Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: cups:pdf tiskárna  (Přečteno 2933 krát)

Lukee159

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
cups:pdf tiskárna
« kdy: 16 Října 2008, 10:05:37 »
Dobré ráno. Mám takový malý problém s cups:pdf tiskárnou. Ještě když jsem používal Windows, byl jsem zvyklý na program PrimoPDF, který umožnil tisk do souboru PDF tak, ať má soubor co nejmenší velikost. V Ubuntu jsem ale odkázán na cups:pdf, který funguje správně, avšak výsledné PDF soubory jsou strašně moc velké - odesílám do školy přes IS domácí úkoly (limit 5MB/úkol) a tak tak se do tohoto limitu vtěsnám, s PrimoPDF jsem míval běžně stejně velké úkoly kolem 1MB PDF. Pokud dám ve vlastnostech cups:pdf kvalitu jen na 150dpi a pouze stupně šedi, jsem na nějakých 2MB ale ten výstup je strašný. Zlaté PrimoPDF. Existuje nějaká kvalitnější alternativa ke cups:pdf?
Lenovo ThinkPad T400 / Ubuntu 12.04 LTS 64bit

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: cups:pdf tiskárna
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2008, 10:12:44 »
A z čeho to tiskneš? Třeba OO má vlastní export do pdf...

Lukee159

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: cups:pdf tiskárna
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2008, 10:16:58 »
Z OO.org 2.4. Nevěděl jsem že má vlastní export do PDF. Jinak jsem taky zkoušel scan přes xsane přímo do PDF a ty velikosti byly ještě větší. Nenašel jsem v xsane žádné nastavení vlastností PDF.
Lenovo ThinkPad T400 / Ubuntu 12.04 LTS 64bit

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: cups:pdf tiskárna
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2008, 10:58:20 »
Z OO.org 2.4. Nevěděl jsem že má vlastní export do PDF. Jinak jsem taky zkoušel scan přes xsane přímo do PDF a ty velikosti byly ještě větší. Nenašel jsem v xsane žádné nastavení vlastností PDF.

ROFL... :)

To jeden z pilířů proti MS Office, export do PDF z OO.org, v jeho křížové výpravě je jedna z hlavních zbraní.
Do PDF umí i jiné SW, zatím dost neohrabaně Inkscape, nebo takový Scribus je fajn.

xsane = obrázky, nebo prohnat OCR.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: cups:pdf tiskárna
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2008, 11:30:34 »
no Inkscape už umí hodně dobře, cario je na zrovna tohle perfektní, sice neumí aktivní PDF, ale na to tu jsou jiné věcičky...

jinak k tomu cups:pdf - tisku z toho denně a obvykle mají soubory tak kolem 10-30 KB na stránku vektoru > grafiky/CAD/text

tisknu z QCad(profi), Medusy, Pro/E, Inkscapu/GIMPu [tady už soubory nabírají] ale pořád jsou hodně v pohodě, dokumntaci do školy na výrobu dýhované skříňky na 30 stránek výkresů, obrázků a textu/tabulek jsem dostal za pomoci pdftk na 1.8MB PDF....

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: cups:pdf tiskárna
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2008, 15:53:55 »
Nenašel jsem v xsane žádné nastavení vlastností PDF.

je tam
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

togety

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: cups:pdf tiskárna
« Odpověď #6 kdy: 13 Května 2009, 12:31:59 »
ahoj mam stejny problem,

mam cups 2.5.0
 a pdf jsou priserne velke...problem je nejspise vtom, ze v pdf je vsechno jako image..ikdyz puvodne to byl text...
nevite nekdo jak to vyresit aby se do pdf printovalo jako text? mam pocit ze je to bug

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.