Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace  (Přečteno 5069 krát)

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« kdy: 09 Října 2008, 19:42:05 »
Ahoj,

tak jsem zase tu. :D

Od začátku co mám druhý instal Ubuntu 8.04 mám problém, že u druhé spuštěné aplikace mi nejde zvuk, takže si pouštím hudbu v Aqualungu a když mě napadne si pustit video ve VLC playeru nejde zvuk, až po restartu...

Už jsme to řešili v jiném vlákně, ale je to tam off-topic, tak raději zakládám nové. Níže je vše co tam k tomuto tématu padlo, byl bych rád, kdybychom se tomu mohli věnovat zda, v případě že tu bude někdo kdo by rád zkusil být nějak nápomocen. :)

Blbne nastavení rozlišení obrazovky a zvuk - hraje hudební přehrávač, ale zvuk nehraje u video přehrávače a najdou se i další problémy...

Off-Topic:
Jinak k tomu že hraje hudba v hudebním přehrávači ale nehraje potom ve video přehrávači. Taky mě to dost štvalo ale nedávno jsem přišel co mi to dělá, možná to pomůže i tobě. Je třeba si nastavit u hudebního přehrávače i u video přehrávače výstupní ovladač zvuku ALSA. ALSA umí směšovat zvuky. Když je v jednom přehrávači nastaveno ALSA a v druhým něco jinýho, ty moduly se pak asi moc neschodnou.
Koukal jsem na to, a nikde v Aqualungu (hudební přehrávač mého výběru) a VLC (video přehrávač mého výběru) jsem nenašel, že by šlo nastavit výstupní ovladač zvuku. Jen v Ovládání hlasitosti si jde vybírat ze 4 možností: Soubor > Změnit zařízení:
Kód: [Vybrat]
0: NVidia nForce2 (Alsa mixer)
1: Realtek ALC650F (OSS Mixer)
2: Playback: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
3: Capture: Monitor Source of ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
4: Capture: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
Ať to přepnu na cokoliv jede jen jedno, většinou zvuk v audio přehrávači a video přehrávač je bez zvuku a nebo nejde vůbec.
Další věc je to, že po novém spuštění systému video se zvukem jde, ale jakmile pustím audio přehrávač tak už nejde.
Když mám nejprve puštěný VLC nebo nějaký jiný multimediální nástroj tak často Aqualung poté nedonutím k tomu se spustit, nechápu jak je to možné... ???
VLC se mi při prvních 2 spuštěních seká > když dohraje video nejde ukončit a když video pauznu nebo vypnu tak také nejde ukončit, pomůže spuštění nové instance, ale ta myslím taky nejde korektně ukončit ačkoliv už jde pozastavovat.
Ostatní video přehrávače většinou nespustily nic > nešel obraz ani zvuk.
Než mi na to někdo napíše ať si doinstaluju kodeky, tak je v systému mám! Podle všeho se tam něco pere...

VLC: nastavení - nastavení > zvuk > output modules (zaškrtnout "pokročilá nastavení") - Audio output module : (zde si zvolit z nabídky ten správný - já mám "ALSA audio output")

Satanužel pro mě neřeší ty největší problémy co stále mám, tj. problém se zvukem a problém s obrazem, tedy pokud to pro mě nevyřeší tento návod.

Zvuk ve VLC: nastavení - nastavení > zvuk > output modules (zaškrtnout "pokročilá nastavení") - Audio output module : (zde si zvolit z nabídky ten správný - já mám "ALSA audio output")

Obdobným způsobem lze měnit i videovýstup. Já používám X11.

(psal jsem to pomocí změny do předchozí zprávy)

Zvuk ve VLC: nastavení - nastavení > zvuk > output modules (zaškrtnout "pokročilá nastavení") - Audio output module : (zde si zvolit z nabídky ten správný - já mám "ALSA audio output")
Děkuji za snahu o pomoc, ale já tam nic takového nemám:
...nebo lezu někam jinam, ale v žádné té části jsem nenašel Audio output module. :(
Obdobným způsobem lze měnit i videovýstup. Já používám X11.

(psal jsem to pomocí změny do předchozí zprávy)
To jsem nějak nepochopil.

Aha. Tady je totiž trochu nepřehledné nastavení.. ona se musí rozbalit ta miniaturní šipečka před slovem "Zvuk".


