Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sdílení tiskárny z ubuntu  (Přečteno 1480 krát)

Mirrodin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
sdílení tiskárny z ubuntu
« kdy: 06 Listopadu 2008, 12:37:32 »
Potřeboval bych pomoci se sdílením tiskárny, která je připojena k počítači s ubuntu, abych mohl tisknout na druhém počítači s win xp.
Jde o tiskárnu HP PSC 1410. Vím že je návod na wiki, ale mě se nepodařilo na počítači s Windows nainstalovat ovladač k této tiskárně. HP mi k této tiskárně dodali cd, kde nejsou jednotlivé ovladače, ale exe soubor, který rovnou nainstaluje některé programy pro skenování atd. No a když je tiskárna připojena přímo k počítači tak jí skutečně zprovozní.
Ovladače ale do menu nedodá, takže když chci tisknout síťově z ubuntu, nemám si který ovladač vybrat.
Na internetu je na stránkách hp také jenom exe soubor, nikoliv přímo soubor ovladače.

Potřeboval bych buď poradit jak sehnat ten ovladač, nebo jak to nastavit aby se používal linuxový ovladač. Jestli se nepletu tak to by mělo jít přes sambu, tam ale nevím jak to mam nastavit.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: sdílení tiskárny z ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2008, 12:58:35 »
Pri instalaci z toho CD by se melo nekde urcit, ze tiskarna je v siti pripojena na jiny pocitac a pak by to melo chodit.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Mirrodin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: sdílení tiskárny z ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2008, 14:03:31 »
To tam nikde neni. Windows mě nabídne volbu ovladačů a já je můžu vzít buď z jejich seznamu nebo je nahrát z cd. Zkoušel jsem na cd zvolit autoconfig.dll, ale to to potom po mě chce soubory který na tom cd nejsou. V jejich seznamu je nejbližší HP PSC 950, ale s tou to nefunguje, když to dam tak se tiskárna přidá, ale když pak dam něco tisknout, tak na ní naskočí error.

Nešlo by to spíš nějak přez tu sambu, aby to používalo ovladače co mam na linuxu?

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: sdílení tiskárny z ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2008, 14:48:42 »
Do win potrebujes ovladace pro win. Samba je potreba taky, ale ne pro "pouzivani ovladacu", ale aby vubec byla tiskarna pro win viditelna a dala se sdilet.

/EDIT    A jestli tiskarna pripojena primo funguje, tak se musely nekam ovladace nainstalovat (adresare windows\system apod.) Takze bych videl cestu: pokud je primo pripojena tiskarna funkcni, tak ji neodinstalovavat, jen prenest a pripojit ke stroji s ubuntu. Kdyz i tam bude funkcni a nasdilena, tak se na ni podivat z win a kdyz bude videt, tak na ni kliknout pravym mysitkem a zvolit pripojit. Tim se zacne instalovat a kdyz to bude chtit ovladace, tak je nechat najit ve windows\system (nebo tam nekde...).
« Poslední změna: 13 Listopadu 2008, 14:59:04 od Krysař »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.