Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wpa supplicant pro wi-fi i pevné připojení, jde to?  (Přečteno 1622 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
wpa supplicant pro wi-fi i pevné připojení, jde to?
« kdy: 14 Října 2008, 17:02:56 »
Tak jsem zase trochu experimentoval, chci se zeptat: funguje wpa supplicant pro dvě různá rozhraní?? Potřebuju autorizaci jak na připojení na kabel tak na připojení přes wifinu. Musí na to být dva configuráky? Nebo to stačí napsat do jednoho? Máte s tím někdo zkušenosti?
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

nettezzaumana

  • Host
Re: wpa supplicant pro wi-fi i pevné připojení, jde to?
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2008, 17:41:18 »
no, logicky .. wpa_suplicant si muzes spustit v kolika chces instancich a davat tomu pomoci `-c /path/to/file` ruzne konfiguraky

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: wpa supplicant pro wi-fi i pevné připojení, jde to?
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2008, 19:33:32 »
no, logicky .. wpa_suplicant si muzes spustit v kolika chces instancich a davat tomu pomoci `-c /path/to/file` ruzne konfiguraky

Díky, a jak zajistím, aby se to spouštělo při připojení na jednu konkrétní síť? Dá se to napsat do network/interfaces nebo se to musí napsat někam jinam? Aby to spolupracovalo s network managerem.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

nettezzaumana

  • Host
Re: wpa supplicant pro wi-fi i pevné připojení, jde to?
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2008, 09:54:00 »

Díky, a jak zajistím, aby se to spouštělo při připojení na jednu konkrétní síť? Dá se to napsat do network/interfaces nebo se to musí napsat někam jinam? Aby to spolupracovalo s network managerem.
<< .. uff .. network manager ma vlastni implementaci wpa_supplicantu .. bud budes pouzivat NM nebp wpa_supplicant, ne vsak oba !!

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: wpa supplicant pro wi-fi i pevné připojení, jde to?
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2008, 10:33:56 »

Díky, a jak zajistím, aby se to spouštělo při připojení na jednu konkrétní síť? Dá se to napsat do network/interfaces nebo se to musí napsat někam jinam? Aby to spolupracovalo s network managerem.
<< .. uff .. network manager ma vlastni implementaci wpa_supplicantu .. bud budes pouzivat NM nebp wpa_supplicant, ne vsak oba !!

Funguje ta implementace i na pevné připojeni?? Když použiju ruční nastavení, tak mi to nikde nenabídne možnost autentizace.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.