Jo, vyjadřuju se nesrozumitelně, chtěl jsem jen říct, že video výstup se dá taky změnit v příslušné sekci a že cestu k nastavení zvukového výstupu jsem psal pomocí "změnit" do předchozí zprávy...

Aha. Tady je totiž trochu nepřehledné nastavení.. ona se musí rozbalit ta miniaturní šipečka před slovem "Zvuk".
Tak jsem to právě udělal, mám tedy možno nastavit tyto možnosti:
Kód: [Vybrat]
Default
JACK audio output
Pulseaudio audio output
File audio output
Dummy audio output function
Linux OSS audio output
ALSA audio output

Když dám ALSA a v hlavním mixéru mám druhou možnost:
Kód: [Vybrat]
2: Playback: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)...tak stejně VLC nehraje žádný zvuk a pořád se "seká" jak jsem výše popsal, nejde ukončit a pozastavovat.

> vlc --version 2>/dev/null | head -n 1
VLC version 0.9.3 Grishenko
...je mi to moc líto, ale vůbec netuším co tím chtěl básník říci. :(

Po zadání do terminálu mi to vypsalo:
Kód: [Vybrat]
VLC verze 0.8.6e Janus...a jak se zdá, tak repozitáře mi novější nenabízejí. Nehledě na to, že ne vždy platí novější = lepší, viz. WinAMP pro Windows verze 2.XX a 3.XX ...

I když v mém případě už to o moc horší být nemůže, jen že by mi VLC přestal hrát i video a zvuk nevydával ani po restartu. :D

basnik tim chtel rict, at mu ukazete verzi vlcu .. jak vidite, tak v ubuntu mate verzi pomerne starou, oproti me (VLC version 0.9.3 Grishenko) ::

> zypper search -s vlc | egrep '^i'
i | libvlc2           | package | 0.9.3-0.pm.2 | i586 | PACKMAN
i | libvlccore0       | package | 0.9.3-0.pm.2 | i586 | PACKMAN
i | vlc               | package | 0.9.3-0.pm.2 | i586 | PACKMAN
i | vlc-noX           | package | 0.9.3-0.pm.2 | i586 | PACKMAN
i | vlc-qt            | package | 0.9.3-0.pm.2 | i586 | PACKMAN

kterou mam ja taktez normalne naistalovanou z *bezneho* repa .. tim myslim zadny rucni install ze svn apod...

@ nettezzaumana: Ani teď jsem zrovna 2x nerozuměl, ale:
Kód: [Vybrat]
kejta@K8-desktop:~$ zypper search -s vlc | egrep '^i'
bash: zypper: command not found
Trochu jsem hledal a našel jsem toto vlákno, jenže nevím zda by to řešilo můj problém, protože nevím co to je PulseAudio a jak se váže k ALSA a taky co je to GStreamer. No zkrátka se tam operuje s tolika pojmy, že bych nerad začal podle návodu co tam je postupovat, abych si to nerozbordelil ještě více...

Předem děkuji za pochopení. ;)
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2008, 21:27:51 »
No problém si myslím že je v tom (jak už jsem psal v tom jiném vláknu) že ty multimediální aplikace mají každá nastavený jiný audio výstupní modul a když se spustí jedna tak si vyhradí zvuk jenom pro sebe a ještě další aplikace používající stejný modul. Apliakce používající jiný modul už mají smůlu. Nebo prostě ten modul který používají neumí směšovat zvuky z více apkliací, nevím přesně v čem si vzájemně vadí.
S těmi aplikacemi který vypisuješ (VLC, Aqualung)  bohužel moc neporadím protože ani jednu nepoužívám a nemám s nima zkušenosti. Na hudbu používám Audacious a na video SMPlayer a Kaffeine a ve všech mám nastavený modul ALSA a můžu je mít klidně puštěný všechny 3 naráz a ze všech hraje zvuk :-). Ještě mám nastaveno v Systém-->Volby-->Zvuk u "Hudba a filmy" zařízení ALSA.
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2008, 21:39:04 »
Ještě mám nastaveno v Systém-->Volby-->Zvuk u "Hudba a filmy" zařízení ALSA.
Tak jsem to tam hodil pro jistotu všechno na ALSA z autodetekce. Zkusil jsem pustit videoklip ve VLC a pořád to samé. Zároveň jsem prošel nastavení v Aqualungu a nenašel tam nikde volbu zvukového modulu.
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2008, 22:38:58 »
Tak jsem teď zkusil nastavit VLC podle návodu z vlákna "Instalace Opery"

