Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí (vyřešeno)  (Přečteno 9961 krát)

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Dobrý den,

Koupil jsem si Asus EEE 4G s Xandrosem a pro jeho téměř nulovou rozšiřitelnost jsem ihdned nainstaloval Ubuntu-eee. Wi-Fi mi sice při startu naběhne vždy, ale někdy se jí do Wi-Fi sítě podaří připojit, někdy nepodaří a vůbec jsem nepřišel na to čím to ovlivnit. Když si zakliknu svojí síť mezi dostupnými, zeptá se mně to na heslo, já ho zadám a pak čekám...................a čekám........................a čekám..........................a jestli jsem neumřel, tak čekám dodnes. No a občas, když už to před vybitím baterek chci vypnout, tak to najednou naskočí a já vůbec nevím proč.

No a jindy zapnu a běží hned jak z praku.

Proboha co s tím?
« Poslední změna: 24 Listopadu 2008, 12:53:20 od ondrejkovic »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2008, 09:23:58 »
pořídit si normální wifku, zkusit vypnout šifrování na síti nebo Systém > Správa > Systémový protokol a soubor deamon.log a kern.log nebo dmesg|tail

tululum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2008, 22:27:53 »
Ja mam ubuntu na svojem EEE Pc 1000H a takove predinstalovane verze eeeBuntu apod. jsem si tam nedal, normalne sem installnul klasik ubuntu HH a pak nahral kernel urceny pro EEEcka (z flashy sem ho dostal do EEEcka). Tim jsem rozjel 100% funkcni sitove karty a s pripojenim k netu uz trivialne nainstaloval drivery co neobsahoval kernel.. :) Ted mam SUPROVE funkcni EEE Pc s klasickym ubuntu, ktere neni preplacane kravinama, ale je tam jen to co  potrebuju.. :)
Ovsem pokud si bral eeeBuntu NBR, nebo moblin, tak je to jasne, ptz takhle si asi (lehce) HH neupravis...

Takze muzu jen doporucit klasicky ubuntu hardy a pak nahrat EEEckovej kernel (na pozadani ho uploadnu a hodim link + navod na instalaci ;) a pak uz jen nainstalovat drivery od mikraku a webkamerky a mas UPLNE funkcni EEE Pc ;)

Edit: Tady (klik) sem nasel wiki, kde mas napsany kompletni navod na instalaci ubuntu HH na libovolny EEE vcetne kernelu, driveru a optimalizace (lehce spustis script a je to)
« Poslední změna: 15 Října 2008, 22:39:04 od tululum »

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2008, 16:12:27 »
Ja mam ubuntu na svojem EEE Pc 1000H a takove predinstalovane verze eeeBuntu apod. jsem si tam nedal, normalne sem installnul klasik ubuntu HH a pak nahral kernel urceny pro EEEcka (z flashy sem ho dostal do EEEcka). Tim jsem rozjel 100% funkcni sitove karty a s pripojenim k netu uz trivialne nainstaloval drivery co neobsahoval kernel.. :) Ted mam SUPROVE funkcni EEE Pc s klasickym ubuntu, ktere neni preplacane kravinama, ale je tam jen to co  potrebuju.. :)
Ovsem pokud si bral eeeBuntu NBR, nebo moblin, tak je to jasne, ptz takhle si asi (lehce) HH neupravis...

Takze muzu jen doporucit klasicky ubuntu hardy a pak nahrat EEEckovej kernel (na pozadani ho uploadnu a hodim link + navod na instalaci ;) a pak uz jen nainstalovat drivery od mikraku a webkamerky a mas UPLNE funkcni EEE Pc ;)

Edit: Tady (klik) sem nasel wiki, kde mas napsany kompletni navod na instalaci ubuntu HH na libovolny EEE vcetne kernelu, driveru a optimalizace (lehce spustis script a je to)

Proč rovnou nenapíšeš, že stačí nainstalovat Ubuntu 8.04.1 LTS a nahrát kernel z http://www.array.org/ubuntu/index.html?

