Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vývojové prostředí c++  (Přečteno 5815 krát)

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
vývojové prostředí c++
« kdy: 01 Října 2008, 17:18:05 »
Zdravím

kompilaci programů v c++ přes knzoli jsem zvládl ale má někdo zkušensoti s nějakým vývojovým prostředí?
rozjel jsem kdevelop ale když spustím program nevím kde mám hledat výstup poradil by mě někdo kde ho mám hledat?

dík moc

Pavel Půlpán

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2008, 17:51:32 »
KDevelop funguje na principu projektů.

http://women.kde.org/articles/tutorials/kdevelop3/

Laethnes

  • Host
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2008, 13:28:20 »
Popravdě řečeno KDevelop jsem nepoužíval, takže nemohu srovnat, ale (taktéž na bázi projektů) funguje Code::Blocks, IDE, které používám (není v repozitářích; musíš si stáhnout .deb balíček z jejich stránek). Za pokus nic nedáš ;)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2008, 13:35:36 »
Zdravím

kompilaci programů v c++ přes knzoli jsem zvládl ale má někdo zkušensoti s nějakým vývojovým prostředí?
rozjel jsem kdevelop ale když spustím program nevím kde mám hledat výstup poradil by mě někdo kde ho mám hledat?

dík moc

Myslíš výstup z konzolové aplikace? Tj. v KDevelopu ti to jen problikne? Mělo by to dole psát do okýnka. Je tam okýnko přímo na výstup. Až budu v linuxu, tak se popřípadě podívám přesněji, kdyby jste to nenašel ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2008, 16:52:28 »
no právě že okýnko s výstupem tam nikde není a už nevím co s tím
a teď jsem zjistil že mi to nechce ani debugovat

nevíte někdo nějakej solidní program an debugování c++ kodu kde by si zborazil vystup proměných v daném breakpointu nebo tak?

dík moc

Laethnes

  • Host
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2008, 16:55:08 »
Jak jsem již psal; můžeš zkusit Code::Blocks. Mě funguje perfektně (i když je pár věcí, které mě lezou na nervy, ale aspoň mě při debugování nepadá, jak dělal na Widlích DevC++)

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2008, 16:57:05 »
tohle mi to píše

Kód: [Vybrat]
cd '/home/vosa/c++/test1/debug' && WANT_AUTOCONF_2_5="1" WANT_AUTOMAKE_1_6="1" LC_MESSAGES="C" LC_CTYPE="C" make -k
make all-recursive
Making all in src
/bin/bash ../libtool --tag=CXX --mode=link g++ -O0 -g3 -o test1 test1.o
../libtool: line 832: X--tag=CXX: command not found
../libtool: line 865: libtool: ignoring unknown tag : command not found
../libtool: line 832: X--mode=link: command not found
../libtool: line 999: *** Warning: inferring the mode of operation is deprecated.: command not found
../libtool: line 1000: *** Future versions of Libtool will require --mode=MODE be specified.: command not found
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
gcc: no input files
../libtool: line 2237: X-O0: command not found
../libtool: line 2237: X-g3: command not found
../libtool: line 2406: Xtest1: command not found
X: user not authorized to run the X server, aborting.
../libtool: line 2418: Xtest1: command not found
../libtool: line 2426: mkdir /.libs: No such file or directory
mkdir: cannot create directory `/.libs': Permission denied
make[2]: *** [test1] Error 1
make[2]: Target `all' not remade because of errors.
make[2]: Nothing to be done for `all-am'.
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make: *** [all] Error 2
*** Exited with status: 2 ***


wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2008, 17:00:31 »
ten IDE jsem te stáhl z ubuntu packages a píše mi to že zatím nemá moduly pro moje jádro

Laethnes

  • Host
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2008, 17:06:44 »
ten IDE jsem te stáhl z ubuntu packages a píše mi to že zatím nemá moduly pro moje jádro
Tak to netuším co s tím. Zas takový "odborník" nejsem.
(To platí i o výše uvedeném přízpěvku).

P.S.: můžeš se zkusit mrknout přímo na stránky toho IDE. Třeba tam bude něco víc

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2008, 17:23:07 »
mkdir: cannot create directory `/.libs': Permission denied

no nejspíše bude dobrý provádět make přes sudo..... píše to že to nemohlo vytvořit tenhle adresář
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2008, 19:11:16 »
t mám spouštět kdevelop jako sudo?

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2008, 21:55:15 »
Tak KDevelop docela ovládám. Btw co to kompilujete?

PS: no spouštět to jako sudo je asi blbost.... navíc až mi napíšete co to kompilujete budu chytřejší proč se to vlastně snaží vytvářet složku kdesi kde je to docela naprd :D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2008, 12:23:16 »
čistě jenom novej simple hello world projekt bez jakejkoliv uprav

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #13 kdy: 03 Prosince 2008, 12:42:18 »
Takže dal jsem:

NEW Project->C++->Simple Hallo World program a vytvořilo mi to jednoduchej konzolovej program.

