Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záznam zvuku [vyřešeno]  (Přečteno 1435 krát)

Dr.Watson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Záznam zvuku [vyřešeno]
« kdy: 10 Října 2008, 16:12:10 »
Narazil jsmena problém s nímž si nevím rady. Používám Mint 5-Xfce, Elyssa, což je vlastně upravené xBuntu. V prostředí Xfce se mi nedaří zapnout nahrávání zvuku ( s tím souvisí i např. Skype). V ovládání zvuku (mixér v panelu) jsou sice jezdci "Capture" ale po jejich zesílení okamžitě spadnou na nulu. Při použití alsamixeru příkazem v terminálu jsou sloupce "capture" slepé bez možnosti úprav. Po instalaci téhož Mintu s prostředím KDE, nebo i Opensuse 11 KDE, lze s jezdi "capture" manipulovat-zapnout, nastavit hlasitost a záznam zvuku funguje. Pro upřesnění v Mintu používám jádra 2.6.24.20. Základovka Gigabyte GA-M55S-S3 (revize 2.0)-zvukovka integrovaná-čip Realtek ALC888, Athlon X2 4000+ EE,, BIOS nastavený dobře (sic! :D ), upgradovaný na poslední verzi. Upřednostňuji prostředí Xfce a tedy bych rád záznam zprovoznil i zde. Zkoušel jsem doinstalovat prakticky vše, co by mohlo souviset s drivery ( a obsahovalo slůvko ALSA :) ), googlil jsem, nenašel, ani zde ve foru. Fakt už si nevím rady a Xfce bych se nerad vzdal. Jsem "lehce poučená lama"-zorientuji, zedituji se ale extra geekovské operace asi nezvládnu... Díky za každý tip.
« Poslední změna: 10 Října 2008, 21:07:50 od Martin 'Želva' Malý »

JohnyN

  • Host
Re: Záznam zvuku
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2008, 17:58:08 »
Zdravím, tipoval by som to na bug v XFCE4 mixéri, tz. skúste si nainštalovať balík gnome-alsamixer a nastaviť to cez neho.

Dr.Watson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Záznam zvuku
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2008, 20:29:40 »
Děkuji. Měl jste pravdu, problém je vyřešený. Pro les jsem neviděl strom-málem byla nová zvukovka...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.