Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: V čem programovat Boo?  (Přečteno 4051 krát)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
V čem programovat Boo?
« kdy: 23 Října 2008, 14:57:15 »
Ahoj pod WIN platformou je na to vhodné SharpDevelop.
Pod linuxem by měl být na to vhodný MonoDevelop, program jsem si nainstaloval.
Pokud dám "Start a New Solution" tak se tam nenachází projekt v Boo, tedy co zvolit?
C++, C# ?
Díky

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2008, 15:06:27 »
A nainstaloval jsi i balík monodevelop-boo?

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2008, 15:24:47 »
A nainstaloval jsi i balík monodevelop-boo?

tagy@tagy-laptop:~$ sudo apt-get install monodevelop-boo
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtení stavových informací... Hotovo
Balík monodevelop-boo není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.
To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný
pouze z jiného zdroje
E: Balík monodevelop-boo nemá kandidáta pro instalaci
tagy@tagy-laptop:~$
-----------------------------------------------------------
Jak víte (odkud jste toto info získal) že se musí doinstalovat tento balík?

Tady jsem se dočetl, že se balíček nachází v zdroji "universe"

Tady jsem našel že zdroj "univerze" mám už default povolen (což jsem ověřil a povolen ho mám)...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2008, 16:19:30 »
Jakou máš verzi Ubuntu?

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2008, 16:22:13 »
Jakou máš verzi Ubuntu?

8.04, plně aktualizovaný OS, nainstalován 5 dní (nevé železo...)
« Poslední změna: 23 Října 2008, 16:25:45 od Tagy »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2008, 16:25:47 »
Tak tím se to vysvětluje -- balík monodevelop-boo se nějakým záhadným způsobem v repozitářích hardy nevyskytuje...

http://packages.ubuntu.com/search?searchon=names&keywords=monodevelop-boo

ale dá se stáhnout tady

https://launchpad.net/ubuntu/hardy/i386/monodevelop-boo/0.14+dfsg-3ubuntu1

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2008, 16:33:08 »
Tak tím se to vysvětluje -- balík monodevelop-boo se nějakým záhadným způsobem v repozitářích hardy nevyskytuje...

http://packages.ubuntu.com/search?searchon=names&keywords=monodevelop-boo

ale dá se stáhnout tady

https://launchpad.net/ubuntu/hardy/i386/monodevelop-boo/0.14+dfsg-3ubuntu1

Stáhl, vypíše to toto:
Error: Dependency is not satisfiable: monodevelop
------------------------------------------------------
Edit: Myslel jsem, že závislosti v deb balíčcích se řeší samy...

Stejně tak jako: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28465.0.html
Tady mi to vypíše Error: Dependency is not satisfiable: evolution...
« Poslední změna: 23 Října 2008, 16:36:28 od Tagy »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2008, 16:38:55 »
Aha, tak už jsem zjistil, proč ten balík není ve zdrojích... V Hardy je totiž novější verze monodevelop než ta pro kterou je tenhle balík určen, takže fungovat nebude...

nettezzaumana

  • Host
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2008, 16:41:36 »
Ahoj pod WIN platformou je na to vhodné SharpDevelop.
Pod linuxem by měl být na to vhodný MonoDevelop, program jsem si nainstaloval.
Pokud dám "Start a New Solution" tak se tam nenachází projekt v Boo, tedy co zvolit?
C++, C# ?
Díky
<< predtim nez zacnes neco programovat se nejdrive nauc pouzivat gugl (a optimalne i platformu, na ktere budes programovat)

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2008, 16:48:37 »
Ahoj pod WIN platformou je na to vhodné SharpDevelop.
Pod linuxem by měl být na to vhodný MonoDevelop, program jsem si nainstaloval.
Pokud dám "Start a New Solution" tak se tam nenachází projekt v Boo, tedy co zvolit?
C++, C# ?
Díky
<< predtim nez zacnes neco programovat se nejdrive nauc pouzivat gugl (a optimalne i platformu, na ktere budes programovat)

Rada nad zlato, tedy jak se naucit pouzivat gugl?
A platformu, o to se uz nejakou dobu snazim  ;) ;D Co si tedy mam prostudovat, vetsinou veci resim postupne, pokud je problem, resim...

nettezzaumana

  • Host
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2008, 16:58:30 »
ne. prosel jsem tve prispevky zde na foru a musim konstatovat, ze pokud jsou tve ambice zamerene na programovani, tak mas zakladni nedostatky v samostatnosti ..

ptas se zde na veci, ktere lze vyguglit za 10s .. vyguglit == vyresit .. nechapu, jak chces resit problemy spojene s programovanim, kdyz nejsi schopen samostatne vyresit elementarni zalezitosti tykajici se tveho os .. vim, ze nikdo uceny z nebe nespadl, ja take ve sve praci nevim kazdou druhou vec (spis dve ze tri), ale stava se mi velice malokdy, abych se nakonec musel rezignovane zpovidat se na nejakem foru .. a to jsem nucen resit problemy v oblastech, ktere jsou spatne dokumentovane, minimalne pro me tezko pochopitelne a na netu s minimalnima referencema .. zadne nastaveni evolution nebo naistalovani baliku ..

