Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejdou smazat soubory [vyřešeno]  (Přečteno 7762 krát)

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Nejdou smazat soubory [vyřešeno]
« kdy: 29 Října 2008, 06:48:06 »
Dobrý den, mám takový problém, nakopíroval jsem si nějakou muziku do složky hudba, kterou jsem vytvořil a nejde mi nic smazat, píše mi to Chyba při odstraňování souboru: Permission denied

nevíte proč prosím? složky ani soubory nejdou ani přesunout, ale jiné ano, navíc mají nad sebou malý zámek :(
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:40:01 od Anna Taliánová »

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2008, 08:04:16 »
Zámek znamená, že zložku vlastní niekto iný a ty s ňou nemôžeš manipulovať. Napíš do terminálu sudo nautilus, preklikaj sa k zložke s hudbou (alebo inej, ktorá má zámok), klikni na ňu pravým, vlastnosti, práva a zmeň prístupové práva.
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:39:03 od Anna Taliánová »
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2008, 13:33:55 »
jj už to jde, děkuji, nevěděl jsem jak to udělat

premet

  • Host
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2008, 13:47:45 »
U grafických aplikací nedávej sudo, ale gksudo  ;).
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:39:40 od Anna Taliánová »

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2008, 17:36:19 »
Taky mam obdobny pripad: dal jsme smazat slozky, ty se presunuly do kose, ale z kose uz nejdou odstranit; zkousel jsme to podle spodniho navodu, ale napise mi to, ze zobrazeni neni na teto vrstve podporovano, jedna se ale jen o techto par slozek, ostani jdou mazat z kose normalne; kdyby to byly nejaky dokumenty tak mi to je jedno, ale takhle mi zabiraji skoro 20G. Poradite?
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:41:20 od Anna Taliánová »

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2008, 21:55:52 »
Otevři si koš normálně jako uživatel a přesuň složky ven z koše do nějaké složky. Když už si spustíš nautilus jako root tak nemusíš měnit práva, ale rovnou to trvale smazat shift delete.
Nebo bez nautilu příkazem do terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo rm -r slozkaAle pozor dvakrát měř a jednou řež!!!
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:41:59 od Anna Taliánová »

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2008, 17:37:18 »
Otevři si koš normálně jako uživatel a přesuň složky ven z koše do nějaké složky. Když už si spustíš nautilus jako root tak nemusíš měnit práva, ale rovnou to trvale smazat shift delete.
Nebo bez nautilu příkazem do terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo rm -r slozkaAle pozor dvakrát měř a jednou řež!!!

Problem je ale, ze mi nejdou ani ty slozky vyjmout z kose, proste s nima nejde nic, dokonce je ten kos ani nedetekuje tzv. normalne mi pise, kolik tam mam veci, ale techto par mi nevypise.
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:43:35 od Anna Taliánová »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2008, 18:08:53 »
Jestli máš 8.04 nebo 8.10, zkus otevřít složku Trash přes gksudo
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus /home/daysleeper/.local/share/Trash/files/ a pak provádět změny přímo tam.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2008, 19:05:14 »
Jestli máš 8.04 nebo 8.10, zkus otevřít složku Trash přes gksudo
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus /home/daysleeper/.local/share/Trash/files/ a pak provádět změny přímo tam.

Hm kdyz to dam takhle, tak se mi ten kos zobrazi prazdny; kdyz jsem dal ten prikaz shora, tak taky ale napise mi to, ze to neni podporovany nebo tak nejak. Jeste jsem zkousel ty slozky vyhledat, ale taky nic se nenaslo, jinak jednou po prihlaseni ty veci zmizely, ale pak se objevily znova. Kdyz to spocitam, tak mi porad tech 20G proste chybi. :(
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:44:53 od Anna Taliánová »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #9 kdy: 30 Listopadu 2008, 19:22:21 »
Jestli máš 8.04 nebo 8.10, zkus otevřít složku Trash přes gksudo
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus /home/daysleeper/.local/share/Trash/files/ a pak provádět změny přímo tam.

Hm kdyz to dam takhle, tak se mi ten kos zobrazi prazdny; kdyz jsem dal ten prikaz shora, tak taky ale napise mi to, ze to neni podporovany nebo tak nejak. Jeste jsem zkousel ty slozky vyhledat, ale taky nic se nenaslo, jinak jednou po prihlaseni ty veci zmizely, ale pak se objevily znova. Kdyz to spocitam, tak mi porad tech 20G proste chybi. :(
Pardon, místo "daysleeper" si tam samozřejmě dej jméno svého účtu ("ravecz"?), okopíroval jsem to z jiných stránek a zapomněl to upravit.
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:45:43 od Anna Taliánová »
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #10 kdy: 01 Prosince 2008, 17:09:27 »
Jestli máš 8.04 nebo 8.10, zkus otevřít složku Trash přes gksudo
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus /home/daysleeper/.local/share/Trash/files/ a pak provádět změny přímo tam.

