Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu a hry?  (Přečteno 2663 krát)

denis-5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
ubuntu a hry?
« kdy: 27 Října 2008, 15:39:03 »
nainstalujem si ubuntu,no chcem hrat aj hry,urcene pre windows...existuje nejaky program v ktorom by som si taketo hry mohol spustat...ak nie dalo by sa to urobit tak ze by som si popri ubuntu doinstaloval windows xp ?nie su s tym nejake problemy?

nettezzaumana

  • Host
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2008, 15:55:15 »
nainstalujem si ubuntu,no chcem hrat aj hry,urcene pre windows...existuje nejaky program v ktorom by som si taketo hry mohol spustat...ak nie dalo by sa to urobit tak ze by som si popri ubuntu doinstaloval windows xp ?nie su s tym nejake problemy?
.. uff. zac me trestas?

ad.hry) v linuxu neexistuji hry ..
ad.windows) to bude delat problemy, takze bych si k ubuntu windows radsi nedaval :(

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2008, 15:57:47 »
nainstalujem si ubuntu,no chcem hrat aj hry,urcene pre windows...existuje nejaky program v ktorom by som si taketo hry mohol spustat...ak nie dalo by sa to urobit tak ze by som si popri ubuntu doinstaloval windows xp ?nie su s tym nejake problemy?
1) Pro spouštění windows aplikaí je program wine (podívej se zde na fóru či na wiki, popř. google) - ne vše ale jde pod wine spustit
2) není problém mít velde sebe Ubuntu a Windows. Pouze pokud budeš k existujícímu Ubuntu přiinstalovávat Win, tak se přepíše GRUB a při startu počítače nedostaneš možnost přepnout do Ubuntu (začnou nabíhat windows). Návod na obnovení grubu je na wiki, popř. google pomůže.

.. uff. zac me trestas?

ad.hry) v linuxu neexistuji hry ..
ad.windows) to bude delat problemy, takze bych si k ubuntu windows radsi nedaval :(
Kdyby sis dal trošku práce, tak by sis všechny potřebné informace během dvou tří minut našel sám - nesmíš se divit, že některým se nechce pořád dokola odpovídat na stejné dotazy.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

nettezzaumana

  • Host
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2008, 16:04:58 »
Návod na obnovení grubu je na wiki, popř. google pomůže.
<< ne kazdemu

Kdyby sis dal trošku práce, tak by sis všechny potřebné informace během dvou tří minut našel sám - nesmíš se divit, že některým se nechce pořád dokola odpovídat na stejné dotazy.
<< ne, je to asi 30sec .. navic kdyby me to jen nebavilo .. kdyz tohle vidim, tak touzim po pomste .. poslintal jsem si klavesnici .. :/

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2008, 16:35:14 »
<< ne, je to asi 30sec .. navic kdyby me to jen nebavilo .. kdyz tohle vidim, tak touzim po pomste .. poslintal jsem si klavesnici .. :/
Hlavně aby se jí, chudince malé, nic nestalo! Nedovedu si představit, co by se stalo, kdybys už nemohl psát! Bez tebe na fóru by to nebylo ono.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2008, 16:58:16 »
nainstalujem si ubuntu,no chcem hrat aj hry,urcene pre windows...existuje nejaky program v ktorom by som si taketo hry mohol spustat...ak nie dalo by sa to urobit tak ze by som si popri ubuntu doinstaloval windows xp ?nie su s tym nejake problemy?
.. uff. zac me trestas?

ad.hry) v linuxu neexistuji hry ..
ad.windows) to bude delat problemy, takze bych si k ubuntu windows radsi nedaval :(

s prominutím toto je odpověď ještě menší úrovně než ta otázka  ???

1) pod OS LINUX jsou hry ! - stačí hledat - třeba ten GOOGLE - záleží o jaké hry jde, ale je tu i dost perfektně graficky propracovaných her
pokud jde o WINE, existuje možnost podpory i her (GOOGLE napoví) zvládl jsem to doinstalovat i já - LAMA - nyní mi chodí dost  her vyžadujících Direct-X - spíše ty starší , ty nové mne nebaví

2) WIN + LINUX - to přeci není problém, každý tak přecházel na LINUX
že WIKI nepomohla s GRUB po instalaci WIN ? to je divné, podle toho návodu jsem to aplikoval na PC u kamarádů už asi 15x a v pohodě

já provozuji WIN na starší hry a programy které nejdou pod WINE ve VirtualBOX

PS: pokud bude po instalaci XP problém, jistě ti tu někdo poradí
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Pavel Půlpán

Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2008, 17:06:00 »
s prominutím toto je odpověď ještě menší úrovně než ta otázka  ???