Tagy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
Re: V čem programovat Boo?
« Odpověď #11 kdy: 23 Října 2008, 22:00:14 »
ne. prosel jsem tve prispevky zde na foru a musim konstatovat, ze pokud jsou tve ambice zamerene na programovani, tak mas zakladni nedostatky v samostatnosti ..

ptas se zde na veci, ktere lze vyguglit za 10s .. vyguglit == vyresit .. nechapu, jak chces resit problemy spojene s programovanim, kdyz nejsi schopen samostatne vyresit elementarni zalezitosti tykajici se tveho os .. vim, ze nikdo uceny z nebe nespadl, ja take ve sve praci nevim kazdou druhou vec (spis dve ze tri), ale stava se mi velice malokdy, abych se nakonec musel rezignovane zpovidat se na nejakem foru .. a to jsem nucen resit problemy v oblastech, ktere jsou spatne dokumentovane, minimalne pro me tezko pochopitelne a na netu s minimalnima referencema .. zadne nastaveni evolution nebo naistalovani baliku ..

Ne, nejsem konfliktní člověk, ale bohužel musím zareagovat.
Ano resim zakladni veci meho OS, nejsem tak zbehly v linuxu, nepouzivam ho tak dlouho abych vedel co a jak.

Unika mi proc by melo byt spatne se na neco zeptat zde na foru (dle me je toto poslanim nejenom tohoto fora).
Tedy podelit se o svoje zkusenosti, popr reseni problemu, popostrceni...
Možná že sis prošel moje všechny dotazy, jen namátkou co jsem řešil:

Program TrueCrypt -> nefungoval v 7.10, nikdo mi nebyl schopen říci proč, bylo mi zděleno "7.10 je samej BUG pockej (bylo to jen par dni) na 8.10 HH jede v poradku.

Že mi nešel na dvou nezávislých strojích flash, opět nikdo nedokázal říci proč, na oba byl nainstalován 8.10 ve stejný čas (po reinstalu na jednom stroji najedou flash běhal, na mém druhém stále neběhá) Teď jsem si pořídil nový stroj a světe div se, na novém jede flash taky od začátku.
Divné, bohužel nikdo mi nedokázal říct proč... (zkoušel jsem jak flash od Adobe, tak i alternativy)
Všechny stroje jsou aktualizované, na všechny byl aplikován stejný software.

Další se týkal dotazu zda F-Spot je použitelný na spávu, nebo ne (nevím co je na tomto dotazu spatného, jsme preci na foru -> vymena nazoru, zkusenosti)
Bylo mi receno je dobry je digiKam (jsem s nim nadmiru spokojen), ano mohl jsem si vygooglit x programu a zkouset, a nebo hledat na jinych forech, ale proc se nezeptat tady (jiny aktualni dred jsem tady nenasel)

Dalsi problem ktery jsem mel byla WiFi sitovka, nevim, problem jsem resil neco pres mesic, a kdyz zacala konecne fungovat, tak druhy den zas prestala, nevedel jsem co mam delat... Problem se vyresil a to tim ze jsem na dany PC dal jinou distribuci, v te take nefungovala, ale nasel jsem si log systemu a tam nasel zminku o nejake strance kterou jsem predtim proste pres google nenasel (mozna prehledl...) a svete div se, sitovka funguje. Pokud by sis take vsiml tak problem s temito wifi sitovkami jsem nemel jen ja...

Spousta věcí které jsem řešil tady není → řešení jsem si našel sám.
Pokud něco nevím, hledám na wiki, pak na zdejsim foru (ne nezakladam novy dotaz, pouzivam fci "vyhledavani"), a pak se poohlednu po google.
Pokud nenajdu, zeptám se.
Většinu dotazů se snažím formulovat tak, aby pokdu by měl někdo podobný problém, aby si mohl přečíst jak jsem to vyřešil já, ač s pomocí jiných.
Musim také reagovat na: „ale stava se mi velice malokdy, abych se nakonec musel rezignovane zpovidat se na nejakem foru ..“
Kdo rikal ze se zodpovidam rezignovane na foru? To je tak spatne se zeptat nekoho kdo ma s tim zkusenosti?

Ještě musim reagovat na vetu ze se ptam na vetsinu věci které jsou resitelne behm 10s na google (vim tech 10s je nadnesenych)

Pokud se podivas na vise uvedene... myslim ze tyto věci sem resil dele nez 10min hledanim na google.

A ted konkretne k tomuto postu.
Potrebuji se ucit programovat v Boo.
Vím že je na to vhodé MonoDevelop (ne na to jsem se zde na foru neptal, a z prstu jsem si tuto informaci nevycucal)
Udivilo me ze tam polozka pro novy projekt v Boo není, i když bych cekal ze když se doctu ze to v tomo lze...
Tak jsem se zeptal jakto? (třeba to toto někdo uz zde resil)
Jak mam vedet ze se musí doinstalovat nejaky doplnek (ano mohl jsem si to najit na vsemocnem google, ale vubec by me nenapadlo ze bych se mel vubec po nejakym doplnku pidit)
Jak mam tusit ze zrovna pro verzi kterou mam v PC zrovna toto rozsireni neexistuje?

Dale si myslim ze vetsina mych dotazu byla smerovana k vecem ne tak beznym... (TrueCrypt, Boo) někdy bylo videt ze dany problem jsem neresil jen ja... (cvakáni hdd na booku, flash, WiFi)


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.