Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: verze OpenOffice.org  (Přečteno 4510 krát)

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
verze OpenOffice.org
« kdy: 14 Října 2008, 22:23:14 »
dnes jsem aktualizoval na 8.10 a koukám, že je tu pořád OOo 2.4. nečekal jsem že tu hned budu nová stabilní verze 3, ale aspoň nějaká beta...

má to snad znamenat, že v 8.10 OOo3 nebude???

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2008, 01:51:52 »
Ne, nebude.

Avax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2008, 07:10:42 »
Vzdyt HH vysel s betou Firefoxu, jestli si dobre pamatuju, proc by II vyslo jen s Ooo2.4.1,, kdyz uz normalne vysla 3 ...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2008, 07:55:36 »
OOo 3.0 nebude...

Doporučuji přečíst

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/openoffice.org/+bug/267376

A to hlavně reakce Mike Rooneyho a Colina Watsona

Jinak zdroj pro OOo3 ej už na světě:

Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/openoffice-pkgs/ubuntu intrepid main

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2008, 15:51:53 »
Vzdyt HH vysel s betou Firefoxu, jestli si dobre pamatuju, proc by II vyslo jen s Ooo2.4.1,, kdyz uz normalne vysla 3 ...

HH vyšel s betou FF proto, že FF2 nebude podporován po celou dobu podpory HH. Proto se přistoupilo na toto řešení aby uživatel mohl průběžně přestoupit na FF3. Jinak v II OOo3 původně měl být, ale z důvodu zdržení vydání OOo3 o několik týdnů se nestihne deadline u Ubuntu.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

zonaA

  • Host
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2008, 22:20:44 »
A bude aspon OpenOffice 3 v aktualizacích pro HH nebo II ? ???

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2008, 22:43:42 »
A bude aspon OpenOffice 3 v aktualizacích pro HH nebo II ? ???

Už je neoficiální viz. dva příspěvky nahoru. Jinak oficiální nejspíš taky, ale to až po vydání II. Je tam nějaký časový limit, kdy jsou aktualizace zmraženy.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

zonaA

  • Host
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2008, 23:37:34 »
Děkuji, přidal jsem si ten zdroj.Ihned mi přiletěla aktualizace, ale s hláškou, že musím částečně povýšit systém. Mám HH . Jak mám částečně povýšit systém? Respektive, je to vůbec vhodné? Nemám radši počkat na "oficiální" ?

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2008, 23:56:56 »
Děkuji, přidal jsem si ten zdroj.Ihned mi přiletěla aktualizace, ale s hláškou, že musím částečně povýšit systém. Mám HH . Jak mám částečně povýšit systém? Respektive, je to vůbec vhodné? Nemám radši počkat na "oficiální" ?

Vzhledem k tomu, že se jedná o zdroj pro Intrepid (8.10), tak na něj budou navázány i závislosti. V případě, že to budete chtít nainstalovat, budete (muset) upgradovat na Ubuntu 8.10.

zonaA

  • Host
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2008, 00:05:10 »
 :o :( ::)

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #10 kdy: 16 Října 2008, 06:02:01 »
Som sa tam kusok zahrabal a je tam zdroj aj pre HH.

deb http://ppa.launchpad.net/openoffice-pkgs/ubuntu hardy main

Ale este som sa nedostal k odskusaniu.
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #11 kdy: 16 Října 2008, 07:50:09 »
Zatím tam nic není pro Hárdyho. II nemám

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2008, 10:41:01 »
No, pročetl jsem si tu diskuzi pod "bugem" na launchpadu a jenom jsem se divil. Za takové (s prominutím) kecy by se nemuselo stydět ani marketingové odnělení Microsoftu. Že je OOo3 pouze beta, že obsahuje několik bugů a že potřebuje testování - to si snad z uživatelů dělají v Canonocalu srandu, ne? OOo3 beta jsem zkoušel a s čistým svědomím musím říct, že obsahuje daleko méně chyb, než polovina aplikací, které jsou v repozitářích Ubuntu a jsou označeny jako final či stable. A nejsou to jenom nějaké maličkosti, uvedu KDE 4.0 a 4.1 jako příklad za všechny.

Ze strany Canonicalu je to celkem srabárna a podraz na "konkurenční " open-source projekt.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #13 kdy: 16 Října 2008, 11:03:57 »
No, pročetl jsem si tu diskuzi pod "bugem" na launchpadu a jenom jsem se divil. Za takové (s prominutím) kecy by se nemuselo stydět ani marketingové odnělení Microsoftu. Že je OOo3 pouze beta, že obsahuje několik bugů a že potřebuje testování - to si snad z uživatelů dělají v Canonocalu srandu, ne? OOo3 beta jsem zkoušel a s čistým svědomím musím říct, že obsahuje daleko méně chyb, než polovina aplikací, které jsou v repozitářích Ubuntu a jsou označeny jako final či stable. A nejsou to jenom nějaké maličkosti, uvedu KDE 4.0 a 4.1 jako příklad za všechny.

