Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu  (Přečteno 6692 krát)

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« kdy: 07 Října 2008, 21:22:22 »
Ahoj,
mam problem... necekane :D
Pod Kubuntu mi valilo stahovani z premium uctu na rapidu po zadavani:
Kód: [Vybrat]
wget -c -i nazev_souboru --http-user=blabla --http-password=hesloV souboru jsou linky na jednotlivy RAR soubory.
Jenze jak jsem zmenil distro, tak ten prikaz stahuje pouze par kB soubory :( netusite kde by mohl byt problem?
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2008, 08:48:38 »
Co je jejich obsahem?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2008, 09:43:41 »
Jejich obsahem je:
http://rapidshare.com/files/1234567/ulozeny.rar

a asi mozna tak 5 po sobe... v tomhle bych problem nevidel... soubor to cetlo vzdy v poradku. Akorat ted wget stahuje jenom ty maly soubory. Jako ono to ma sice stejnej nazev, ale jenom par kB.
Viz.:
Kód: [Vybrat]
tomik@arch_64:~/Videa/$ wget -c -i file --http-user=XXX --http-password=password
--2008-10-07 22:22:35--  http://rapidshare.com/files/1x565xx0/blabla.part4.rar
Resolving rapidshare.com... 195.122.131.15, 195.122.131.16, 195.122.131.17, ...
Connecting to rapidshare.com|195.122.131.15|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 17529 (17K) [text/html]
Saving to: `blabla.part4.rar'

100%[=============================================================>] 17,529      --.-K/s   in 0.07s

2008-10-07 22:22:35 (247 KB/s) - `blabla.part4.rar' saved [17529/17529]
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Milan Šťovíček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
    • www.stovicek.name
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2008, 10:25:22 »
Citace
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 17529 (17K) [text/html]
Saving to: `blabla.part4.rar'

Jak můžeš vidět - stahuješ text/html. Je to nejspíše tím,  že rapid přestal přesměrovávat přímo na soubor, ale ten soubor zprostředkovává nějaký script (php, python, atp.). Tudíž stáhneš výstup toho scriptu, ale nikoli ten RAR soubor.

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2008, 10:31:21 »
Citace
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 17529 (17K) [text/html]
Saving to: `blabla.part4.rar'

Jak můžeš vidět - stahuješ text/html. Je to nejspíše tím,  že rapid přestal přesměrovávat přímo na soubor, ale ten soubor zprostředkovává nějaký script (php, python, atp.). Tudíž stáhneš výstup toho scriptu, ale nikoli ten RAR soubor.
Ja vedel ze stahuju jenom text/html, ale netusil jsem proc :) a netusis jestli se to da nejak osefovat, aby to stahovalo primo RAR soubory? Cili rapidshare je na vine jo? Cili uz pomoci wgetu nic z rapidu nestahnu? :( chjo.. a tak nadherne to fungovalo :( asi budu muset testnout FATRATA :)
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Milan Šťovíček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
    • www.stovicek.name
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2008, 10:45:11 »
Citace
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 17529 (17K) [text/html]
Saving to: `blabla.part4.rar'

Jak můžeš vidět - stahuješ text/html. Je to nejspíše tím,  že rapid přestal přesměrovávat přímo na soubor, ale ten soubor zprostředkovává nějaký script (php, python, atp.). Tudíž stáhneš výstup toho scriptu, ale nikoli ten RAR soubor.
Ja vedel ze stahuju jenom text/html, ale netusil jsem proc :) a netusis jestli se to da nejak osefovat, aby to stahovalo primo RAR soubory? Cili rapidshare je na vine jo? Cili uz pomoci wgetu nic z rapidu nestahnu? :( chjo.. a tak nadherne to fungovalo :( asi budu muset testnout FATRATA :)

Podle mých znalostí to obejít nejde .. možná ví někdo více než já a poradí.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2008, 12:29:04 »
Právě proto jsem se ptal na obsah. Bude tam totiž vypsaná nějaká hláška serveru, dost možná také jscript na přesměrování na realný soubor. S tím by se třeba i dalo nějak operovat.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2008, 12:41:09 »
Právě proto jsem se ptal na obsah. Bude tam totiž vypsaná nějaká hláška serveru, dost možná také jscript na přesměrování na realný soubor. S tím by se třeba i dalo nějak operovat.
Pockej, ted nechapu co presne myslis. Pokud myslis ten soubor oc se stahl... tak kdyz jsem to otevrel ve vimu tak je to normalni webovka napsana v html.. s ruznyma linkama..obrazkama divama apod. proste normalni stranka, predpokladam kdybych zmenil blabla.rar na .html tak se mi normalne zobrazi stranka na kere to je.
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2008, 12:46:01 »
Přesně tak :)

