Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vysunutí DVD mechaniky a následné samovolné zasunutí [vyřešeno]  (Přečteno 7209 krát)

akira

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Prosím o radu , po přechodu na 8.10 mám problém s vysunutím mechaniky (mám dvě: jedna DVD-ROM a DVDRW) , u obou ten samý problém - mechanika se sice vysune , ale hned rychle zasune , že ani nestačím vyjmout disk . Dělá to při softwarovém vysunutí i při vysunutí tlačítkem na mechanice.
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 02:30:47 od Anna Taliánová »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2008, 19:45:05 »
Taky mě postihl tento vtípek vývojářů Ubuntu... Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaký Easter Egg, ale asi to nakonec bude ten bug :) Naštěstí, zdá se, má vysokou důležitost, takže to snad bude brzy opravené.
(viz https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/hal/+bug/271202)

Zatím můžeš vyzkoušet různé varianty, jak to obejít:
1. Zkouška reflexu - podaří se Ti CD vytáhnout dřív, než Ti to přivře prsty?
2. Pro vysunutí nedávat Eject, ale Unmount volume (omlouvám se, nevím české ekvivalenty).
3. Když se to zasunuje, rychle zmáčknout Eject na mechanice, ta by se měla znovu otevřít a zůstat tak.
4. Zkusit dle návodu zde: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=942553&page=3, příspěvek č. 27, nezkoušel jsem (anglicky).

http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

akira

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2008, 19:59:37 »
Díky za rady , 3. způsob funguje , 2. česky je tam napsáno odpojit svazek , ale to dělá to samé jako vysunout , 4. jsem zatím nezkoušel , moje angličtina není nic moc , ale mrknu na to až bude čas pohrabu se v tom a 1. způsob je fakt dobrej , ale chce to prsty , které měl  Bruce Lee  ;D .
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 02:31:09 od Anna Taliánová »

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2008, 20:02:50 »
já měl podobný problém u staré mechaniky (tam to byl problém hardwarového původu, asi...) a první způsob fungoval dobře... jen když jsem potřeboval prohodit 2 CD tak už jsem to fakt nestíhal... i když občas se i to povedlo :)
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 02:31:25 od Anna Taliánová »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2008, 23:26:35 »
Citace
4. Zkusit dle návodu zde: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=942553&page=3, příspěvek č. 27, nezkoušel jsem (anglicky).
No, v tom postupu č.4 jde v podstatě o toto (je to skoro čistě překlad návodu v tom linku):

Uděláš si zálohu souboru /etc/udev/rules.d/60-persistent-storage.rules
Kód: [Vybrat]
cp /etc/udev/rules.d/60-persistent-storage.rules /etc/udev/rules.d/60-persistent-storage.rules_backup
Otevřeš si ho
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/udev/rules.d/60-persistent-storage.rules
Najdeš tam řádek
Kód: [Vybrat]
# skip unpartitioned removable media devices from drivers which do not send "change" events
ENV{DEVTYPE}=="disk", KERNEL!="sd*|sr*", ATTR{removable}=="1", GOTO="persistent_storage_end"

a hned za to PŘIDÁŠ řádek
Kód: [Vybrat]
ENV{DEVTYPE}=="disk", KERNEL=="sr*", ATTR{removable}=="1", GOTO="persistent_storage_end"
Uložíš.
Napiš, jak to dopadlo.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

akira

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2008, 21:16:04 »
Dopadlo to dobře , už to funguje jak má . Ještě jednou dík za podporu. (akorát jsem teda neudělal tu zálohu , protože bych musel mít vyšší oprávnění, nechtělo se mi přihlašovat jako .... nevím přesný termín)  , ale snad se nic nestane.
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 02:32:25 od Anna Taliánová »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2008, 11:19:13 »
Post:

po dnešní aktualizaci systému (5.11.2008) už vše funguje, jak má, tj. nedochází k samovolnému zasunutí CD/DVD zpět do mechaniky.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2008, 12:04:09 »
No je škoda, než jsem ten systém definitivně odstřelil, docela mě bavilo přetahovat se s mechanikou o CD :)
Jednou tak dlouho až z toho KDE nevímjak usoudilo že chci vypnout počítač a vyplo mi ho to pod rukama.


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #8 kdy: 05 Listopadu 2008, 12:15:58 »
Tak tenhle thread mě pobavil. Úplně jsem si představil sebe, jelikož jsem měl stejný problém.
Taky mě DVD-ROMka zkoušela ze hbitosti, nas*anosti. Každopádně jsem, dá se říct, vyhrál tak 10:3 + dvě zaseknutý CD v dvířkách - to byla tak remíza. :D
« Poslední změna: 21 Ledna 2009, 02:33:54 od Anna Taliánová »

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2008, 01:29:39 »
Já zatím vyhraju vždycky ... nebo se mi to cd nepodaří vyndat vůbec, takže žádné se mi tam neskříplo, ale psty si občas přizalomím :o)
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Vysunutí dvd mechaniky a následné samovolné zasunutí
« Odpověď #10 kdy: 10 Listopadu 2008, 23:25:34 »
Já nechápu, proč ještě nepřišla opravná aktualizace, mě to přijde jako docela velké mínus Ubuntu 8.10, které běžné uživatele zrovna nepotěší a skoro bych řekl, že spoustu takových, kteří linuxu moc nevěří, to od jeho používání odradí, protože si toho všimnou prakticky hned.
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.