Ze strany Canonicalu je to celkem srabárna a podraz na "konkurenční " open-source projekt.

Nezdá se ti to trochu moc přitažené za vlasy, takhle napadat Cannonical za takovou drobnost?? Pokud ti jde o chyby v repozitářích, Cannonical je zodpovědný pouze za podporované aplikace, za ostatní je zodpovědná komunita. KDE je trochu něco jiného, zde museli přejít ze stejného důvodu, jako když v HH byl na začátku FF3beta.

Jinak OO3 měli původně být v II, jenže pozdrželi vydání nové verze a nestihli deadline. Ubuntu má postup jak vydávat nové verze distra a OO se tam prostě nevešlo. Jinak myslím že po pár týdnech bude nabídnuta aktualizace a OO3 se nainstaluje.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

zonaA

  • Host
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #14 kdy: 16 Října 2008, 11:25:09 »
No, ale kdybych nechtěl zatím přejít na II, ale zůstal u HH, myslíte, že budou nabídnuty OOo3 i pro HH? V ramci aktualizací pro HH? :o

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #15 kdy: 16 Října 2008, 11:37:27 »
No, ale kdybych nechtěl zatím přejít na II, ale zůstal u HH, myslíte, že budou nabídnuty OOo3 i pro HH? V ramci aktualizací pro HH? :o

V oficiálních aktualizacích OOo 3 nikdy nebude...

Pokud o něj, ale stojíš, neoficiálně už je (viz výše).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #16 kdy: 16 Října 2008, 11:38:04 »
No, pročetl jsem si tu diskuzi pod "bugem" na launchpadu a jenom jsem se divil. Za takové (s prominutím) kecy by se nemuselo stydět ani marketingové odnělení Microsoftu. Že je OOo3 pouze beta, že obsahuje několik bugů a že potřebuje testování - to si snad z uživatelů dělají v Canonocalu srandu, ne? OOo3 beta jsem zkoušel a s čistým svědomím musím říct, že obsahuje daleko méně chyb, než polovina aplikací, které jsou v repozitářích Ubuntu a jsou označeny jako final či stable. A nejsou to jenom nějaké maličkosti, uvedu KDE 4.0 a 4.1 jako příklad za všechny.

Ze strany Canonicalu je to celkem srabárna a podraz na "konkurenční " open-source projekt.

Trochu se uklidni, napočítej do deseti a přečti si ten svůj blábol znova ;)

julian

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #17 kdy: 16 Října 2008, 12:24:30 »
No, pročetl jsem si tu diskuzi pod "bugem" na launchpadu a jenom jsem se divil. Za takové (s prominutím) kecy by se nemuselo stydět ani marketingové odnělení Microsoftu. Že je OOo3 pouze beta, že obsahuje několik bugů a že potřebuje testování - to si snad z uživatelů dělají v Canonocalu srandu, ne? OOo3 beta jsem zkoušel a s čistým svědomím musím říct, že obsahuje daleko méně chyb, než polovina aplikací, které jsou v repozitářích Ubuntu a jsou označeny jako final či stable. A nejsou to jenom nějaké maličkosti, uvedu KDE 4.0 a 4.1 jako příklad za všechny.

Ze strany Canonicalu je to celkem srabárna a podraz na "konkurenční " open-source projekt.

Trochu se uklidni, napočítej do deseti a přečti si ten svůj blábol znova ;)

Já to vidím tak, že při práci na takto složitém projektu musí být pravidla nastavena velmi přísně, jinak by se mohlo stát, že nová v. nespatří světlo světa prostě nikdy. Vzhledem k faktu že OO3 - lze nainstalovat v klidu z jiného R. pak nevidím důvod ke křiku.... .

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: verze OpenOffice.org
« Odpověď #18 kdy: 16 Října 2008, 12:38:50 »
...
Trochu se uklidni, napočítej do deseti a přečti si ten svůj blábol znova ;)
Sorry, ale to je můj názor. Ani tak mi nevadí, že OOo3 nebudou součástí II, spíše mne dožralo to odůvodnění. Když si vzpomenu, co experimentů, které se postupně lipily aktualizacemi, bylo obsaženo v Hardy, odvolávat se na zabugoanost RC1 u OOo3 mi přijde trošku mimo. Nehledě k tomu, že vývojové verze jiných projektů se zapracovávají bez větších problémů.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.