Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací  (Přečteno 4438 krát)

j.ku

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« kdy: 04 Listopadu 2008, 08:34:31 »
Ahoj, pro upgrade Ubuntu jsem použil doporučený způsob...
Ovšem:
  • ppppřestaly ffffungovat některé speciální klávvvvesy (například: mohu zesílit hlasitost pomocí klávesnice, ale už ne ji ztlumit)
  • jjjak sami vidíte,,, tak se mi zdvojují sssstisknutéééé klávesy    včččetněě backspace :-( a to jsem si nastavil opakovánní na nejmíň
  • systém už není ttakk pružný... sekají se okna apod.
Problém mi přijde kkkkomický proto, že když nabootuuuuju live-cd, tak všeeee funguje správně

Můžete mmmmi někdo řřříct, jak nainstaluji systém tím že přepíššššu stávající a jako domovskýýýý adresář nastavím tttten stávající (/home mám na oddělené partition)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2008, 11:25:58 »
Při instalaci dáte ruční rozdělení disků, stávajícímu /home nastavíte přípojný bod /home (a NEformátovat) a na místo stávajícího systému dáte přípojný bod / (a zformátovat) ;) Zachová se vám osobní nastavení (i rekordy ve většině her), ale přijdete o všechny doinstalované aplikace.

S problémy vám bohužel neporadím :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

j.ku

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2008, 09:17:48 »
Díky za radu, ubuntu jsem přeinstaloval a všechna nastavení mi zůstala... Celkově strávený čas 20 minut, většina chyb se opravila. Jedinné, co stále nefunguje jsou některé speciální klávesy, které dřív fungovaly (a při live spuštěném U 8.10 také)

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2008, 17:50:37 »
8.10 se mi jevi jako doufam ze ostatni prominou ten vyraz nastup visty...
jsou zde jiste veci ktere fungujou ale veci ktere fungovali pri upgrade najednou nefungujou...
nektere hry hlavne ve wine musim prekonfigurovat kvuli nastaveni zvuku najednou mi jdou hodne sekane az nehratelne nektery soft mi zmizel.
Je cesta zpet na predchozi verzi systemu? mimo novou instalaci?
Myslim ze by mel ubuntu zacit koukkat na upgrade verzi po kousickach aby vse fungovalo nez aby upgrade byl "ve velkem stylu" kdy funguji vetsinou jen nove veci ktere jsou soucasti noveho systemu... je otravne instalovat novou verzi systemu a ve vysledku zjsitit ze se musi cely system shodit a nainstalovat novy aby vse chodilo tak jak to pani programatori vytvorili...
pouzivam ubuntu rok a nejaky ten mesic k tomu a do ted jsem byl nadmiru spokojen ale nova vereze mi jaksi zacina brat vitr z plachet.
nechci zustat po zadu takze instaluju novejsi verze ale jak se zda tak kdyz neco chodi tak proste nepouzivat nove verze ale to zustanu "100 let za opicemi"
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

ddano007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2008, 23:06:55 »
Tiez som upgradol z 8.04 na 8.10 a ak mam pouzit citat klasika "vy to tak vylepsujete cim dal tim hur". System je pomalsi, ak dam restart, tak sa zasekne, citacka pam. kariet prestala chodit, wifinu mi to aj tak nerozchodilo. Vseobecne vzate pri existujucej podpore HW v linuxe sa ani moc necudujem jeho nizkej rozsirenosti { ja viem, ze je to sposobene nepodporou vyrobcov, ale zial je to tak}. Malokto ma cas sa prplat s nastavovanim OS. Aj ked uznavam, ze od doby Mandrake, s ktorym som sa hral tak pred troma rokmi je HH podstatne pouzitelnejsi  ... Ked budem mat najblizsie cas, asi spravim "format ubuntu 8.10" a dam tam spat 8.04ku. Howgh

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2008, 19:36:01 »
Moje skúsennosti - upgrade výrazne spomalil systém, niektoré aplikácie robily problémy. Kedže mám ale home na inom disku, moc som sa s tým nehral, spravil čistú inštaláciu, nastavenia sa mi zachovali a vše funguje "out of box" - okrem zvuku, ale stačilo doplniť jeden riadok do alsa-base a funguje všetko, aj také veci ktoré som ani nevedel že mám. A jedna perlička - HH mi ukazovalo výdrž baterie 1h 30 minut, II mi ukazuje 2 h 5 minút. Čo dodať?
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

