Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird  (Přečteno 6483 krát)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« kdy: 22 Října 2008, 16:09:03 »
Ahoj, zkoušel jsem již zmíněnou službu od Google zprovoznit pod Evolution.
Pokud něco zadám do kalendáře přes webový prohlížeč, pak se data v Evolution zobrazí, pokud ale chci vpisovat přes Evolution, nelze nic vkládat, mazat lze, ale změny se neprojeví.

Funguje někomu Google kalendář s Evolution?
Popř. jaký použít online kalendář s Evolution?

Přístup na internet mám v 70% kdy kalendář potřebuji
Potřeboval bych jeden online kalendář a aby se synchronizoval na každé stanici...
Pokud bych byl offline, tak aby se změny aktualizovaly hned co se připojím na net.

Díky :-)
« Poslední změna: 24 Října 2008, 09:26:45 od Tagy »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2008, 16:14:37 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2008, 18:39:37 »
Tak jsem to nastavil dle toho návodu:
Zadal url, (formát ICAL) -> Soukromá adresa
Pokud přídám něco přes web prohlížeč, obsah se mi zobrazí.
Pokud chci něco zadat já vypíše to tohle:
Nemohu vytvořit novou událost
'Google' je zdroj kalendáře pouze pro čtení. Přepněte na náhled kalendáře a zvýrazněte kalendář, který může přijmout události.

Hledal jsem, ale žádnou volbu jsem v nastavení na webu pro povolení editování nenašel...
----------------------------------------------------------------------------------------------
Tak našel jsem informaci, že Google Calendar by neměl umět zápis z Evolution, ale že se to dá obejít registrací na http://www.scheduleworld.com, kde se synchronizují kalendáře spolu mezi sebou, nebo tak nějak (moje AJ není dokonalá)
Neví někdo jak na to?  :)

Ještě jsem našel zmínku že se musí doinstalovat
http://www.estamos.de/download/syncevolution/evolution/


Neexistuje nějaká jednodušší cesta? Nějaký jiný online kalendář?
----------------------------------------------------------------------------------------------
http://ubuntu.wordpress.com/2006/12/18/sync-evolution-calendar-with-google-calendar/
http://wiki.scheduleworld.com/wiki/How_Do_I_Sync_Google_Calendar
« Poslední změna: 22 Října 2008, 20:05:18 od Tagy »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2008, 01:09:58 »
Evolution umí zápis do GC, ale záleží na tom, kterou verzi máte. Ve verzi 2.22 je tento plugin prakticky nefunkční, v 2.24 už naopak funguje bez problémů, včetně zápisu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2008, 02:34:24 »
Příp. ta druhá varianta co jsem psal funguje obousměrně, ale zase holt to není evolution.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2008, 11:32:01 »
Evolution umí zápis do GC, ale záleží na tom, kterou verzi máte. Ve verzi 2.22 je tento plugin prakticky nefunkční, v 2.24 už naopak funguje bez problémů, včetně zápisu.

Ano, mám tu nižší verzi, pokud budu chtít update, kde najdu *.deb balíček (nechce se mi program kompilovat ze zdrojů)
Díky .)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2008, 11:39:52 »
Příp. ta druhá varianta co jsem psal funguje obousměrně, ale zase holt to není evolution.

Zkusím, pokud nebude Evolution fungovat korektně.
Přecijen bych byl rád aby mi šel jak e-mail tak kalendář v jedné aplikaci (+ integrace v prostředí GNOME)
Dík

PetrHerynk

  • Host
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2008, 12:59:00 »
Používal jsem Evolution s Google bez problémů, je třeba si v Google otevřít nastavení a povolit psaní, nejen čtení.

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2008, 14:04:38 »
Používal jsem Evolution s Google bez problémů, je třeba si v Google otevřít nastavení a povolit psaní, nejen čtení.

Tuto volbu jsem tam hledal, ale nikde ji nemohu najít.

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2008, 16:14:31 »
Evolution umí zápis do GC, ale záleží na tom, kterou verzi máte. Ve verzi 2.22 je tento plugin prakticky nefunkční, v 2.24 už naopak funguje bez problémů, včetně zápisu.

Ano, mám tu nižší verzi, pokud budu chtít update, kde najdu *.deb balíček (nechce se mi program kompilovat ze zdrojů)
Díky .)

Tady jsem našel deb balíčky pro debian
Pokud stáhnu "Soubor:evolution-dbg_2.22.3.1-1_i386.deb"
Spávce balíčků my vypíše:
Error: Dependency is not satisfiable: evolution

Také jsem zkoušel kompilaci, ale zase to chce x,y,z,ž,... závislostí...

