Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??  (Přečteno 5960 krát)

Moody

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« kdy: 06 Listopadu 2008, 13:13:25 »
Zdravim, lidi prosimvas jaký program program nebo tutorial bych měl zvolit pro naučení BASICU ??? Nebo mi doporučíte ňáký jiný programovací jazyk??Mám ubuntu 8.4 díky za reakce.

elnino22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
    • centrala.zapto.org
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2008, 17:09:12 »
gambas
Mne osobne ani tento program nesadol (je trocha iní) , viac by som doporučil naučiť sa iní jazyk napr python. Ten sa práve učím. Je to niečo ako basic.
PC I : M2A-VM, Athlon 64 X2 4000+, 4GB DDR2 800Mhz, WinFast PX7600 GT TDH Extreme,SkyStar2 Ubuntu
PC II: M2A-VM, Athlon 64 3200+,2GB DDR2 800Mhy, MSI 7300 GT, Ubuntu

nettezzaumana

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2008, 17:19:55 »
ne .. bash predevsim ;D .. tim bych zacal :: http://tldp.org/LDP/abs/html/
potom muzes zkusit perl :: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,18621.0.html
no, a pak C/C++ ;)

elnino22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
    • centrala.zapto.org
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2008, 18:12:18 »
S tym "bash" máš pravdu, tu by mal vedieť asi každý niečo spraviť, skôr než začne s iným pj. Ten python som myslel pretože ak užívateľ má nejaké skúsenosti s basicom , (Visual Basic), tak sa mi to zdalo také najviac podobné. Keď som sa pozrel na takto napísaný program prvý krát tak som približne vedel asi o čo ide. Ale ak nemá skúsenosti s basicom, tak by som určite volil niečo iné. BASIC dosť pomieša hlavu.
PC I : M2A-VM, Athlon 64 X2 4000+, 4GB DDR2 800Mhz, WinFast PX7600 GT TDH Extreme,SkyStar2 Ubuntu
PC II: M2A-VM, Athlon 64 3200+,2GB DDR2 800Mhy, MSI 7300 GT, Ubuntu

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2008, 18:19:20 »
Ptát se na linuxovém fóru na to, jaký mají lidé názor na jazyk vytvořený Billem Gatesem je opravdu odvaha ;D
Asi bych ti doporučil spíš C++ a nebo python ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

wam]Spider007

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2008, 19:05:20 »
ak chces pokracovat v Basicu tak Gambas2, je v repo

qUAKER

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2008, 14:26:17 »
ne .. bash predevsim ;D .. tim bych zacal :: http://tldp.org/LDP/abs/html/

nebo česky psaný návod ;)

http://docs.linux.cz/programming/interpreted/bashdoc-1.4

Firzen: Bill Gates někdy něco vytvořil?? :o:o

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2008, 23:28:37 »
ohledne basicu bych ti doporucil se mu obloukem vyhnout :-D

qUAKER

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #8 kdy: 08 Listopadu 2008, 10:12:36 »
ohledne basicu bych ti doporucil se mu obloukem vyhnout :-D

jn.. a stejně tak Pascal :D

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2008, 10:41:49 »
ja bych ti doporucil python, je to snadno naucitelny a prehledny jazyk. bash bych klidne preskocil.. tim nechci rict, ze je naprd (naopak), ale zalezi, co si od toho programovaciho jazyka predstavujes. bash se ti bude hodit pro psani shell skriptu, ale ne na vytvareni "normalnich" aplikaci. co se tyce perlu, dle meho je to jazyk, ve kterem velmi rychle napises velmi kratke a velmi neprehledne reseni sveho problemu. jakoze jazyk je to mocny, o tom zadna, ale dokud se nezorientujes ve vsech jeho ficurach (treba implicitni promenna $_), tak se ti budou programy cizich lidi dost spatne cist.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2008, 10:50:15 od kkaarreell »

wam]Spider007

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2008, 11:41:36 »
ohledne basicu bych ti doporucil se mu obloukem vyhnout :-D

Basic je velmi dobry jazyk. Lahko sa ho da naucit, ma jednoduchu syntax a napriek tomu je to silny nastroj na tvorbu aplikacii. Samozrejme hovorim o Visual Basicu. Klasicky Basic nestal za nic.

qUAKER

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #11 kdy: 08 Listopadu 2008, 12:47:19 »
ja bych ti doporucil python, je to snadno naucitelny a prehledny jazyk. bash bych klidne preskocil.. tim nechci rict, ze je naprd (naopak), ale zalezi, co si od toho programovaciho jazyka predstavujes. bash se ti bude hodit pro psani shell skriptu, ale ne na vytvareni "normalnich" aplikaci. co se tyce perlu, dle meho je to jazyk, ve kterem velmi rychle napises velmi kratke a velmi neprehledne reseni sveho problemu. jakoze jazyk je to mocny, o tom zadna, ale dokud se nezorientujes ve vsech jeho ficurach (treba implicitni promenna $_), tak se ti budou programy cizich lidi dost spatne cist.