Valheru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2008, 17:54:12 »
8.10 se mi jevi jako doufam ze ostatni prominou ten vyraz nastup visty...
jsou zde jiste veci ktere fungujou ale veci ktere fungovali pri upgrade najednou nefungujou...
nektere hry hlavne ve wine musim prekonfigurovat kvuli nastaveni zvuku najednou mi jdou hodne sekane az nehratelne nektery soft mi zmizel.
Je cesta zpet na predchozi verzi systemu? mimo novou instalaci?
Myslim ze by mel ubuntu zacit koukkat na upgrade verzi po kousickach aby vse fungovalo nez aby upgrade byl "ve velkem stylu" kdy funguji vetsinou jen nove veci ktere jsou soucasti noveho systemu... je otravne instalovat novou verzi systemu a ve vysledku zjsitit ze se musi cely system shodit a nainstalovat novy aby vse chodilo tak jak to pani programatori vytvorili...
pouzivam ubuntu rok a nejaky ten mesic k tomu a do ted jsem byl nadmiru spokojen ale nova vereze mi jaksi zacina brat vitr z plachet.
nechci zustat po zadu takze instaluju novejsi verze ale jak se zda tak kdyz neco chodi tak proste nepouzivat nove verze ale to zustanu "100 let za opicemi"
Svatá pravda! Ne všichni touží po tom nebo mají možnost neustále udržovat hardware "na špici" a jak to tak vidím, ona dříve tak často proklamovaná nenáročnost linuxu začíná pomalu ale jistě brát jaksi za své.  Nemluvě o tom, že dříve mě bavilo systém upgradovat a těšil jsem se na to. Teď už mě to dopředu děsí. Počítač využívám tak, jak jej využívat potřebuji, nemíním u něj jen sedět a zkoumat, co asi znamená ta a ta řádka v tom a tom souboru. A to neustále pídění se po tom, proč mi (aktuálně) vůbec nejde zvuk, zase už nefunguje 3D akcelerace, proč najednou nemohu povolit proprietární ovladače, proč se sama od sebe změnila asociace souborů a složky se nyní otevírají v Amaroku, z některých souborů z netu se stáhne sotva pár kB atd. už se mi začíná lehce zajídat. Takže jsem nainstalovat Sauerbraten na Woknech a už to ani moc nepouštím. Možná jsou všechny ta hejblata, rozevlátá okna, kreslení na plochu atd. pro někoho přínosem. Já si ale myslím, že je to tak trochu samoúčelné. Jako bych si pořídil nějaké extra drahé auto jen kvůli sousedům...

PetrHerynk

  • Host
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2008, 22:28:31 »
Musím říci, že nemáš pravdu. Zkus nainstalovat jiné systémy Linuxu jako je Mandriva nebo Suse a pak budeš říkat zlatý Intrepid. Já mám Ufonův internet a jiný systém než HH nebo Intrepid jsem k Internetu nepřipojil.

Valheru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2008, 23:42:54 »
Musím říci, že nemáš pravdu. Zkus nainstalovat jiné systémy Linuxu jako je Mandriva nebo Suse a pak budeš říkat zlatý Intrepid. Já mám Ufonův internet a jiný systém než HH nebo Intrepid jsem k Internetu nepřipojil.
;D Já nikomu nechci vnucovat svoje názory. Určitě se budou lišit už podle toho "železa," co nám leží po stolech. Mandrivu jsem míval, ještě před ní i jejího předchůdce RedHat. A na internetu jsem byl vždycky, byť jsem třeba dlouhé měsíce nemohl rozchodit ISDN modem od Telecomu... Také proti HH bych nemohl říci ani slovo! Sice jsem i v té době měl poinstalační potíže, ale nebyly tak hrozné a s HH jsem byl velmi spokojený. Jenže ten mi také automaticky při instalaci nezapínal všechny ty krávovinky, o které nestojím a můj počítač na ně prostě není stavěný. A rozhodně podle mě nemůžeš oponovat proti tomu, že jedním z nejzásadnějších argumentů všech propagátorů Linuxu odjakživa bylo tvrzení, že Linux může běhat na kdekteré sto let staré ( no dobře, já vím... ;) ) 486ce. Jistě, běželo by to, bez desktopu. Ale tenhle argument neberu. Ve všech těch žabomyších válkách, co se odjakživa vedly mezi uživateli Windows a Linuxu to byli právě Linuxáci, kteří se vysmívali "klikačům" s Windows apod. Mě to prostě jen připadá, že už i tady je těch "wokýnek" tak nějak až zbytečně moc. Zrovna teď jsem při restartu z Woken zase řešil další problém - ty proprietární ovladače se sice zapnout nepodařilo (mimochodem, v HH to běhalo úplně bez problému), ale zato mi to nakoplo Xorg.conf, takže když jsem nechtěl, aby byla manželka doma bez počítače, musel jsem se tomu věnovat. Naštěstí jsem měl pár dní starou zálohu a naštěstí jsem ještě v II něco potřeboval. Nic, nemíním se dohadovat. Závěr je pro mě prostě ten, že začínám zvažovat ústup od II, potažmo *buntu jako takového. V zásadě mě brzdí jen to, že manželka už si tu celkem zvykla...