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2008, 19:52:54 »
těch závilostí tam bude hodně, spíše bych doporučoval přechod na Hardyho, už je odladěnej a je stabilní, takže 3 roky na desktopu vydrží, zkuste;)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #11 kdy: 23 Října 2008, 22:09:34 »
těch závilostí tam bude hodně, spíše bych doporučoval přechod na Hardyho, už je odladěnej a je stabilní, takže 3 roky na desktopu vydrží, zkuste;)

Ale já Hardyho již mám  ;)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2008, 09:11:04 »
Návod k evolution je tady: https://help.ubuntu.com/community/GoogleCalendarWithEvolution

osobně jsem zkoušel jen
thunderbird + lighting + doplněk Provider for Google Calendar
a tady je obrázkový návod

Tak jsem zkoušel druhou variantu.
Nainstaloval jsem Thunderbird (přidal si gmail účet -> ten funguje)
Doinstaloval jsem oba doplňky.
Pokud překliknu na "kalendář" a dám Soubor/nový/ tak tam je položka "kalendář..." ale není aktivní.
Ještě jsem našel, pokud se přepnu z5 na položku "pošta" a kliknu na název daného účtu e-mailu.
Objeví se vpravo základní nabídka nastavení, tam je i "vytvořit nový kalendář", po kliknutí se spustí průvodce, ale nelze průvodce dokončit (zkoušel jsem jak variantu "Na tomto počítači/V síti")

Postupoval jsem dle výše uvedeného návodu, po problémech jsem si ještě našel tento návod.

Verze Thunderbird:  2.0.0.17
Verze Lightning 0.9 -> dle stránek kompatibilní s verzí 2.0.0.x
Provider for Google Calendar 0.5.1 (ten jsem dočasně zakázal a zkusil alespoň vytvořit lokální kalendář)

Ještě dodám že Sunbird, Evolution -> pokud spustím program prvně tak lokální kalendář je již aktivní a mohu do něj přidávat události, v Thunderbirtu (doplnek Lightning) nemůžu nic přidávat -> jako by tam žádný kalendář nebyl.

------------------------------------------------------------------
Doinstaloval jsem program také na druhý stroj a zkusil dát nižší verzi Lightning 0.7 -> kalendář je aktivní..., jen škoda že není lokalizován do češtiny...
Tak verze 0.8 je lokalizovaná, pak si vyžádala aktualizaci na 0.9 kalenář je aktivní...
Možná že se problém jen projeví s čistou instalací doplňku... nevím ještě polaboruji .-)


« Poslední změna: 24 Října 2008, 09:38:08 od Tagy »

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #13 kdy: 24 Října 2008, 20:18:50 »
Tak co teď, na notebooku vše chodí tak jak má.
Na pc jsem nainstaloval Thunderbird + přidal dolpněk Lightning (zkoušel jsem verze 0.7; 0,8; 0.9)
Ani v jedné nelze přidat kalendář ani editovat ten místní -> ani se nezobrazí
Na notebooku stejným postupem vše funguje...

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2008, 17:07:02 »
Přesně stejný problém jsem měl taky. Dokonce jsem ho nějakým způsobem vyřešil, ale už zase nevím jak (možná právě tou starší verzí). Nyní jsem přešel na Kubuntu 8.10 a problém je tu zase. Bohužel na netu nikde nevidím odkaz na starší verzi Lightningu. Znáte někdo správný odkaz? Vypadá to, že totiž všechny starší odkazy odkazují na nejnovější verzi.

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #15 kdy: 01 Listopadu 2008, 18:00:56 »
Tak už jsem si to konečně našel, ale bohužel mi to nepomohlo. Kdybych si jenom vzpomněl, jak jsem to řešil minule. Ale taky jsem se pokoužel o zprovoznění Sunbirdu. Možná to na to mělo nějaký vliv a něco se odblokovalo. Ale kdyby náhodou někdo měl taky problémy s hledáním těch starších vezí ligningu tak zde je odkaz: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/addons/2313/

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #16 kdy: 02 Listopadu 2008, 13:29:25 »
No mně už Thunderbird chodí i s doplňkem pro google, jsem si udělal jeden příjemnej večer otevřel sklenku vínka a nainstaloval čisté Ubuntu na 3 stroje (jj už i sestra přešla)
Nastavil a v pohodě  :) (pokud si pamatuji tak jsem dal nejdříve starší verzi Lightningu 0.8, pak si to samo řeklo o aktualizaci  ;)

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #17 kdy: 02 Listopadu 2008, 13:37:45 »
No a přesně si postup nepamatuješ? První lightning 0.8, poté ten nástroj pro google kalendář a nakonec aktualizace ligtningu? Nebo v jiném pořadí? Instaluješ to postupně a průběžně restartuješ thunderbird nebo vše najednou? Já mám pocit, že už jsem zkoušel všechno možné a nic. Ale je docela možné, že i po odinstalování zůstaly někde nějaké špatné údaje, které se použiji i po opětovném nainstalování. Taky si pamatuji, že hned poprvé jsem instaloval lightning 0.9, protože měl balík přímo v distribuci II. Také by mě zajímalo jestli máš nainstalované i jiné doplňky. Pokud ano, tak jaké a v jakém pořadí si je instaloval?