Dobrý den,

Koupil jsem si Asus EEE 4G s Xandrosem a pro jeho téměř nulovou rozšiřitelnost jsem ihdned nainstaloval Ubuntu-eee. Wi-Fi mi sice při startu naběhne vždy, ale někdy se jí do Wi-Fi sítě podaří připojit, někdy nepodaří a vůbec jsem nepřišel na to čím to ovlivnit. Když si zakliknu svojí síť mezi dostupnými, zeptá se mně to na heslo, já ho zadám a pak čekám...................a čekám........................a čekám..........................a jestli jsem neumřel, tak čekám dodnes. No a občas, když už to před vybitím baterek chci vypnout, tak to najednou naskočí a já vůbec nevím proč.

No a jindy zapnu a běží hned jak z praku.

Proboha co s tím?

Postup instalace je zde: http://www.array.org/ubuntu/setup.html, jen je potřeba být připojen k internetu kabelem, neb wifi po instalaci Ubuntu 8.04.1 LTS nejede. Mám taktéž Asus EEE 4G, již s Ubuntu 8.04.1 LTS a jádrem z http://www.array.org/. Jen co se týče kamerky, je potřeba ji po instalaci zapnout v BIOSu (to jsem netušil, nenapadlo mě to, a jak "blbec" jsem pokládal otázku zde na fóru).

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2008, 22:28:45 »
Hoši díky, zkusil jsem nainstalovat klasické Ubuntu HH a od začátku fungoval zvuk a na WiFi se mi nabídl nějaký nesvobodný ovladač - tak jsem se těšil, že to budu mít úplně stejné jako na velkém PC, ale po restartu nejde síť (drátěná), tak zatím nevím co bude dál. Ani to nemůžu počeštit. No ale nevadí, zítra budu pokračovat.

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2008, 11:02:51 »
No tak drátová síť už funguje - nainstaloval jsem kernel eee podle návodu, ale wifi nikde.....pátrám dál....

Belerby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2008, 18:06:41 »
Ja mam tedy mensi problem s wifinou.
Nainstaloval sem ubuntu 8.04, nahral sem eee jadro z array.org -> ethernet mi funguje dobre, wifina se tvari jako ze funguje, nicmene se mi nedari nikam pripojit.
Dokazu s ni naskenovat okolni site, muzu se "jakoby" pripojit, nicmene po pripojeni nefunguje spojeni...
Nejprve (pouze s jadrem eee) se to vlastne ani nepripojilo - na AP nebyla stanice videt asociovana
ted sem dohral madwifi ovladac dle http://wiki.eeeuser.com/getting_ubuntu_8.04_to_work_perfectly - na AP jsem jiz videt jako asociovany, nicmene to proste nekomunikuje..

ip adresu mam staticky nastavenou, defaultni routu taky, sebe pingnu - apcko bohuzel ne :-(

poradite ? :-) mam dohrat nejaky jiny ovladac te atherosky ? 
Jaky ovladac pouzivate vy, kterym to funguje...

Mam EEE 4G 701

mam eee 4g 701 :-)

Belerby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2008, 21:26:17 »
Ja mam tedy mensi problem s wifinou.
Nainstaloval sem ubuntu 8.04, nahral sem eee jadro z array.org -> ethernet mi funguje dobre, wifina se tvari jako ze funguje, nicmene se mi nedari nikam pripojit.
Dokazu s ni naskenovat okolni site, muzu se "jakoby" pripojit, nicmene po pripojeni nefunguje spojeni...
Nejprve (pouze s jadrem eee) se to vlastne ani nepripojilo - na AP nebyla stanice videt asociovana
ted sem dohral madwifi ovladac dle http://wiki.eeeuser.com/getting_ubuntu_8.04_to_work_perfectly - na AP jsem jiz videt jako asociovany, nicmene to proste nekomunikuje..

ip adresu mam staticky nastavenou, defaultni routu taky, sebe pingnu - apcko bohuzel ne :-(

poradite ? :-) mam dohrat nejaky jiny ovladac te atherosky ? 
Jaky ovladac pouzivate vy, kterym to funguje...

Mam EEE 4G 701

mam eee 4g 701 :-)
Tak vyreseno ndiswrapperem...  ostatni proste nechtelo chodit :-(

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #8 kdy: 19 Října 2008, 23:05:37 »
Tak tohle:
Citace
Dokazu s ni naskenovat okolni site, muzu se "jakoby" pripojit, nicmene po pripojeni nefunguje spojeni...
Nejprve (pouze s jadrem eee) se to vlastne ani nepripojilo - na AP nebyla stanice videt asociovana
ted sem dohral madwifi ovladac dle http://wiki.eeeuser.com/getting_ubuntu_8.04_to_work_perfectly - na AP jsem jiz videt jako asociovany, nicmene to proste nekomunikuje..