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2008, 23:49:23 »
1) není pořeba každého 1/2 roku sypat aktualizace HH má podporu 18 měsíců  ;)
2) koukám tolik sebelítosti se na jednom topicu tak často nevidí  :D
3) zkuste třeba i jiné distro na *buntu umřít nemusíte   ;)
4) zrychlení - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28426.0.html
btw: linux nejsou widle a žádný os není ideální  :D
« Poslední změna: 13 Listopadu 2008, 00:12:20 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Valheru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2008, 05:03:35 »
1. Já v tom žádnou "sebelítost" nevidím. Že mi po instalaci II nejde ani zvuk, ani 3D a další věci je prostě fakt.
2. Že zdaleka nejsem sám, kdo má podobné zkušenosti, je na tomto fóru myslím zcela zřejmé. A je zajímavé si všimnout, jak počet příspěvků vyletí nahoru vždy v dubnu a říjnu ;) Skutečnost, jaké distro používám já, není tedy až tak rozhodující.
3. V souvislosti s Linuxem se neustále hovoří o možnosti volby. To samozřejmě předpokládá nejprve vytvoření vlastního názoru! ;)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #11 kdy: 13 Listopadu 2008, 07:52:03 »
1) na zvuk bych začal alsamixerem v synapticu nebo topic - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,29289.0.html ;) ale i jinde na fóru  :)
2) ani jsi nenapsal konfiguraci tvého pc,tak je celkem problém ti odpovídat - nikdo tu nevěští co má kdo za hw ;)
3) spoustu věcí záleží na železech to je největší problém
4) ano svoboda je základ  :)

mám openSuse a taky jsem si skoro 2 měsíce hrál na googe a nevím kde všude abych to rozchodil - a snaha byla korunována úspěchem  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

scorpio.toxic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #12 kdy: 16 Listopadu 2008, 20:39:22 »
No já mám podobnou zkušenost, mám dva PC na jednom WXP přímo připojené na net, na druhém Ubuntu a WXP na net zaháklé přes ten první. U HH 8.04 šlo všechno bez problémů, včetně compiz-fusion a wine. V II 8.10 se nemohu připojit na net přes druhý počítač, tedy mohu ale nějak blbě to čte DNSky páč to některé stránky načítá a jiné ne, a aktualizace se vždy zastaví po pár KB, Wine je komplet rozhašené, pustím v něm akorát tak Notepad a pár  programů od Adobe jako je Adobe Dreamweaver CS3, hry už ne a je to neskutečně pomalé, i čistá instalace, tak se dnes vracím z5 k HH 8.04, počkám na nové Ubuntu do jara a jak to bude stát za vyliž jako teď tak jdu k Suse. Tohle působí dojmem že Ubuntu jde cestou ála Vista, jak zde již někdo podotkl. Tu jsem měl na druhém PC 3 roky už od bety 1 a moje největší blbost byla že jsem s ní ztrácel čas, poslední upgrady mě vedli k návratu k WXP co se Woken týče, doufám že Ubuntu do budoucna nebude stejný případ, byla by to škoda zahodit tak těžce získané dobré jméno.

scorpio.toxic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #13 kdy: 16 Listopadu 2008, 20:45:57 »
PS:Jedna spiklenecká teorie: Bill Gates a Steve Ballmer vyslali do Ubuntu jako sabotéry ty samé programátory, co jim v MS zmrvili Longhorn a udělali jim z toho Vistu :D.

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #14 kdy: 16 Listopadu 2008, 21:21:26 »
mimo jine pridam jeste jednu vadu na krase cas od casu se stane ze mi ubuntu nenabehne korktne a spusteni nejakych programu je az na podruhe nebo nekdy i vickrat a po startu nenabehne ani tech par ikon co mam na plose....

saboteri nechteji abychom meli ikony na plose :-D
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

kychot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Rozdíl mezi upgradem na 8.10 a čistou insstalací
« Odpověď #15 kdy: 25 Listopadu 2008, 13:26:35 »
Ahoj, pro upgrade Ubuntu jsem použil doporučený způsob...

Prosím, co míníš tím "doporučeným způsobem"? Kde se to člověk dočte?

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.