Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: aplikace mizi pred ocima,system zamrza  (Přečteno 1471 krát)

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
aplikace mizi pred ocima,system zamrza
« kdy: 18 Října 2008, 21:24:14 »
ahoj
mam xubuntu, ale provozuju Gnome a posledni dobou se mi stava stale mene casto ze bych praci s notebookem ukoncil stadardnim vypnutim. Casto ho musim tahat ze zasuvky. Zacalo to tim, ze mi cas od casu padala opera, cas a obcas necekane zmizel firefox, aktualizaci se sice opera zlepsila ale pada jako predtim. Zatimco ze zacatku sel ovsem system po padu prohlizece stadardne vypnout, ted uz ne vzdy: budto se vypina nekonecne dlouho, anebo rovnou vsem zamrzne a ani kombinace klaves ctrl+alt+del.sp.back. nemela efekt. POkud po zmizeni FF ten FF obratem opet zapnu objevi se hlaseni:  "your last ff session closed uexpectedly...". TOhle nahle mizeni uprostred prace postihuje i jine aplikace.
ten ubuntu zlobi stale vice, resp casto je to FF ale leckdy i system. Uz skoro behem kazdeho sezeni u pocitace dojde k nejake udalosti. Obvykle takove ze vsechny panely FF nahle zmizi a kdyz ho znovu spustim tak se objevi hlaska "your last ff session closed uexpectedly..." ted si vsimam ze uz nekdy taky zmizi i jina aplikace.
nekolikrat se objevilo i toto hlaseni: "Sledovani stavu baterie has quit unexpectedly" po volbe "reload"naskocilo hlaseni the pannel encoutered problem while loading "OAFIID: GNOME_battstattAplet" jednoho dne jsem omylem potvrdil volbu ze chci aplet smazat z konfigurace, takze indikace baterie to odnesla.
Nekolikrat se take stalo ze behem prace zmizela plocha a zustalo ruzove pozadi(aplikace z panelu se ale daly spoustet), jindy naopak zmizely panely, jindy uz pri samotnem startu systemu plocha vubec nenajela, jen ruzove pozadi. I tento prispevek do fora radsi pisu do pravidelne ukladaneho textaku nebot pravdepodobnost ze mi browser zmizi pod rukama nebo system vytuhne behem editace je vysoka.

Rika se ze linux nepada, ty prvni pripady jsou jednoznacne na vrub porhlizecum, ale s jak s postupem casu pribyva plno dalsich projevu a system dokonale zamrza s nutnosti vytahnout snuru ze zdi, tak to vypada ze s linuxem mozna neco bude.
Nepomohl by tomu prechod z GG na HardyHeron? TUto moznost jsem zatim odkladal, neb jsem se obaval ze by s tim mohly byt spojene komplikace (i kdyz predpokladam ze je to formalita)
diky za pripadnou pomoc

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: aplikace mizi pred ocima,system zamrza
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2008, 23:59:04 »
Napadá. Zjistit jestli je problém v HW nebo v OS.
1) Spustit Live CD a vyzkoušet, jestli se objevují stejné problémy.
2) Nejjednodušší je ovšem celý notebook zazálohovat, vyzkoušet kompletně přeinstalovat(ne upgradovat, udělat úplně novou čistou instalaci) na HH a nahrát zpátky domovský adresář ze zálohy. HH už jede dost dlouho, velké problémy by už neměl dělat.
« Poslední změna: 19 Října 2008, 00:03:24 od Nemo7 »

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: aplikace mizi pred ocima,system zamrza
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2008, 00:45:57 »
RAM je v pořádku?
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: aplikace mizi pred ocima,system zamrza
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2008, 10:25:37 »
To vypadá poměrně jasně na HW problém. Ale pro jistotu bych také doporučil udělat si zálohu (to na každý pád) a zkusit HH, opravdu není čeho se obávat, dokonce bych řekl, že HH je jedno z nejpovedenějších vydání ubuntu a zůstávat ještě na gutsy je naprosto zbytečné...
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: aplikace mizi pred ocima,system zamrza
« Odpověď #4 kdy: 20 Října 2008, 11:14:41 »
diky za pripominky
uvodni test RAM probiha zcela hladce. Pravda ej na samem zacatku hlaseni : "failed to allocate memory resource...", ale ta tam byla vzdy, byvala tam i kdyz jsem system provozoval na PC.

S pouzitim live CD a preinstalem je jeden problem:
kdyz jsem kdysi na NB daval XUBUNTU, znelibilo se mi xfce a chtel jsem to preinstalovat ubuntu, bohuzel opakovane se delo toto: probihala instalace live CD systemu a v posledni vterine kdy mela byt hotova a naskocit pracovni prostredi, zobrazil se misto toho jen rozsypany caj kde nebylo jak pokracovat. POrovnavat podle funkcnosti live CD je zradne, vcera sel system pul dne bez problemu, v sobotu kdy jsem psal svuj pripevek to naopak vypadalo ze mu zvoni hrana. Prohlizec spadl pred odeslanim a tak po restartu jsem prispevek radsi napsal v textaku a ulozil, pak spustil prohlizec ale ten velmi zahy spadnul presne kdyz jsem se prihlasoval do fora, v dalsich fazich uz nebyl system schopny normalne najet,na plose vzdy vetsina veci chybela a alespon v graficke nastavbe nebyla moznost se dostat k textovemu souboru: spravci souboru vubec nefungovali. zabralo to asi 15 zybtecnych restartu, cim vice tim hure to fungovalo..a pak v nedeli najednou klid, odpoledne uz opet nic moc.

zkousel jsem i xfce ale tam to bylo take kaput, takze v grafickem manazerovi problem nebude.

zkusim ten update systemu na HH, snad to probehne ok i kdyby to v prubehu zamrzalo. (Ovsem slysel jsem ze ta vyssi verze FFa co tam ma se potyka s problemy)

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: aplikace mizi pred ocima,system zamrza
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2008, 19:20:09 »
Tiez sa priklanam k nejakemu HW problemu, nez SW.

Ten test RAM (MemTest priamo na LiveCD), by som nechal bezat par hodin. Moze to byt nejaka zaludnost s pamatou, ktora sa hned neprejavi.

Tiez ma napada, ak je to NTB, tak to moze byt kludne aj v HDD, resp. v celom tom zariadeni ... Kondenzat vodnej pary na spravnych miesta moze urobit zaujimve veci ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.