Mimo jiné tam byl ale zcela určitě i nějaký jscript nebo tak něco, který odkazoval na dotazovaný soubor.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #9 kdy: 08 Října 2008, 13:14:08 »
Přesně tak :)

Mimo jiné tam byl ale zcela určitě i nějaký jscript nebo tak něco, který odkazoval na dotazovaný soubor.
Takze vesmes je mi to stejne naprd... a tudiz uz je pro me wget nepouzitelnej.
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #10 kdy: 08 Října 2008, 13:47:57 »
Ale kdež :) Právěže v tom přesměrování bude odkaz na reálný soubor (případně na script, který jej poskytne). A cesta k němu bude nějak logicky odvoditelná.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #11 kdy: 08 Října 2008, 13:52:39 »
Ale kdež :) Právěže v tom přesměrování bude odkaz na reálný soubor (případně na script, který jej poskytne). A cesta k němu bude nějak logicky odvoditelná.
No jo.. to je mozny, jenom pak uz to ztraci smysl pouzivat wget. Protoze pak bych musel stejne prolizat ty soubory.. a to je uz snazsi to stahnout rucne nez pomoci wgetu s pridanym seznamem stahovanych souboru. :(
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #12 kdy: 08 Října 2008, 13:54:35 »
Ale no tak :) Od čeho máme třeba grep, sed apod. příkazy? Vždyť si můžete napsat kratičký script, kterému předáte parametr stejně jako wgetu, onen script zpracuje parametr a upraví jej tak, aby to odpovídalo skutečnému umístění souboru ... a wgetem ho v tom samém scriptu stáhnout. Všechno jde ... :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #13 kdy: 08 Října 2008, 13:56:55 »
Ale no tak :) Od čeho máme třeba grep, sed apod. příkazy? Vždyť si můžete napsat kratičký script, kterému předáte parametr stejně jako wgetu, onen script zpracuje parametr a upraví jej tak, aby to odpovídalo skutečnému umístění souboru ... a wgetem ho v tom samém scriptu stáhnout. Všechno jde ... :)
No nad tim jsem taky premyslel.. okej..zkusim to polaborovat.. :)

EDIT: Tak jsem trosku laboroval, nasel jsem v tom stazenym souboru odkaz na ten pravej soubor. Ale ani ten stejne nejde stahnout wgetem, kdyz to zadam rucne pro ten jeden soubor. Tak krpa bude asik jinde :(
« Poslední změna: 08 Října 2008, 14:08:06 od tom.i (Duriel) »
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #14 kdy: 08 Října 2008, 14:10:56 »
A nečekaná otázka - co se stáhne?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #15 kdy: 08 Října 2008, 14:24:25 »
Ten samej soubor, s tim samym obsahem. Cili opet ta html stranka
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Milan Šťovíček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
    • www.stovicek.name
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #16 kdy: 08 Října 2008, 15:05:28 »
takhle jak to je to muze byt resene pomoci Cookies a PHP .. jestlize mas cookies z prechozi stranky dostenes soubor, jeslize nemas cookies, dostanes opet tu stranku ... pripadne lze cookies zamenit na sessions .. imho je potreba browser.

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #17 kdy: 08 Října 2008, 15:08:26 »
takhle jak to je to muze byt resene pomoci Cookies a PHP .. jestlize mas cookies z prechozi stranky dostenes soubor, jeslize nemas cookies, dostanes opet tu stranku ... pripadne lze cookies zamenit na sessions .. imho je potreba browser.
Tak jo... tak ja du testnout fatrata :)
Skoda... wget je nejlepcejsi program.. :( treba to nejak poresijou.. nebo treba je to bug.. pro wget :) coz asi ne.. spis je na vine ten pos*** rapid :/
Diky kluci za echa... jste hodni ;)
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #18 kdy: 08 Října 2008, 17:03:56 »
Wget vie pracovať aj s cookies, odporúčam man wget (dosť dlhý man), konkrétne parameter --load-cookies <file>. Neviem presne ako to funguje, ale malo by to byť možné.