ale ano, i s bashem se dají psát normální aplikace.. využiješ autoglade a hned si můžeš udělat plnohodnotnou GUI aplikaci s Glade+Bash.. nebo třeba GTK-server.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #12 kdy: 08 Listopadu 2008, 15:29:25 »
qUAKER: snazil jsem se rict, ze python ma siroke moznosti pouziti, ktere se snoubi s jednoduchosti a srozumitelnosti jazyka. bash je vybornej na poslepovani ruznych *nix prikazu. Ale ackoliv jde i obalit GUI, kdyz budu chtit naprogramovat treba sachy nebo IM program, tak po bashi proste nesahnu. dal bych to uz asi nerozebiral.

wam]Spider007: S Visual Basicem se bohuzel musim obcas v praci potykat, nechci rozpoutavat nejaky flame, ale syntax toho jazyka mi proste prijde hrozna. Psat v nem mi prijde jako drbat se pravou rukou za levym uchem. Je silene ukecanej. A ta klicova slova... Vzdycky hledam na netu, jestli zrovna tenhle cyklus mam koncit klicovym slovem Next, Loop a nebo End (while), do priste to zapomenu a situace se opakuje. Funkce pro praci s retezci mi taky zvedaji tlak. U nekterych programovacich jazyku mi proste prijde, ze se mohly rozsirit jen proto, ze se k lidem nedoneslo, ze existuje i neco jineho.. Ale toto je jen muj osobni nazor a nerad bych tu rozpoutaval flame. At si kazdej pise v cem chce a kdyz se nekdo shledne v basicu, tak mu to preju. :-)

wam]Spider007

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #13 kdy: 08 Listopadu 2008, 16:46:58 »
co sa tyka prace s retazcami, vyskusaj C++ a uvidis co ti bude dvihat tlak.
to, ze si nevies zapamatat ako ukoncit ktory cyklus nie je chyba jazyka.
Chalan chcel vediet nieco pre vyuku v Basicu pod linuxom a nie to, s ktorym jazykom ma pracovat. A odpoved "Bash" je tiez dobre mimo. Bash je mozno dobry na naucenie algoritmu a prace s linuxom ale nie na seriozne programovanie.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #14 kdy: 08 Listopadu 2008, 17:00:22 »
co sa tyka prace s retazcami, vyskusaj C++ a uvidis co ti bude dvihat tlak.
to, ze si nevies zapamatat ako ukoncit ktory cyklus nie je chyba jazyka.
To vypada, jako by se te to dotklo. Ja uvedl jen svuj nazor a je tvym pravem s nim nesouhlasit. Dle meho nazoru nejednotnost ukoncovani bloku kodu ubira jazyku na srozumitelnosti a proto to povazuji za chybu. Tim, ze uvedes jazyk jeste s mene "user friendly" praci s retezci, mi praci s nimi ve VB neusnadnis. Nicmene tvuj nazor na VB je evidentne jiny... a tim bych rad tuto debatu zakoncil, jelikoz v ni nevidim zadny prinos.

Chalan chcel vediet nieco pre vyuku v Basicu pod linuxom a nie to, s ktorym jazykom ma pracovat.
Tak to pak vubec netusim, co chtel chalan rici nasledujici vetou.
Citace
Nebo mi doporučíte ňáký jiný programovací jazyk??
« Poslední změna: 08 Listopadu 2008, 17:08:21 od kkaarreell »

wam]Spider007

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #15 kdy: 08 Listopadu 2008, 17:49:51 »
Chalan chcel vediet nieco pre vyuku v Basicu pod linuxom a nie to, s ktorym jazykom ma pracovat.
Tak to pak vubec netusim, co chtel chalan rici nasledujici vetou.
Citace
Nebo mi doporučíte ňáký jiný programovací jazyk??

ok, toto mas pravdu, necital som celkom ten jeho prispevok


co sa tyka toho, ci sa ma to dotklo. Nedotklo sa ma to, len ma zarazil nazor na VB len na zaklade ukoncenia bloku jednotlivych cyklov. Ale nikto si asi nerobil v klasickom Basicu, kde prave tato vlastnost bola potrebna pre jeho prehladnost (i ked celkovo basic kod vtedy kvoli nechvalne znamemu GO TO prehladny nebol). A podobnost syntaxe sa zrejme preniesla do dnesneho Visual Basicu.

nettezzaumana

  • Host
Re: Co mi Doporučite na vyuku BASICU??
« Odpověď #16 kdy: 08 Listopadu 2008, 18:11:16 »
:D .. jak chcete .. ted jste me vyprovokovali :D

nauc se jak jsem rekl v tomto poradi :: bash, perl, C/C++ .. to je idealni trojkombinace ..

python :: divna syntaxe, spatna implementace na jine platformy, postaven na bilych znacich ..
python3000 :: no, nemam rad pythona, ale 3000covou verzi snesu
VB :: souhlasim s karlem .. to je pekne divnej jazyk .. to uz radsi spis mono
basic :: proc se ucit v r.2008 basic nechapu ..
PHP .. dobrej jazyk k me vyse uvedene 3ce .. syntaxi k nim zapadne ..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.