Hm kdyz to dam takhle, tak se mi ten kos zobrazi prazdny; kdyz jsem dal ten prikaz shora, tak taky ale napise mi to, ze to neni podporovany nebo tak nejak. Jeste jsem zkousel ty slozky vyhledat, ale taky nic se nenaslo, jinak jednou po prihlaseni ty veci zmizely, ale pak se objevily znova. Kdyz to spocitam, tak mi porad tech 20G proste chybi. :(
Pardon, místo "daysleeper" si tam samozřejmě dej jméno svého účtu ("ravecz"?), okopíroval jsem to z jiných stránek a zapomněl to upravit.

JJ , upravil jsem to podle sveho loginu ale kdyz to napisu zobrazi my to prazdny kos .
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:46:12 od Anna Taliánová »

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #11 kdy: 01 Prosince 2008, 20:31:32 »
mozna tomu omylem dal na zacatek tecku?? mozna... mam takovej dojem, ze se to dela <ctrl>+h{idden}. Akorat nechapu proc to delas tak slozite, pres ten nautilus, myslim, ze by pomohlo toto:
$PS1{to je promenna promtu, ty to asi budes mit jmeno@jmenoKompu}sudo rm -R( nebo r ) ~/.local/share/Trash/files/* ~/.local/share/Trash/files/.*
##vypise to error na specialni soubory . a .., ale to ignoruj!
pokud to nepomuze, tak me nic nenapada...
ls -alR ~/.local/share/Trash/files/ vypisuje neco?
« Poslední změna: 01 Prosince 2008, 20:33:53 od goudic »
asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2008, 19:20:59 »
mozna tomu omylem dal na zacatek tecku?? mozna... mam takovej dojem, ze se to dela <ctrl>+h{idden}. Akorat nechapu proc to delas tak slozite, pres ten nautilus, myslim, ze by pomohlo toto:
$PS1{to je promenna promtu, ty to asi budes mit jmeno@jmenoKompu}sudo rm -R( nebo r ) ~/.local/share/Trash/files/* ~/.local/share/Trash/files/.*
##vypise to error na specialni soubory . a .., ale to ignoruj!
pokud to nepomuze, tak me nic nenapada...
ls -alR ~/.local/share/Trash/files/ vypisuje neco?


vypise mi toto:
 
drwx------ 2 robert robert 12288 2008-12-01 17:00 .
drwx------ 4 robert robert  4096 2008-09-20 17:18 ..
« Poslední změna: 08 Prosince 2008, 22:47:18 od Anna Taliánová »

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #13 kdy: 04 Prosince 2008, 14:10:42 »
Kód: [Vybrat]
sudo du -sh ~/.local/share/Trash/filesto ti pise, ze je tam hodne zabrano?? ( tenhle prikaz ti rekne kolik tahle slozka ma kB nebo MB nebo GB )pak me na
pak me napada ze v tomhle sektoru mas HARDLINK ( link natvrdo ), jestli vis co tam asi je tak zkus
Kód: [Vybrat]
locate [hledany vyraz]a zkontroluj kolik na nej ukazuje linku. Hard link totiz ma tu vlastnost, ze dokud nesmazes vsechny odkazy na soubor tak nic nesmazes..
nastuduj si hardlinky a zkus to..., ale pozor jako HARD LINK nejde aplikovat na slozku... takze jestli je to film nebo neco, ale slozka to bejt nemuze...
asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

Ravecz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 105
Re: Nejdou smazat soubory
« Odpověď #14 kdy: 09 Prosince 2008, 18:06:02 »
uf tak to apsolutne nevim ocem mluvis. No ale budu patrat.


Kód: [Vybrat]
sudo du -sh ~/.local/share/Trash/filesto ti pise, ze je tam hodne zabrano?? ( tenhle prikaz ti rekne kolik tahle slozka ma kB nebo MB nebo GB )pak me na
pak me napada ze v tomhle sektoru mas HARDLINK ( link natvrdo ), jestli vis co tam asi je tak zkus
Kód: [Vybrat]
locate [hledany vyraz]a zkontroluj kolik na nej ukazuje linku. Hard link totiz ma tu vlastnost, ze dokud nesmazes vsechny odkazy na soubor tak nic nesmazes..
nastuduj si hardlinky a zkus to..., ale pozor jako HARD LINK nejde aplikovat na slozku... takze jestli je to film nebo neco, ale slozka to bejt nemuze...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.