Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xclient & GNOME  (Přečteno 1057 krát)

eXt_r33m

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
  • skill :: aggressive-newbie
    • qinta.php5.sk
Xclient & GNOME
« kdy: 05 Listopadu 2008, 16:19:39 »
zdravim, moc nebyvam na tehle strane (zadat o pomoc :D) ale stal se mi tu maly problem a nvm jak na nej... kdyz se naloguju se session Xclient nebo Gnome mam jen to puvodni hnede pozadi a mysku se kterou muzu hybat, jinak se nic neobjevi... muzu avska jit cez Failsafe Gnome a vsechno jede (teda doufam) ale rad by sem to vyresil... diq moc za vsechny odpovedi O:-)
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + (Ubuntu 9.04 64bit) + Archlinux s KDE 4.3 64bit
if ($She_loves_me) then wake_up() //checking if  i am dreaming :)

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Re: Xclient & GNOME
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2008, 16:35:30 »
tohle se mi stalo nedávno ... pravděpodobně ti selhalo uložení minulého sezení v gnome, řešil jsem následovně (snad to popíšu správně):

1. přes pravý klik na ploše vytvořím spouštěč terminálu (příkaz: xterm nebo myslím gnome-terminal)

2. no a přes ten terminál už spustíš příkaz gnome-panel

3. nezapomeň si teď uložit sezení ... ;-)

jsem teď  na windows v práci, tak snad jsem to popsal správně
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

eXt_r33m

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
  • skill :: aggressive-newbie
    • qinta.php5.sk
Re: Xclient & GNOME
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2008, 16:52:38 »
Ne myslim ze tymhle to neni... uz sem zkousel i vymazat .gnome2 a .gnome2_private ale i tak se to nespustilo... mozna to bude tym ajk sem compiloval Compiz Fusion z GIT ale to nehlasilo error... nvm

EDIT: Juknul sem na auth.log a hlaska: Autolaunch error: X11 initialization failed
EDIT2: Pokusil sem se prihlasit normalne to zastalo jak vzdy... tak se se hodil do konzoly Ctrl+Alt+F1 a pak se vratil Ctrl+Alt+F7 a asi se mi spustil X11... Zda se mi ze mam neco s gconf... Nejsem skill dik za kazdou pomoc :?
Vyreseno Nevyreseno => odinstaloval sem compiz a jde to... :X jen nemam compiz
« Poslední změna: 07 Listopadu 2008, 15:24:47 od eXt_r33m »
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + (Ubuntu 9.04 64bit) + Archlinux s KDE 4.3 64bit
if ($She_loves_me) then wake_up() //checking if  i am dreaming :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.