Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom  (Přečteno 5148 krát)

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom
« kdy: 13 Října 2008, 17:55:24 »
Zdravim,

mam postarsi notebook a chtel bych na nej naistalovat ubuntu. Problem je ten ze nefunguje CD mechanika, tudiz klasicka instalece odpada. Dalsi problem je ten, ze bios neumi bootovat z USB, ale zato umi bootovat ze site.

Na notebooku mam windows, fedoru i ubuntu. Ale ja bych ho chtel preinstalovat komplet. Napada me jeste naformatovat zbyle oddily (krom ubunta), ale to se me moc nechce, protoze ubuntu jede dost pomale, sem tam spadne nejaka aplikace atd. Taky nevim jak by to bylo se spustenim, nebot ted po startu je to tak, ze napred se zobrazi nabidka jestli chci fedoru nebo windows a pak jeste nabidka jestli chci windows nebo ubuntu.

Jeste me napada externi CD-rom, ale vzhledem k tomu ze je pres usb tak to podle me nepujde, bios ji neuvidi. A co se tyce bootovani ze site tak o tom jsem moc nenasel. Diky za rady a napady.

Notebook:
procesor celeron 1.6 GHz
248MB ram
60 GB hdd


Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2008, 18:08:40 »
tak toto je ten vzacny pripad, ked je potreba instalovat zo siete napriklad pomocou wubi - tu je ofic stranka http://wubi-installer.org/ , ale najdes ho aj na nasej wiki. Mozno by som tam vsak pichol este jednu Ramku, aby ti to islo dobre - aspon 128 Mb +
« Poslední změna: 13 Října 2008, 18:10:31 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2008, 19:36:12 »
Podle mne je prece jenom nejjednodussi smazat ostatni oddily a nechat jen Ubuntu, co se tyce bootovani staci znovu nainstalovat GRUB, pomoci navodu zde : http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova. Ale co se tyce toho ze padaji aplikace tak to je samozrejme asi nova instalace nejlepsi reseni, snad jeste zapnout aktualizace, mate je?
To ze padaju aplikacie moze byt prave tou slabou Ramkou - 248 (tj.256) je na moderne Ubuntu s Gnome sakra malo.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re: Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2008, 21:14:54 »
Jo taky si to myslim. Dam tam lepsi ramku 1GB. Zkousel jsem upgrate, ale neslo to:)  Pak zkusim preistalovat ten zavadec. PS jak poznam ktery oddil patri ubuntu a ktery fedore?
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom
« Odpověď #4 kdy: 13 Října 2008, 21:30:58 »
Jo taky si to myslim. Dam tam lepsi ramku 1GB. Zkousel jsem upgrate, ale neslo to:)  Pak zkusim preistalovat ten zavadec. PS jak poznam ktery oddil patri ubuntu a ktery fedore?
Tak to teda neviem pokial Fedora pouziva ako default format do ext3, tak to mozes vediet iba sam podla velkosti danej partisny. Pokial by si vsak instaloval znovu aj Ubuntu, aj Fedoru, tak si to krasne mozes oznacit tym, ze zvolis rucne rozdelenie a pre Fedoru das ext2, pre Ubuntu ext3, alebo reifesers ??? Nemusi to byt zasadne ext3 Najlepsie si je takto predom rozdelit disk pomocou liveCD Gparted, alebo Parted Magic
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re: Instalace ubuntu na notebook bez cd-rom
« Odpověď #5 kdy: 13 Října 2008, 22:44:57 »
Tak ted jsem dost zmaten jak to teda naformatuju.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.