Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: podtaktování grafiky + cpu ??  (Přečteno 2638 krát)

Mr.Sten

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
podtaktování grafiky + cpu ??
« kdy: 05 Října 2008, 12:44:12 »
Zdravím,

existuje pod linux něco jako rmclock / nhc (notebook hardware control ) ?? chtěl bych, aby se mi cpu držel poŕád na nejnižsi frekvenci (centrino) a nejlépe i stáhnout napětí a pokud možno i podtaktovat grafiku, díky

EDIT : mám Kubuntu
« Poslední změna: 05 Října 2008, 12:45:52 od Mr.Sten »

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: podtaktování grafiky + cpu ??
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2008, 13:17:58 »
Vše funguje v podstatě samo, frekvence u grafiky (u mne NVidia) se snižuje automaticky sama po nainstalování ovladačů a frekvenci monitoru můžeš sledovat a měnit pomocí appletu 'sledování frekvence procesoru' (jak pomocí něho měnit frekvenci najdeš na wiki)...

Mr.Sten

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: podtaktování grafiky + cpu ??
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2008, 13:40:24 »
ano, to funguje, ale já bych chtěl aby se to např poŕád drželo na nejnižší frekvenci + snížit napětí.. vše co jsem našel na wiki je pro gnome (ty applety), já mám KDE4

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: podtaktování grafiky + cpu ??
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2008, 13:49:41 »
pro KDE4 zatím není powermanager, ale dá se použít ten z KDE3...

ad napětí: Zkus si dohledat články třeba na abclinuxu.cz, tam se to řešilo, ale já bych to nechal na procesoru.....

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: podtaktování grafiky + cpu ??
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2008, 17:22:31 »
tak to taktování procesoru zvládá powernowd, v konfiguráku se dá nastavit mezi jakejma frekvencema má přepínat při zatížení, takže by jsi mu dal že nejmíň bude 500 a nejvíc taky a bylo by vyřešený (doufám že je to zrovna powernowd, vrtal jsem se i v jinejch...)
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.