Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak odstranit Pulseaudio  (Přečteno 4273 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Jak odstranit Pulseaudio
« kdy: 22 Října 2008, 23:55:41 »
Pulseaudio se sice chová lépe než v Hardym, ale pořád si pořádně nerozumí se Skypem a jinými programy na volání. Jelikož mi nedává žádnou přidanou hodnotu, rozhodl jsem se ho odinstalovat, jako jsem to udělal v Hardym, a spolehnout se jen na ALSA. Jaké ale bylo mé překvapení, že jsem se znovu nemohl přihlásit do účtu. V chybové souboru jsem se potom dočetl, že je to způsobeno chybou: Couldn't exec /usr/bin/pulseaudio. Bohužel místo správce sezení je nyní Pulseaudio spouštěno startovacími skripty, které v případě nepřítomnosti Pulseaudia nahlásí chybu, a sezení se nespustí. Nevíte, jak Pulseaudio odstranit a fungovat dál na ALSA?

existpierre

  • Host
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2008, 06:33:28 »
v jednom fore som nasiel  toto

v predvolby - zvuk - nastavit na alsa, vypnut systemove zvuky esd

potom

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove pulseaudio
a nahradit to esoundom

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install esound
potom restart PC

mozno je to prave to co ti chyba



Ja som na hardym a mal som dost velke problemy s PA, proste flash mi kedykolvek prestal fungovat. Toto mi pomohlo

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2008, 09:38:28 »
Mě se to ted povedlo, ale nevím co na to přesně zabralo: 1. buď zkus balík pulse-audio odstranit přes synaptic včetně konfiguráků - pokud to nezbere, tak mě se to povedlo 2. odstranil jsem vše co patří k pulse audio přes synaptic a opět včetně konfiguráků - tudíž nevím jestli zabere hned jednička, jelikož jsem to odstranil nejdřív normálně a pak všechno co bylo s pulse včetně konfiguráků, dej kdyžtak vědět co zabralo, určitě se to bude hodit vícero lidem - Pulse audio se dost zlepšilo, ale když to nastavim na 4 kanaly a zapnu např.: nějakou hru tak pulse audio značně vytěžuje procesor - takže pro mě je k ničemu.
« Poslední změna: 23 Října 2008, 09:40:25 od wlado »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2008, 11:00:04 »
OK, tak díky vypadá to, že odstranění Pulseaudia i s konfiguráky zabralo. Všechno funguje v pořádku.

mbiba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2008, 11:57:38 »
Mě se to taky povedlo, stačilo úplně odstranit a Pulse je konečně tam, kam slunce nesvítí. Vyzkoušeno na 8.10

Milos B.

tylik

  • Host
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2008, 15:02:37 »
OK, tak díky vypadá to, že odstranění Pulseaudia i s konfiguráky zabralo. Všechno funguje v pořádku.

Ktore konfiguraky treba zmazat? Vo synapticu som dal zmazat pulseaudio, a vyskocili mi zavislosti, tak som dal uninstall all.

Avax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2008, 16:13:21 »
Tim ze odstranim pulseaudio se vyhnu prepisovani konfiguraku kvuli te spolupraci se skypem ?

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Jak odstranit Pulseaudio
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2008, 11:30:04 »
OK, tak díky vypadá to, že odstranění Pulseaudia i s konfiguráky zabralo. Všechno funguje v pořádku.

Ktore konfiguraky treba zmazat? Vo synapticu som dal zmazat pulseaudio, a vyskocili mi zavislosti, tak som dal uninstall all.

V synapticu je možnost odstranit balík i včetně konfiguračních souborů, tak tuhle možnost zvolit a je to  ;)
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.