Nn... to není není odpověď ještě menší úrovně než ta otázka... ona to není ani tak odpověď? Tipnul bych to na Ntzův poslední výdech. ;D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2008, 17:17:50 »
Je potřeba v tom hledat hlubokou myšlenku  ;D

Jináč taková malá otázka... proč vlastně chcete linux? (z otázky je patrné, že chcete jen linux a windows úplně vypustit). V tom případě si začněte těžce zvykat!!! HW podpora není tak obrovská, a hry? No raději využijte ty nativní, ale s komerčníma projektama se to nedá srovnat. Ale podle mě stejně zůstanete dlouhou dobu u dualbootu přinejlepším.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

nettezzaumana

  • Host
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2008, 17:46:44 »
Ale podle mě stejně zůstanete dlouhou dobu u dualbootu přinejlepším.
.. jj. v tom lepsim pripade ..

je bolestive a potupne uvedomit si po roce trapeni (dualboot/nedualboot) ze Linux neni pro me to prave ..

Martin - ViPEr*CZ*

Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2008, 17:52:38 »
Ale podle mě stejně zůstanete dlouhou dobu u dualbootu přinejlepším.
.. jj. v tom lepsim pripade ..

je bolestive a potupne uvedomit si po roce trapeni (dualboot/nedualboot) ze Linux neni pro me to prave ..
OMG to už se trápím přes 2 roky takhle  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2008, 18:04:24 »
Ale podle mě stejně zůstanete dlouhou dobu u dualbootu přinejlepším.
.. jj. v tom lepsim pripade ..

je bolestive a potupne uvedomit si po roce trapeni (dualboot/nedualboot) ze Linux neni pro me to prave ..
OMG to už se trápím přes 2 roky takhle  ;D

Naco sa trapit. Navrhujem akciu "Prejdime vsetci na win."  :) :D ;D
Navrhujem to ako velku kampan s reklamami v radiu, televizii a internete.
Kto sa prida?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavel Půlpán

Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2008, 18:07:43 »
Myslíš Bet & Win? 8)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2008, 18:15:09 »
Ta podpora HW je skutocne neporovnatelna. Vcera som si zkusil nainstalovat demo hry Prey, ktore bolo uvolnene aj pre Linux. Mam na pocitaci procesor P lV 3,4 Ghz int. grafiku Intel 910GL a 1,Go RAM. Na Ubuntu sa ta hra proste nerozbehla a iba mi dodrbala desktop, ked som zkusal znizovat rozlisenie hry az na 480x600. Mam na tom pocitaci dualboot s XP (koli studiovej praci Cubase atd), tak som si demo Prey nainstaloval aj do XP. Tam ide hra bez problemov az pri rozliseni 1024x768. Ovladace v linuxe su, ale s tymi na widlach sa proste porovnat zatial nedaju. Este ze ma tie hry netrapia... 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #13 kdy: 27 Října 2008, 18:32:34 »
Ale podle mě stejně zůstanete dlouhou dobu u dualbootu přinejlepším.
.. jj. v tom lepsim pripade ..

je bolestive a potupne uvedomit si po roce trapeni (dualboot/nedualboot) ze Linux neni pro me to prave ..
OMG to už se trápím přes 2 roky takhle  ;D

Naco sa trapit. Navrhujem akciu "Prejdime vsetci na win."  :) :D ;D
Navrhujem to ako velku kampan s reklamami v radiu, televizii a internete.
Kto sa prida?

imho by bola kontraproduktivna a ludia by robili presny opak :D

napriklad: mase ludi povies, aby nestrkala vydlicku do zastrcky, lebo ich kopne elektrika. Napriek tomu to minimalne 50% urobi.

takze v tomto pripade ked povieme aby presli na Windows, tak sa nan vsetci vybodnu :P

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: ubuntu a hry?
« Odpověď #14 kdy: 03 Listopadu 2008, 02:14:55 »
Linux na práci
Herní konzoli na hry
Windows na aktualizace - nedivte se, právě se mi dokončila duplikace aktualizačního serveru MS - 33872 souborů, 213GB :)

Nápad používat Linux na Windowsácké hry mi připomíná se mi zdá jako používat kladivo na šroubování. Občas to jde. Na některé šrouby/vruty.

Abych se držel tématu - jestli ta-která win aplikace/hra chodí v Linuxu a jak dobře lze nalézt zde: http://appdb.winehq.org/
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.