Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird Windows Ubuntu ... problém se sdílením adresáře [vyřešeno]  (Přečteno 2166 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Mám dualboot. Thunderbird používám jak v Ubuntu, tak ve starém OS. Sdílejí společné úložiště na disku FAT32 (.../Mail).

Ale nemohu v Ubuntu v Thunderbirdu připojit adresář? Soubor je pasivní. Když se na něj podívám, tak má práva stejná, jako ostatní ve složce Mail, kde jsou zprávy. Jak na to? Jak je to s právy na disku FAT32?
« Poslední změna: 02 Října 2008, 19:18:26 od Martin 'Želva' Malý »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Mirrodin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Thunderbird Windows Ubuntu ... problém se sdílením adresáře
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2008, 22:05:07 »
Mě to tak funguje a s připojováním nemam žádnej problém. U vfat bys měl mít po mountnutí disku práva na čtení i zápis. Jestli ti to tak nefunguje pak si prostě do fstabu přidej do řádky s diskem umask=000 (viz http://wiki.ubuntu.cz/Připojení%20disku)
V domovském adresáři si prostě do .mozilla-thunderbird/profiles.ini nastavíš do Path cestu k úložišti.

U mě vypadá profiles.ini takhle:
Kód: [Vybrat]
[General]
StartWithLastProfile=1

[Profile0]
Name=default
IsRelative=0
Path=/media/sda6-168GB/Honza/.Thunderbird profil/a5dh42hh.default/profiles.ini

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Thunderbird Windows Ubuntu ... problém se sdílením adresáře
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2008, 08:52:18 »
Díky. Nastavil jsem to celé znovu a je to vyřešeno. Proti návodům doporučuji úložiště zpráv "jednoduše" pojmenovat (nenechávat původní). Například:

/media/data/posta v Ubuntu
D:/posta ve starých OS

bez použití mozziláckého gh2g23hg.2g1h6fgh atd.. Jednoduše potom doplníte cesty a rozeznáte, zda si Thunderbird nevytvořil vlastní složku někde vedle.
Už mi to funguje i se sdíleným adresářem i složkami zpráv pro několik účtů a uživatelů v obou OS. Je i možné v libovolném OS přidávat či editovat účty.

Teď mě čeká udělat to samé pro Firefox :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.