Zvuk ve VLC: nastavení - nastavení > zvuk > output modules (zaškrtnout "pokročilá nastavení") - Audio output module : (zde si zvolit z nabídky ten správný - já mám "ALSA audio output")

a po restartu VLC když v něm pustím nějaký video a poté i hudbu v Audaciousi (nebo obráceně), obě aplikace hrají spolu bezproblémově. Zkoušel jsem i Aqualung a v něm jsem taky nemohl najít nastavení zvukovýho modulu, tak bude asi chyba na straně Aqualungu ale u něj zatím netuším jak by se to dalo vyřešit.
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2008, 13:40:15 »
@ Slinky: Audacious později zkusím, nemám ho protože mi nevyhovoval.

Mám další botu! :D Včera jsem povypínal programy a dal systém uspat na disk. Dnes kolem poledne jsem se přihlásil a opět Aqualung nejde vůbec spustit, co víc BMP mi několikrát spadl a naposledy při spuštění offline BMP mi to při pokusu spusit MP3 toto:

Dnes po opětovném oživení z uspání jsem nic co by cokoliv přehrávalo obraz nebo zvuk nespouštěl. Jen si říkám zda takové ty blbosti co si lidi nyní umisťují na profily (přehrávače a videjka a podobně) například na lidé.cz mi to takto nekazí? Často se mi stane, že někomu vlezu na profil a spadne mi FireFox. ???
Mám to asi pěkně rozhašené, ale vůbec netuším proč... :(
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

Slinky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2008, 17:27:10 »
Jen si říkám zda takové ty blbosti co si lidi nyní umisťují na profily (přehrávače a videjka a podobně) například na lidé.cz mi to takto nekazí? Často se mi stane, že někomu vlezu na profil a spadne mi FireFox. ???
Mám to asi pěkně rozhašené, ale vůbec netuším proč... :(

To je docela dost možný. Ještě než jsem si změnil v SMPlayer audio modul na ALSA tak mi vždycky videa na netu zablokovali přehrávání videa v SMPlayer. Je třeba používat aplikace a i internetový přehrávače se stejným modulem (ALSA), jinak to asi bude dělat potíže no. To že padá Firefox je vina FlashPlayeru. Dřív mi taky dost padal když mi to začalo načítat nějaký videa. Stáhl jsem si nejnovější verzi z ofic. webu FlashPlayeru a teď mi to problémy nedělá.
Debian Testing Lenny RC2
Celeron 2.66 GHz, Geforce 6600, 512 RAM

JohnyN

  • Host
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2008, 17:32:10 »
Zdravím, používate PulseAudio? Dajte si späť ALSU a problémy so zvukom zmiznú.

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #7 kdy: 12 Října 2008, 18:19:36 »
Nejsem si jist jestli ti to pomuze. Take jsem zacal pouzivat Alsu, ale zvuk jel jen u prvni spustene aplikace. Pri startu Ubuntu se stale spousti Pulseaudio a to v tom zvuku dela paseku. Vypnes ho pomoci prikazu

Kód: [Vybrat]
killall pulseaudio
pripadne pomoci programu Sledovani systemu. Zkousel jsem Pulseaudio vypnout hned pri startu Ubuntu pomoci sysv-rc-conf, ale bez vysledku.
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #8 kdy: 13 Října 2008, 12:21:34 »
Jen v Ovládání hlasitosti si jde vybírat ze 4 možností: Soubor > Změnit zařízení:
Kód: [Vybrat]
0: NVidia nForce2 (Alsa mixer)
1: Realtek ALC650F (OSS Mixer)
2: Playback: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
3: Capture: Monitor Source of ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
4: Capture: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)
Ať to přepnu na cokoliv jede jen jedno, většinou zvuk v audio přehrávači a video přehrávač je bez zvuku a nebo nejde vůbec.
Další věc je to, že po novém spuštění systému video se zvukem jde, ale jakmile pustím audio přehrávač tak už nejde.
Když mám nejprve puštěný VLC nebo nějaký jiný multimediální nástroj tak často Aqualung poté nedonutím k tomu se spustit, nechápu jak je to možné... ???
VLC se mi při prvních 2 spuštěních seká > když dohraje video nejde ukončit a když video pauznu nebo vypnu tak také nejde ukončit, pomůže spuštění nové instance, ale ta myslím taky nejde korektně ukončit ačkoliv už jde pozastavovat.
Ostatní video přehrávače většinou nespustily nic > nešel obraz ani zvuk.

