Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím o pomoc, nechtěné zavedení špatných ovladačů x serveru, grafického rozhra  (Přečteno 1706 krát)

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Mám ubuntu 8.10 64bit a neinstaloval jsem si žádné ovladače, ve verzi 8.1°0 se aktivují nějaké,(nevím právě jaké a ty fungujéí u mě bez chybi) na mé ati radeon xpress1100.psaljsem n foru jak nainstalovat fglrx ovladače a omylem jsem j nainstaloval a teď nevím jak v textovém režimu nastavityty co jsem tam měl

Pett

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Podle mě jsi tam právě že měl fglrx(ty jsou tam defaultně tuším) a tipoval bych že teď tam máš free ovladače ktery nefungují(aspoň mě teda). V každém případě sem pošli výpis /etc/X11/xorg.conf, případně i chyby z /var/log/Xorg.0.log ať víme v čem je problém.
Kubuntu 8.10 Intrepid Ibex on Intel Core Duo 1.60 GHz, 1GB DDR2, 128MB ATI mobility Radeon X1300

"Using no way as way, having no limitation as limitation.."

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Pokud se chceš zbavit nesvobodného ovladače (jak jsi vůbec postupoval při jeho instalaci?), zadej do terminálu (konzole) příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge xorg-driver-fglrxto by tě melo vrátit k výchozímu svobodnému ovladači radeon.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Děkuji, ale už jsem to vjiné disuzi vyřešil, pořád jsem tam psal výpisy,a le nikam to nevedlo, nijak jsem ten ovladač neinstaloval, je v systému.
Udělal jsem formát, mě fungujou svobodné i nesvbodné,a korát nevím který je lepší, teda na hry asi nesvobodný, ale já hry nehraju tak nevím a hlavně ne NEsvobodných ovladačích se mi cuká video a na SVobodných běhají krásně čistě:-)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Pokud jsi jel na nesvobodném ovladači, tak jsi ho nějak instalovat prostě musel - v systému po instalaci na 100% není. Samozřejmě, Ubuntu ho většinou nabídne k instalaci (oznámí to ikonkou v oznamovací oblasti, kliknutí na ni spustí správce hardware).

Co se týče výkonu tak platí pravidlo: "Čím novější karta, tím nižší výkon (pokud vůbec nějaký) svobodného ovladače". Na video však bohatě postačí. Co se týče cukání videa s nesvobodným driverem, může to být zpusobenu buď compizem - vyřeší to vypnutí efektů - nebo přehráváním přes x11, kdy vše táhne procesor a ten na to nestačí.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

incredible

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 140
Nn, asi jsem to špatně napsal, použvá SVOBODNÉ ovladače, ty mi běhají skvěle kromě her, ale NESVOBODNÉ, s těmy dobře běhají hry, ale vše ostatní je na prd:-D doufám, že za rok za dva pokročí Linux v této oblasti daleko dále a nebude pro něj problém v ovladačích... .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.