Kliknu na takový to ozubený modrý kolečko a dám Run them a už to jede.

PS: máte nainstalováný balík build-essential?
« Poslední změna: 03 Prosince 2008, 12:54:10 od Martin - ViPEr*CZ* »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

nettezzaumana

  • Host
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #14 kdy: 03 Prosince 2008, 12:47:14 »
koukam ze o emacs nikdo uz dneska ani okem nezavadi ;)

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #15 kdy: 03 Prosince 2008, 13:00:46 »
normálně píšu v kate a kompuluju v konzoli ale potřebuju debugovat a vidět jsem že kdevelop to umí celkem dobře aj s vypisováním proměnných a jejich hodnot což momentálně potřebuju a zatím u ničeho jinýho jsem toi nenašel

s tím hello worldem přesně tak a ten balík v synapticu mám a teď i nově přeinstalovaný a furt nic

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #16 kdy: 03 Prosince 2008, 13:25:10 »
A normálně to přeložit jde v KDevelopu? (bez debugu)

PS: Já když jsi někde dám breakpoint a pustím to v debug modu, tak mě to v pohodě ukazuje co mám v proměnných ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

nettezzaumana

  • Host
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #17 kdy: 03 Prosince 2008, 13:32:44 »
nechci prudit, ale nebylo zdravejsi pro elementarni zalezitosti jako 'Hallo World' pouzit bezny editor a rucne si to zkompilovat ..??

clovek se tim minimalne nauci pouzivat kompilator a pochopi jak to funguje s knihovnama ..

nepouzivej kdevelop a ani jine IDE na takovehle veci !!

btw.. na vsechny veci co jsem kdy delal jsi dosud stacilo vim, make, patch, autoconf, gcc ..
« Poslední změna: 03 Prosince 2008, 13:34:16 od nettezzaumana »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #18 kdy: 03 Prosince 2008, 13:58:04 »
nechci prudit, ale nebylo zdravejsi pro elementarni zalezitosti jako 'Hallo World' pouzit bezny editor a rucne si to zkompilovat ..??

clovek se tim minimalne nauci pouzivat kompilator a pochopi jak to funguje s knihovnama ..

nepouzivej kdevelop a ani jine IDE na takovehle veci !!

btw.. na vsechny veci co jsem kdy delal jsi dosud stacilo vim, make, patch, autoconf, gcc ..

No jasné... ale mi řešíme otázku toho, kdy si program zastavíš na určitém řádku a podíváš se co je v různých proměnných za hodnoty. Je to dobré třeba když hledáš logickou chybu v programu. Zvolili jsme jen ten nejjednodušší program k tomu. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #19 kdy: 03 Prosince 2008, 16:20:32 »
nechci prudit, ale nebylo zdravejsi pro elementarni zalezitosti jako 'Hallo World' pouzit bezny editor a rucne si to zkompilovat ..??

clovek se tim minimalne nauci pouzivat kompilator a pochopi jak to funguje s knihovnama ..

nepouzivej kdevelop a ani jine IDE na takovehle veci !!

btw.. na vsechny veci co jsem kdy delal jsi dosud stacilo vim, make, patch, autoconf, gcc ..


no jo jenže to mám kvuli jednoduchosti denugovat potřebuju program kterej už mám asi 900 řádků a mám tam jeden složitej rekurzviní algoritmus kterej pořádně nefunguje a proto ho hci zdebugovat abych viděl i proměnné a k tomu mi obyčejný g++ asi nestačí

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #20 kdy: 03 Prosince 2008, 16:23:17 »
ještě jeden kamarád mi poradil abych nainstaloval xterm pro KDE protože mám gnome
jenže mám v synapticu nasintalovaný aj konsole aj xterm a jak je v kdevelopu tam záložka konsole tak se mi ta konzole nezobrazí i když v kate se mi v pohodě zobrazí

Martin - ViPEr*CZ*

Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #21 kdy: 03 Prosince 2008, 17:44:26 »
No mně stačí nainstalit KDevelop a build-essential. A ten Hallo world lze jen zkompilovat pomocí KDevelopu (myslím kompilace bez debug).
Protože já když ho mám už zkompilovanej, tak pak při F9 (start debug) mi už nepíše kompilaci, ale jen se to spustí již z kompilovaného kódu a zastaví se to kde chci, krokovat to lze apod.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wosak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
Re: vývojové prostředí c++
« Odpověď #22 kdy: 03 Prosince 2008, 17:48:00 »
no právě jenže já to ani nenzkompiluju
nechybí ěm nějaký balík když používám KDE programy na gnome?


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.