Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??  (Přečteno 2772 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« kdy: 14 Října 2008, 12:05:07 »
Zdravím. Instaloval jsem Ubuntu na starší noťas od Dellu, po tom co jsem se prokousal před Grub error 18 jsem se jal nastavovat internet. Nakonec jsem se zasekl v takovéto smyčce:

pro přihlášení do naší kolejní pevné sítě je potřeba použít 802.1 autorizaci pomocí wpa supplicanta, pro jeho spuštění je potřeba do /etc/network/interfaces dopsat dva řádky (návod) Po restartu mi ale naběhne rozhraní eth0:avahi které vůbec nefunguje. Pokud přes NM nastavím pevnou IP a vrátím zpět na DHCP, spustí se eth0 včetně autorizace  ???  Pokud odstraním ty dva extra řádky z interfaces, eth0 naběhne bez problémů, ale neautorizuje se.

Podle hledání to vypadá na nějaký zvláštní bug NM, proto by mě zajímalo jestli existuje náhrada (klikací rozhraní pro nastavení IP adres a připojení do wifi). Navíc ještě jsem nezkoušel zapínat wi-fi, kde se obávám že mi to taky rozhodí.

Jinak na mém Ubuntu se tento problém nevyskytuje, i když je nastaveno stejně.

P.S.: není to můj počítač, takže nemám moc času na experimentování


Drobný posun. Prováděl jsem nastavení internetu na dalším počítači se stejným výsledkem. Tentokrát jsem ale problém odhalil, tentokrát za to může problém síťovky Realtek R8169. Myslel jsem že problém na předchozím notebooku bude ten samý, ale ouha není. Výrobce síťovky je 3Com.

Ví někdo jak se zbavit toho nefunkčního rozhraní eth0:avahi?? Po spuštění sice stačí nastavit síťovku na pevnou IP a zpět na DHCP, ale je to otravné.
« Poslední změna: 14 Října 2008, 19:47:09 od kalfar »
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

premet

  • Host
Re: Existuje náhrada za Netvork manager??
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2008, 13:15:05 »
Jo zkus Wicd  :) a nebo si nastavovat wifi přes příkazovou řádku.
Link -> Wicd

qUAKER

  • Host
Re: Existuje náhrada za Netvork manager??
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2008, 16:16:25 »
connman (od intelu) nebo exalt(network manager udělaný pro E17 v ETK toolkitu, ale funguje všude, téma o E17 je v návody, tipy a triky)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2008, 19:47:24 »
Změna otázky.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2008, 11:03:14 »
tady je vidět to, že lidi stále používají ten zatracený ifconfig, jinak by přeci věděli, jak NM funguje;)

jde totiž o to, že NM aktivuje Avahi až po té, co nezíská DHCPOFFER od nějakého jiného počítače;) Takže nevím, jak máte síťovku nastavenou, ale pokud máte cestovní režim, tak se vždy upřednostňuje DHCP, před Avahi.
Pokud potřebujete jen DHCP, tak tedy vypněte cestovní režim a nastavte DHCP na tvrdo do vlastností.

Další věc, nepoužívejte ifconfig, neporadí si s většinou nových věcí;)

máme tu totiž krásný příkaz ip;)


BTW NM umí použít autentifikaci i pro drátové spojení, není třeba už používat wpa-supplicant...

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2008, 11:21:09 »
tady je vidět to, že lidi stále používají ten zatracený ifconfig, jinak by přeci věděli, jak NM funguje;)

jde totiž o to, že NM aktivuje Avahi až po té, co nezíská DHCPOFFER od nějakého jiného počítače;) Takže nevím, jak máte síťovku nastavenou, ale pokud máte cestovní režim, tak se vždy upřednostňuje DHCP, před Avahi.
Pokud potřebujete jen DHCP, tak tedy vypněte cestovní režim a nastavte DHCP na tvrdo do vlastností.

Další věc, nepoužívejte ifconfig, neporadí si s většinou nových věcí;)

máme tu totiž krásný příkaz ip;)


BTW NM umí použít autentifikaci i pro drátové spojení, není třeba už používat wpa-supplicant...

Problém je ten že cestovní režim je vypnutý a je v NM skutečně nastaveno DHCP. Dokonce jsem zkoušel NM zakázat startování a nastavit to napřímo v etc/network/interaces Nepomohlo

Ifconfig používám jen pro zjišťování IP adresy v příkazovém řádku, případně ifdown, ifup.

Jak je možné z NM dostat nějaké okno, kde zadám tu autentizaci?
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2008, 12:03:58 »
Citace
Jak je možné z NM dostat nějaké okno, kde zadám tu autentizaci?

stačí když aktivujete cestovní režim a poté na klinete nahoru a dáte připojit se pomocí drátové sítě s 802.1x autentizací, pokud máte ubuntu 8.04

jinak pokud máte cestovní režim vypnutý a v daemon.log vidíte, že se  aktivuje přesto avahi, tak by bylo dobré nám ukázat, když tak to označit jako bug, ale před tím nám to sem pošlete...;)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« Odpověď #7 kdy: 17 Října 2008, 18:00:14 »
Citace
Jak je možné z NM dostat nějaké okno, kde zadám tu autentizaci?

stačí když aktivujete cestovní režim a poté na klinete nahoru a dáte připojit se pomocí drátové sítě s 802.1x autentizací, pokud máte ubuntu 8.04
Dík, zkusím

jinak pokud máte cestovní režim vypnutý a v daemon.log vidíte, že se  aktivuje přesto avahi, tak by bylo dobré nám ukázat, když tak to označit jako bug, ale před tím nám to sem pošlete...;)

Tak mě napadá, možná to dělá cestovní mód, který je nastavený na wifině, je to možné?
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Jak se zbavit eth0:avahi po spuštění??
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2008, 17:07:52 »
ukažte ten daemon.log a zjistíme to rychle....

přitom pošlete výpis
nm-tool
ip a
ip n
ip r
cat /etc/network/interfaces


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.