Než mi na to někdo napíše ať si doinstaluju kodeky, tak je v systému mám! Podle všeho se tam něco pere...
a
Trochu jsem hledal a našel jsem toto vlákno, jenže nevím zda by to řešilo můj problém, protože nevím co to je PulseAudio a jak se váže k ALSA a taky co je to GStreamer. No zkrátka se tam operuje s tolika pojmy, že bych nerad začal podle návodu co tam je postupovat, abych si to nerozbordelil ještě více...
V ovládání hlasitosti mám pořád nastavenu 2. možnost
Kód: [Vybrat]
2: Playback: ALSA PCM on front:0 (NVidia nForce2) via DMA (PulseAudio Mixer)Nicméně zatím mi nikdo nevysvětlil rozdíly v těch volbách...

ALSA je tam celkem 3x a PulseAudio také 3x, jediné co rozeznám je playback (přehrávání) a capture (zachytávání / nahrávání).

To PulseAudio po startu v paměti je, ale vzhledem k tomu že používám 2. možnost, kde je napsané PA tak si nemyslím že to je špatně.

@ Ján Nosko & hoffmann: Já děkuji za rady, ale potřeboval bych k tomu víc informací. Takhle vážně nechápu jaké řešení pro mou situaci navrhujete.
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."


k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #10 kdy: 13 Října 2008, 21:35:39 »
@ Ján Nosko: Děkuji, ale já bych čekal, že 1) ...
Citace
Ukončiť proces pulseaudio resp. si otvoriť terminál a použiť príkaz sudo kill pulseaudio
...ten PulseAudio ukončí jen v tomto spuštění, ale při dalším je to třeba opakovat...? ???

2) Když se podíváš na mé příspěkvy výše, tak vidíš, že...
Citace
V Systém - Predvoľby - Zvuk nastaviť vo všetkých ponukách ALSA  - Advanced Linux Sound Architecture.
...nic takového nastavit ani nemůžu. 8)

Nebo jsem mimo? ??? ::)

Edit:
Kód: [Vybrat]
kejta@K8-desktop:~$ sudo kill pulseaudio
[sudo] password for kejta: *********
ERROR: garbage process ID "pulseaudio".
Usage:
  kill pid ...              Send SIGTERM to every process listed.
  kill signal pid ...       Send a signal to every process listed.
  kill -s signal pid ...    Send a signal to every process listed.
  kill -l                   List all signal names.
  kill -L                   List all signal names in a nice table.
  kill -l signal            Convert between signal numbers and names.
Vypnul jsem Aqualung a běží mi jen Deluge (bittorrent klient), Pidgin (IM komunikátor), FireFox, RubyRipper (DAE konvertor), EasyTAG, Nautilus a Gedit.
« Poslední změna: 13 Října 2008, 21:47:02 od k.eight.a »
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #11 kdy: 13 Října 2008, 23:16:42 »
Pulseaudio jde bez větších problémů vyhodit ze systému úplně, a to příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove pulseaudioVezme s sebou i metabalík ubuntu-desktop, to ničemu nevadí, jenom je dobré ho zas nainstalovat před aktualizací na další vydání ubuntu - Intrepid Ibex.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

JohnyN

  • Host
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #12 kdy: 14 Října 2008, 15:46:03 »
Edit:
Kód: [Vybrat]
kejta@K8-desktop:~$ sudo kill pulseaudio
[sudo] password for kejta: *********
ERROR: garbage process ID "pulseaudio".
Usage:
  kill pid ...              Send SIGTERM to every process listed.
  kill signal pid ...       Send a signal to every process listed.
  kill -s signal pid ...    Send a signal to every process listed.
  kill -l                   List all signal names.
  kill -L                   List all signal names in a nice table.
  kill -l signal            Convert between signal numbers and names.
Vypnul jsem Aqualung a běží mi jen Deluge (bittorrent klient), Pidgin (IM komunikátor), FireFox, RubyRipper (DAE konvertor), EasyTAG, Nautilus a Gedit.

