším, nějaká knihovna nad cURL by snad mohla existovat.

Nicméně pokud je jediným problémem odezva DNS tak bych si někde na lokálu/LAN zprovoznil nějakou cachovací DNS proxy, napadá mne třeba dnsmasq, pohledejte, určitě najdete něco co vám bude vyhovovat. Nastavte si její adresu jako DNS server a problémy s odezvou DNS při opakovaných dotazech tak odpadnou.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

emil54

  • Host
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2008, 02:28:05 »
To by asi bylo reseni, jenze aaplikace, kterou bastlim pobezi ve finale kdesi na nejakyym serveru, o kterym ted nic nevim a pochybuju, ze budu moct cokoli na ty masine nebo v siti podnikat. Asi to ted v tehle fazi prestanu prozivat a pokud bude vse ostatni behat podle predstav mych a zakaznika, prepisu to do nejaky solidnejsi formy nejspis v perlu - tam by mohlo bejt moznosti vic.

Kazdopadne diky za namet

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2008, 21:21:41 »
Možná hloupá poznámka, ale DNS záznam má jistou TTL, takže co si do DB uložit výsledek prvního dotazu a po dobu TTL se dotazovat DB a ne DNS serveru?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

emil54

  • Host
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2008, 21:52:03 »
Asi jsem se blbe vyjadril. Script, resp. jeho jeden cyklus vezme nejakou dosud neproverenou url a prostrednictvim curl ji sosne a rozpitva jeji obsah, pristupovy casy, redirecty atd. Jenomze CURL v php mi nevrati IP adresu (nebo aspon jsem neprisel na to, jak), prestoze si ji nejak musi zjistit. Cyklus je ukoncenej ulozenim vsech nasosanejch a vyparsovanejch informaci do DB. Tot vse.
Ja ale mezi tim este s pravou rukou na levym uchu zjistuju pres nslookup tu blbou IP i kdyz je mi jasny, ze se v ten moment nekde v masine vali celej DNS zaznam, ale ja nevim, jak se k nemu dostat. :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2008, 22:24:01 »
Tak nějak nevím, ale nepomůže ani toto?

http://cz.php.net/manual/en/function.dns-get-record.php
« Poslední změna: 06 Října 2008, 22:33:48 od Petr Merlin Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

emil54

  • Host
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2008, 22:43:33 »
:) Asi si porad nerozumime, ja nemam problem zjistit IP - dns_get_record() jsem taky zkousel a prijde mi pomalejsi, nez volat rovnou nslookup.
Muj mozna zbytecnej problem tkvi v tom, ze oba zpusoby uz povazuju za pousteni nejaky rutiny navic, protoze usuzuju, ze tentyz dotaz posila samotne curl, tudiz je DNS zaznam nekde v systemu uz k dispozici v cache a pak uz je jen otazka, jestli system dalsi dotaz obslouzi z cache, nebo se tupe pta znova. Proste nevim, jestli tam funguje nejaka provazanost, nebo ne. Spis si myslim, ze ne, proto bych se rad dostal k vysledku dotazu, kterej posila na DNS Curl - pak bych mel zaruceny, ze mi to nepohrabe na DNS server dvakrat.
Ale je to stejne mozna uplne zbytecna starost, protoze ty DNS zaznamy se budou nejspis stejne kesovat nekde na nejakym bode v serverovne, takze by to mozna stejne prd usetrilo. Jenom mi to proste vrta palici a stve mne, ze to neumim rozlousknout :) Asi se pustim poradne do manualu k Curl.

emil54

  • Host
Re: Curl v PHP + nslookup
« Odpověď #7 kdy: 07 Října 2008, 04:26:22 »
Tak jsem se pustil do hledani a pan google mi prozradil, ze jsem tupec a ze by bylo dobry si udelat cas a trochu si nastudovat par zakladnich veci o linuxu. Cache DNS nejspis zadna v systemu neni, pokud si ji tam nedobastlime (treba dnsmasq), nebo pokud ji nema svou vlastni nekterej program (viz treba dns plugin pro FireFox). Takze moje dilema je tim vyreseny: kaslat na tech par mikrosekund potrebnejch pro zjisteni IP, nebo vyrobit cache :)

Kazdopadne vsem dik za shovivavou trpelivost

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.