...bych viděl na špatný DNS - dej si pravým tlačítkem na ikonce připojení "Informace o spojení" a podívej se jaký máš přidělený DNS-  tam bych hledal chybu.

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #9 kdy: 19 Října 2008, 23:11:33 »
K mému původnímu problému:

To klasické Ubuntu HH s dotaženým kernelem optimalizovaným na EEE mi nepomohlo - Wi-Fi stejně neběžela - ani přes NDISWRAPPER. Všechno se nainstalovalo a tvářilo spokojeně - "Driver present, Device present, All enabled...", ale stejně mezi zařízeními Wi-Fi nebyla a tudíž ji nebylo možno zapnout.

Tak jsem se zdravě nasr...štval a celé jsem to přelíznul tím původním upraveným "Ubuntu eee" a Wi-Fi chodí jako z praku - žádné kompilace ovladače, nic. Asi se tam něco tlouklo poté, co jsem se to neúspěšně snažil rozběhnout po první instalaci a zapomněl jsem, že Xandros - aby to fungovalo - to musel mít v BIOSu vypnuté. Když jsem ani po 157 různých kompilacích neuspěl, tak jsem si to konečně uvědomil - zapnul jsem to v BIOSu a ono to pak fungovalo, ale připomínalo to spíš tu loterii.

No a teď zase blbne zvuk - nefunguje mikrofon. Ach jo......

Belerby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #10 kdy: 19 Října 2008, 23:21:24 »
Tak tohle:
Citace
Dokazu s ni naskenovat okolni site, muzu se "jakoby" pripojit, nicmene po pripojeni nefunguje spojeni...
Nejprve (pouze s jadrem eee) se to vlastne ani nepripojilo - na AP nebyla stanice videt asociovana
ted sem dohral madwifi ovladac dle http://wiki.eeeuser.com/getting_ubuntu_8.04_to_work_perfectly - na AP jsem jiz videt jako asociovany, nicmene to proste nekomunikuje..

...bych viděl na špatný DNS - dej si pravým tlačítkem na ikonce připojení "Informace o spojení" a podívej se jaký máš přidělený DNS-  tam bych hledal chybu.
DNS mam zadane rucne do /etc/resolv.conf  - chybne DNS mi nezpusobi nedostupnost brany pres IP

Mikrofon sem si zprovoznil uspesne podle tohole navodu - http://wiki.eeeuser.com/yet_another_way_to_install_ubuntu_710#f_sound_capture

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #11 kdy: 20 Října 2008, 11:45:04 »
Bezva, zatím jsem ten zvuk zprovoznil přes ALSAMIXER.

Wi-Fi už taky chodí, akorát když vypnu čip přes Alt-F2 z důvodu vyšší výdrže baterie v době, kdy Wi-Fi nepotřeuju, tak už to znova nezapnu a musím restartovat. Nevíte někdo co s tímhle?

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2008, 16:55:57 »
Bezva, zatím jsem ten zvuk zprovoznil přes ALSAMIXER.

Wi-Fi už taky chodí, akorát když vypnu čip přes Alt-F2 z důvodu vyšší výdrže baterie v době, kdy Wi-Fi nepotřeuju, tak už to znova nezapnu a musím restartovat. Nevíte někdo co s tímhle?

Též mám stejný problém...

ondrejkovic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #13 kdy: 23 Listopadu 2008, 21:43:53 »
Úplně jsem to přeinstaloval verzí klasického Ubuntu 8.10, k tomu jsem si stáhl jádro pro EEE ve stejné verzi z www.array.org a šlape to bez sebemenšího zaškobrtnutí!

Admine - můžete to označit jako vyřešené!


Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Asus Eee 4G a Wi-Fi = Loterie při každém zapnutí
« Odpověď #14 kdy: 24 Listopadu 2008, 04:30:53 »
Admine - můžete to označit jako vyřešené!
můžete editovat první příspěvek a označit to sám
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.