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #18 kdy: 02 Listopadu 2008, 14:33:01 »
Hurá už jsem to zprovoznil sám. A přitom je to tak jednoduché a kdybych četl vše na stránkách lightningu pozorně, tak to mám vyřešené už dávno. Je tam totiž zmínka o tom, že musí být v systému nainstalován i balík libstdc++5, protože to není kompatibilní s libstdc++6. Takže jsem odinstaloval Lightning, nainstaloval ten balík a nainstaloval Lightning (rovnou verzi 0.9) zpět a už to jede. Byl bych rád, kdyby to tu potvrdili i ostatní, že pokud jim to jede, tak mají v systému nainstalován balík libstdc++5.

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #19 kdy: 02 Listopadu 2008, 16:33:59 »
Hurá už jsem to zprovoznil sám. A přitom je to tak jednoduché a kdybych četl vše na stránkách lightningu pozorně, tak to mám vyřešené už dávno. Je tam totiž zmínka o tom, že musí být v systému nainstalován i balík libstdc++5, protože to není kompatibilní s libstdc++6. Takže jsem odinstaloval Lightning, nainstaloval ten balík a nainstaloval Lightning (rovnou verzi 0.9) zpět a už to jede. Byl bych rád, kdyby to tu potvrdili i ostatní, že pokud jim to jede, tak mají v systému nainstalován balík libstdc++5.

Tak jsem se díval a přítomny mám obě verze, jak libstdc++5 tak libstdc++6.
Otázka je proč předtím přítomna v OS nebyla (že by se, když se aktualizovala verze 0.8 na 0.9, podíval balíčkovací systém do systému zda je starší verze přítomna?)
Možná že obě verze jak 0.8 tak 0.9 potřebují tu starší knihovnu ale novější verze si tuto skutečnost tedy neohlídá... pochopil-li jsem dobře...

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #20 kdy: 02 Listopadu 2008, 16:43:19 »
Ano libstdc++6 jsem měl taky naistalovaný. Ten je asi automaticky přítomný hned po instalaci II. V HH asi nebyl od počátku a proto se mi to podařilo rozchodit doma na PC. Na notebooku jsem asi před instalací prováděl nějaké aktualizace, kde mi to nejspíš verzi 5 nahradilo šestkou. Pak už se mi to nepodařilo rozchodit. No a v II je implicitně verze 6, takže odtud asi ty potíže. Myslím, že pokud instaluješ lightning jako soubor xpi, tak se asi nějaké závislosti nekontrolují. Ale hlavní je, že už víme jak na to   :)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #21 kdy: 02 Listopadu 2008, 17:23:25 »
Tjn, fakt je ale ten, že osobně jsem nic nedoinstalovával a po nové instalaci doplněk fungoval hned a v os (HH) jsou přítomny obě knihovny, což předtím (asi) nebyly (proč to je mi záhadou)

ja_ran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Google kalendář v Evolution?/Thunderbird
« Odpověď #22 kdy: 04 Listopadu 2008, 19:21:22 »
Řešil jsem stejný problém s nemožným zápisem do Google kalendáře z Evolution (ve verzi 2.22) na HH. Nevyřešil.
Pak jsem na druhý disk v PC nazkoušku nainstaloval nové II (8.10). Tam je Evolution ve verzi 2.24 a nastavil jsem Evo podle Vámi citovaného návodu

Návod k evolution je tady: https://help.ubuntu.com/community/GoogleCalendarWithEvolution

a hned potom se po každém pokusu o přepnutí na kartu kalendáře Evolution úplně uzavřelo. Všechny ostatní karty (pošta, adresář, úkoly, poznámky) fungovaly, ale při přepnutí na kalendář ten jenom problikl, takže bylo vydět, že naskočil, ale vzápětí se Evolution zavřelo.
Vyřešil jsem to poněkud "nelinuxácky", protože jsem 8.10 kompletně přeinstaloval znova.
Kalendář v Evo jsem nastavil na volbu Google a do kolonek vyplnil požadované údaje a vše funguje jak má. Tedy v Evo 2.24 po nastavení základních hodnot funguje synchronizace s Google kalendářem spolehlivě a oboustraně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.