Ospravedlňujem sa, ten príkaz má byť: sudo killall pulseaudio
Citace
2) Když se podíváš na mé příspěkvy výše, tak vidíš, že...
Citace
V Systém - Predvoľby - Zvuk nastaviť vo všetkých ponukách ALSA  - Advanced Linux Sound Architecture.
...nic takového nastavit ani nemůžu. 8)
Pozri si prílohu správy.

A prečítaj si: http://noskonotes.blogspot.com/2008/10/ubuntu-problmy-s-pulseaudio-serverom-od.html



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 14 Října 2008, 16:27:32 od Ján Nosko »

nettezzaumana

  • Host
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #13 kdy: 14 Října 2008, 15:55:46 »
proc z tech citaci nevyjmete to co necitujete?? je to pak desne neprehledne .. kdyz delam citaci, tak odmaznu vse az na to, k cemu se vyjadruju ..

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #14 kdy: 15 Října 2008, 02:38:56 »
Pozri si prílohu správy.

A prečítaj si: http://noskonotes.blogspot.com/2008/10/ubuntu-problmy-s-pulseaudio-serverom-od.html
Pravda, hledal jsem v jiných volbách. Mám tam to co tam máš ty, až na to že když dám test, tak:

@ nettezzaumana: Omlouvám se, mám zeditovat všechny předchozí posty?  ???
Šlo mi jen o to aby nic nechybělo, jinak je mi jasné, že v tom prvním postu je asi docela problém se vyznat... ::)
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #15 kdy: 15 Října 2008, 11:25:00 »
Ospravedlňujem sa, ten príkaz má byť: sudo killall pulseaudio
Tak při dnešním startu jsem zabil pulseaudio, VLC běžel překvapivě korektně, ale při pokusu o spuštění Aqualungu se nic nestalo a stále nic neděje. :( ???

Edit #1:
Kód: [Vybrat]
kejta@K8-desktop:~$ gksu aqualung
No output driver specified, probing for a usable driver.
Probing JACK driver... JACK server not found
Probing ALSA driver... device busy
Probing OSS driver... device busy
Jenže já nevím, kde vybrat ten ovladač zvuku - v Aqualungu jsem nenašel nic.

Edit #2: Tak po dalším restartu (instalovaly se nějaké aktualizace) jsem opět z příkazové řádky odstřelil běžící pulseaudio, tentokrát jsem spustil grafický Aqualung, poté co mě minule nešel spustit, nejspíše kvůli dříve spuštěnému VLC a přehrání videa.

Zkoušel jsem, zda by nepomohlo nastavení v terminálu podle manuálu, ale nepomohlo.
Ukazuje to tam použití ALSA, a hraje, ale když spustím VLC jde bez zvuku i když je tam nastaveno ve zvukovém výstupu ALSA... :( ???
« Poslední změna: 15 Října 2008, 11:56:49 od k.eight.a »
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

JohnyN

  • Host
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #16 kdy: 15 Října 2008, 12:02:57 »
Mám tam to co tam máš ty, až na to že když dám test, tak:


Musíš mať spustený aj iný softvér, napr. firefox, ktorý prehráva flash, alebo pidgin apod. Preto systém vypisuje tú chybu.

Citace
Kód: [Vybrat]
kejta@K8-desktop:~$ gksu aqualung
No output driver specified, probing for a usable driver.
Probing JACK driver... JACK server not found
Probing ALSA driver... device busy
Probing OSS driver... device busy

Tiež dostávaš spätnú väzbu, že zariadenie je zaneprázdnené.

