Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [SOLVED] mrznoucí/vypadávající internet na 8.10 + 8.04, jak to vubec debugovat?  (Přečteno 1384 krát)

lukasm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ahoj,

zkousim rozchodit na notebooku Ubuntu. Instalace probehne ok, ale mam problemy s internetovym pripojenim. Nekdy funguje bez problemu, ale co chvili zacne zahadnym zpusobem vypadavat:

- nekdy se stranka ve Firefoxu nacte jen do poloviny
- nekdy nacteni trva desne dlouho (jako kdyby si musel o kazdy obrazek na strance rikat 10x nez se mu ho podari stahnout)
- Update Manager se nekdy pri stahovani zasekne (protoze mu patrne nejak ne a ne prijit odpoved na jeho pozadavek)
- velke stranky typu Google Docs nebo digg.com, ktere importuji tuny javascriptu a css, ani nema smysl zkouset nacitat

Zajimave ale je, ze i kdyz se treba nenacte webova stranka, tak mi na pozadi muze v pohode behat velky download. Nebo se muze stat, ze Synaptic ma problemy stahnout seznamy balicku i kdyz vedle v konzoli v pohode pinguju google.cz. Zkousel jsem ruzne veci typu vypnout ve firefoxu ipv6, ale to nepomohlo (navic to nevypada, ze by muj problem byl specificky pro Firefox).

Pripojuju se dratem k domacimu routeru (Asus WL500g), ktery je pripojeny pres wifi do komunitni site. Doma nemam DHCP, takze mam natvrdo nastavenou ip adresu. Nicmene v praci, kde DHCP je, mi to blbne stejne. Na Windows Vista mi na tom samem notebooku a tom samem internetovem pripojeni funguje spravne (v praci i doma) - treba ted stahuju pod Vistama SUSE linux a jede to 300kBps. Vypadava to jak na Ubuntu 8.04, tak i na 8.10.

Je to notebook Acer Aspire 5720 ZG se sitovkou Broadcom Netlink Gigabit Ethernet. Byl bych rad i za rady jak tohle vubec debugovat (zkousel jsem ping a tracert, ale chova se to uplne stejne - v podstate to funguje, jen se to v nahodnych chvilich zasekne), kde najit nejake logovaci soubory atp.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2008, 23:21:49 od lukasm »

lukasm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: mrznoucí/vypadávající internet na 8.10 + 8.04, jak to vubec debugovat?
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2008, 23:21:28 »
Vyreseno: po nastaveni MTU pripojeni na 1492, ted to funguje dokonale (doufam). Vi nekdo proc se to deje?

dnkk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: mrznoucí/vypadávající internet na 8.10 + 8.04, jak to vubec debugovat?
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2008, 20:59:39 »
Vyreseno: po nastaveni MTU pripojeni na 1492, ted to funguje dokonale (doufam). Vi nekdo proc se to deje?

MTU si zjisti co je na guglu, jinak ty hodnoty jsou defiovane standardy. Pro klasicky Ethernet 1500B, 1492 je nastaveno u PPP protokolu (8B si sezere hlavicka PPP).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.