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #19 kdy: 09 Října 2008, 13:41:56 »
Vykašlete se na wget. Možná se pletu, ale neumí rozdělit stahovaný soubor na více částí a stahovat je současně. Dále mám špatnou zkušenost s obnovením přerušeného/pozastaveného stahování a to konkrétně u rapidshare.com.
Já používám Firefox s doplňkem FlashGot a DownThemAll. Podmínkou je platný premium účet u rapidshare.com a povolené příme stahování (direct download) v nastavení účtu na rapidu!!!
Funguje to takto.
1. Máte skupinu linků na na stažení z rapidu.
2. Nejdříve označíte jeden z linků, otevřete si novou záložku, vložíte do adresy a enter.
3. Otevře se Vám stránka na rapidu, vyberete premium stahování, zadáte login a heslo a potvrdíte, aby si firefox pamatoval vložené údaje. Toto je nutné provést pouze jednou a to do chvíle dokud si nesmažete cookies a nebo nezměníte heslo na rapidu.
4. vyběhne vám dialog pro stahování (klasický download manager z firefoxu), dialog zavřít a zavřít i záložku. Jsme zpět na stránce s linky.
5. Označíme všechny linky, klikneme pravým tlačítkem, v kontextovém menu je několik možností flashgot (všechno, výběr, atd), zvolíme flashgot výber, otevře se menu, zaklikáme kolečka před jednotlivými linky, zvolíme složku kam uložit a start.
6. Otevře se DownThemAll a začne stahování prvních čtyřech linků. Každý link je rozdělen na 4 části a každá část se stahuje souběžně. Tzn. stahování, alespoň mě běží opravdu na max rychlosti linky. Mám pocit, že to lze v DownThemAll upravit, ale nepoužívám to.
7. Stahování lze v DownThemAll samozřejmě nastavit, počte stahovaných linků, počet částí atd.
8. FlashGot je tam proto, abychom nemuseli každý link do DownThemAll cpát postupně.
9. Přerušení a navázání bez problému a nestalo se mi, že by měl výsledný stažený soubor špatný kontrolní součet tak, jako tomu bylo po znovunavázání stahování ve wget.
10. Nikomu to nenutím !!! :-)

PS: Malý soubor s koncovkou .html stáhnu pokud nemám platný účet na rapidu a nebo pokud jsou linky/soubory na rapidu smazané a nebo pokud nemáte povoleno příme stahování v nastavení účtu na rapidu a nebo boží zásah :-)

PS2: Píšu to zpaměti, tak omluvte pokud jsou v návodu nepřesnosti.

Mějte se

@umi
« Poslední změna: 09 Října 2008, 13:51:03 od umiyaki »
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #20 kdy: 09 Října 2008, 19:34:40 »
Zdravim, vse uz je vyreseno. Wget funguje. Bylo to tim, ze rapidshare nejak zacal pouzivat cookies soubory a proto nezral --http-user and -"-password ale diky ulozeni cookies souboru na lokalni disk a pouzitim pri kazdem stahovani vse krasne funguje. Mam to na svych strankach zmineno, jak postupovat www.tomik.lepsiweb.cz.
To umiyaki:
Do Firefoxu neminim nic nahravat... nevim, ale wget je snad nejlepsi download manazer pod linuxem, stahnu s nim cokoli (ted to plati dvojnasob :D). Jinak pokud jste nemohl navazovat spojeni, tak to je velim zajimave, protoze me to fungovalo odjakziva ( -c parametr to zajissti), jinak wget umi stahovani seznamu souboru z nejakeho textaku, do ktereho nasolite plno web adres.
Cili neminim si neco rvat do Foxu.. ;) ale jinak dekuji za info..

Btw. zkusil jsem fatrat a je to velmi nadejny stahovac... a myslim budu kombinovat fatrat vs. wget :) podle nalady.
Pozn.: fatrat mi jaksi padal, ale ted jdu testovat GIT verzi, tak uvidime ;)
Take care ...
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #21 kdy: 09 Října 2008, 22:21:59 »
wget jsem používal, napsal jsem si i script pro spousteni s odkazem na soubor s linky *.txt, ale sem tam mi při navázání spojení soubor nešel rozbalit a musel jsem ho stáhnout znovu.
Každopádně výhoda linuxu je, že každý si najde to svoje (zdarma) a to je případ i nás dvou :-)
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Wget nestahuje RAR soubory z Premium Rapidu
« Odpověď #22 kdy: 10 Října 2008, 01:20:21 »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.