/edit/ Tak, nainštaloval som ten Aqualung, výsledok:
Kód: [Vybrat]
jan@jan-laptop:~$ aqualung
No output driver specified, probing for a usable driver.
Probing JACK driver... JACK server not found
Probing ALSA driver... device busy
Probing OSS driver... device busy
No usable output driver was found. Please see aqualung --help
and the docs for more info on successfully starting the program.
Pri spustenom Toteme.
Kód: [Vybrat]
jan@jan-laptop:~$ aqualung
No output driver specified, probing for a usable driver.
Probing JACK driver... JACK server not found
Probing ALSA driver... OK
/home/jan/.gtkrc-2.0:2: Nepodarilo sa nájsť vkladaný súbor: "(null)//gtk-2.0/gtkrc"
No plugin.xml -- creating empty one: /home/jan/.aqualung/plugin.xml
Pri vypnutom Toteme. Spustil sa až keď som vypol aplikáciu, ktorá používala zvuk. Je to chyba toho Aqualungu. Neviem síce na čo ten soft je, ale ak je to iba na prehrávanie hudby, tak by som ho vyhodil hneď, keďže nedokáže ani prehrať mp3 (u mňa prehráva trhane). V Ubuntu je kopec softov, ktoré ti prehrávanie zabezpečia oveľa lepšie, napr. Audacious, Amarok, Rhythmbox, Totem, VLC, SMplayer, XMMS (ak skompiluješ). Dokonca ten softvér nedokáže ani korektne použiť GTK Human Tému.

k.eight.a

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
    • Phantasmagoria Feast
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #17 kdy: 15 Října 2008, 14:01:49 »
Musíš mať spustený aj iný softvér, napr. firefox, ktorý prehráva flash, alebo pidgin apod. Preto systém vypisuje tú chybu.
FireFox mi nikdy nepřehrál ani ťuk. To samé Pidgin, ale u něj mám vyplé odjakživa všechny zvuky. ???
Pri vypnutom Toteme. Spustil sa až keď som vypol aplikáciu, ktorá používala zvuk. Je to chyba toho Aqualungu. Neviem síce na čo ten soft je, ale ak je to iba na prehrávanie hudby, tak by som ho vyhodil hneď, keďže nedokáže ani prehrať mp3 (u mňa prehráva trhane). V Ubuntu je kopec softov, ktoré ti prehrávanie zabezpečia oveľa lepšie, napr. Audacious, Amarok, Rhythmbox, Totem, VLC, SMplayer, XMMS (ak skompiluješ). Dokonca ten softvér nedokáže ani korektne použiť GTK Human Tému.
Mě hraje MP3 v pořádku, dokonce gapless a to je jeden z vícero důvodů proč jsem si ho zvolil. Zkoušel jsem víc přehrávačů na základě těch, které byly doporučovány zde:
Linux Player with good RG and gapless playback support
Foobar 2000 alternative for Linux
Linux Audio Player: Which one? / Why? ... a Aqualung – Music player for GNU/Linux [gapless]

Audacious jsem zkoušel, nevyhovoval mi ačkoliv je podobný mému oblíbenému WinAMPu 2.XX
Amarok je přeplácaný hudební manažér o což vůbec nestojím, navíc je pro KDE. Nezkoušel jsem, ani nemám potřebu.
Rhythmbox je to samé co výše akorát že je pro Gnome, nicméně to co potřebuju neumí a má spoustu blbin co nepotřebuju.

Totem je pro mě stejně jako VLC hlavně videopřehrávač, já vyžaduju podporu WavPacku, gapless přehrávání a jednoduchý playlist, kam si sám přidávám skladby / alba. Tedy ani hudební manažér ani věc co mi přehraje jen jeden hudební soubor jako tyto podle mě jednoduché přehravače všeho. Možná mi jejich playlist unikl, ale nepovažuju je stejně za to co bych chtěl používat, tedy cosi co by bylo mixem mezi WinAMP 2.XX a Foobar2000.

SMplayer, XMMS jsem nezkoušel. Zkoušel jsem i další > BMP, SongBird a další jejichž jména si ani nepamatuju a ze všech mi nejvíc sednul Aqualung. Například SongBird a ty další které si nepamatuju při pokusu o přehrávání nevydávaly žádné zvuky.
"The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist."

JohnyN

  • Host
Re: Zvuk jde jen u první spuštěné multimediální aplikace
« Odpověď #18 kdy: 15 Října 2008, 16:02:00 »
Tak potom už iba skúsiť stiahnúť zdroják novšej verzie 0.9beta9.1 z homepage: http://aqualung.factorial.hu/download.html
V Ubuntu je verzia 0.9.beta8.2
Ale myslím si, že budú ďalšie problémy, keďže je to beta.

/edit/ http://www.ubuntugeek.com/ubuntu-media-players-overview.html

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.