Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Via Eden X Intel Atom  (Přečteno 1659 krát)

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Via Eden X Intel Atom
« kdy: 01 Října 2008, 13:57:34 »
Řeším otázku serveru/routeru postaveném na jedné z těchto platforem: Via Eden a Intel Atom. Primárně mi jde o co nejmenší spotřebu, ale současně i o rozumný výkon pro routování, běh ZoneMinder-u, Samby.
Z uvedeného vyplývají i mé požadavky na další části serveru: 1xHDD, 1xDVD na odkládání "postarších dat", 1x 1Gbit síťová karta (navíc k integrované). Nic víc netřeba.

Máte někdo zkušenosti s instalací a během linuxu na těchto platformách? Co se týká spotřeby, jsou si +-rovnocenné (Eden žere sice víc než Atom, ale u chipsetů se to srovnává, neb ten intelácký se hrozně rozežraný), tudíž se rozhodnu podle rad a dalších kritérií. Cenově teď vychází Atom na desce na pár šupů, Eden je dražší.

Provozuje někdo linux na některé z těchto platforem?
これはなんですか。 Ubuntu です。

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Via Eden X Intel Atom
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2008, 14:33:48 »
Taky už jsem se ptal... Některé mašinky jsou docela unikátní a nelze je v ČR sehnat.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Re: Via Eden X Intel Atom
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2008, 15:33:34 »
A už jsi se pro něco rozhodl? Protože na tom chci provozovat ZoneMinder, potřebuji stroj, který zvládne některou z větších distribucí = potřebuji něco silnějšího. Zatím to (po přečtení některých informací vidím na Eden, ale chybí mi informace o zkušenostech - jak velký problém je provozovat na tom linux (mám na mysli nutnost kompilace ovladačů atd).
Jinak docela hezky zpracovaná informativní stránka o spotřebě je tady: http://www.epiacenter.com/powersim/powersim_v2/epiasimulator_v2.htm
これはなんですか。 Ubuntu です。

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Via Eden X Intel Atom
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2008, 15:52:09 »
Zatim jsem se rozhodl koupit měřák el.energie a budu podtaktovávat stroje co mam doma. Pokud to bude žrát pod 40W, budu spokokokojen.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

tobr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Via Eden X Intel Atom
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2008, 10:25:19 »
Tu spotřebu lze hodně ovlivnit zdrojem a diskem. Uvedu můj případ. Mám HTPC s MythBuntu 8.04.
MB - mATX M2NPV-VM (nVidia6150)
CPU - AMD BE2350 (X2 2,3GHz)
HD - 2.5'' SATA 320GB WD 5400
RAM - 1 GB
DVD - Sony notebook CD/DVD-RW
TV - Asus My Cinema p7131 Hybrid
FAN-jediny 80mm na CPU
Zdroj-PicoPSU 120W (12V-25V) + notebook zdroj Fortron 120W(ten fortron byla chyba,nepříjemný vysokofrekvenční zvuk i při vypnutém pc)
Spotřeba v idle 31W.
Dokud jsem tam měl originální 200W zdroj z HTPC bedny a disk byl 3.5 WD 160GB jednoplotnový, tak spotřeba v idle byla asi 53W. Takže disk a hlavně vysoce účinný zdroj dostal desktop PC na hranici 31W. V plném zatížení byl rozdíl ještě mnohem větší.
Koneckonců na digilidi v jejich testovacím HTPC s podobnou specifikací došli k obdobné spotřebě.
If you can't learn to do something well, learn to enjoy doing it poorly.
Ubuntu 10.04 32bit, Athlon II X4 635, M3N78-VM (nVidia 8200), 2x2GB, SATA WD640AAKS, TV Genius Video Wonder III

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.