Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?  (Přečteno 2765 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« kdy: 13 Listopadu 2008, 23:24:38 »
Mám modrý zuby do USB a od vydání II mi nefungujou - zasunu, normálně to najede, ale jakmile chci přes BT uskutečnit jakýkoli datový přenos, tak to nefunguje. Z mobilu ten počítač nevidim, mobil z počítače vidim, ale nepřipojim - vždycky to napíše "připojení selhalo.
Kromě vydání II se od posledního funkčního zapojení BT stala ještě jedna věc, že o ten adaptér někdo zavadil, když byl píchlej v počítači, takže se tam mohlo něco pokazit (už jsem ve stejném USB podobně vyrobil jednu zlomenou flešku - tu jsem teda spájel a funguje báječně dál :P) - ale muselo by to být jenom částečné - představoval bych si to tak, že by se zničilo vysílání, ale přijímání by fungovalo... Je to blbost?
Na závěr dodám výpis lsusb:
Citace
Bus 002 Device 002: ID 1131:1004 Integrated System Solution Corp. Bluetooth Device
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2008, 00:15:24 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2008, 00:17:22 »
aha :) :P :( (smíšené pocity)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2008, 00:18:18 »
je možný, že bych měl problém s připojením mobilu i přes kabel? (tváří se to dost problémově :/)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2008, 14:52:49 »
Najdu někde na těch stránkách nějaké podrobnější zprávy o řešení té chyby? Po delší době jsem se tam zase podíval, ale nic moc tam nevidím... Docela mě to trápí - zvlášť když mi nefunguje ani ten kabel >:(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2008, 15:54:11 »
Večer snad vyzkouším jak se připojit přes Bluetooth. Občas mi to docela zlobí a to ty zařízení jsou vpořádku.
Takhle z práce z paměti si nevybavuju postup.
co se týče kabelu, tak ten nějak neužívám, poněvadž když jej k telefonu a pc připojím tak se tuším nic neděje. Musel bych si doinstalovat prográmek od výrobce ale ten je pro Windows. Snad nějaký linux prográmek pro synchronizaci pc a mobilu existuje a tam by ten kabel mohl mít uplatnění, ale zatím jsem žádný nehledal a nezkoušel.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2008, 18:18:24 »
jedná se o nokii 53něco, která má po připojení možnost "zvolit režim" a v režimu "ukládání dat" se mi k ubuntu připojovávala úplně bez problémů, teď už se taky nic neděje :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #7 kdy: 20 Listopadu 2008, 11:23:09 »
jedná se o nokii 53něco, která má po připojení možnost "zvolit režim" a v režimu "ukládání dat" se mi k ubuntu připojovávala úplně bez problémů, teď už se taky nic neděje :(

Tak já se připojuji tak, že pravým tlačítkem nad ikonkou BlueTooth zvolím něco jako "procházet soubory či složky na zařízení" a tam mi to pak nabídne zařízení (poku není zařízení připojeno) "Připojit" přičemž se vzápětí zařízení propojí a na ploše to vyhodí ikonku telefonu (v mém případě) s BT názvem toho telefonu. A když se pokusím tu ikonku otevřít tak se otevře Nautilus se dvěma podsložkami "Vnitřní pamět telefonu" "Paměť karty" nebo tak nějak.
A funguje to.
Jiný způsob připojení (třeba pravé tlačítko nad ikonkou BT a zvolit "připojit zařízení") mě nefunguje.
Jinak Mám SE K750i a včera se jej úspěšně spároval s programem wammu (USB kabel). Zdá se že vše funguje. Zkoušel jsem Gnome-phone-manager a Bitpim, ale oba bez úspěchu.
Mám pocit že u Wammu je také velká podpora Nokie. myslím že když "wammu" nainstalujete tak je s USB kabelem spárujete.

Jinak co se týče vašeho USB Bluetooth. myslím si, že pokud by se poškodilo tak, že by neběhalo vůbec. Myšlenka, že vám chodí odchozí přenos a příchozí nikoliv a na PC vidíte mobil ale opačně ne, je dle mého názoru blbost, poněvadž jak by ten Počítač zjistil, že se jedná o ten či onen telefon, když by v USB BT adaptéru nefungovalo příchozí přenos dat? A jak by zase mobil zjistil, že se má spojit s vaším adaptérem, když adaptéru nefunguje odchozí přenos dat?
Řekl bych, že USB BT adaptér vám funguje, jen se to z nějakého důvodu nechce spojit. Třeba kódy nesouhlasí.
Nevím... :-\
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2008, 20:28:38 »
A co tak nabootovat nejake live  cd !!! ..... slax , nebo ubuntu ....  pred nedávnem sem resil to stejí s nokia  tel... a také sem  mal problem  usb flashkamy  ...... Nemaji to zatim vyreseno  je to chyba!   takze si bud reinstall system, nebo pojedes cez live cd   ;D ja to delam cez live a zatim vse jelo ...  ps: Tvoje zařizeni sou v pořádku  ;D ;D ;D  :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2008, 21:38:08 »
Primárně jsem předpokládal, že BT funguje a problém je softwarový - a ten bych nabootováním live CD nevyřešil :P
Ale všem děkuju za rady, jenom mi teda nefunguje ani ten u Ravensuma funkční postup...

A nefunkční připojení přes USB stejná chyba, nebo to nesouvisí (v popisu se píše jenom o BT, tak bych čekal, že jiná).
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2008, 09:51:08 »
Ještě otázečka.
Máte v telefonu uložené bluetooth vašeho počítače? Pakliže ano, zkuste jej odstranit a telefon s PC spárovat znovu
(třeba tím "mím" postupem). Samozřejmě, že budete muset zadat znova bezpečnostní kód. Třeba "0000", ale to říkám jen pro jistotu. Určitě vždy zapněte před přenosem BT na telefonu. Protože to odesílání souborů přes BT v telefonu ikdyž BT v telefonu není momentálně zapnuto z telefonu, nefunguje. Ono se sice aktivuje při pokusu spojit se, ale funguje to asi jen s jinými zařízeními (telefony ... atd.) u počítače mi to nikdá nechodilo.

Jo a ještě jiná blbůstka. Zkuste USB adaptér strčit do jiného USB portu.
No nejsem guru, tak mě omluvte, že radím jen klikací metodou.  :-\
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Může se nefunkční usb adaptér tvářit funkčně?
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2008, 13:24:00 »
Vůbec se nezlobím - každá rada dobrá, i když se zdá, že pořád všechny zbytečné :( Ale já to BT zas tak moc nepoužívám, tak snad to časem vyřeší a prozatim mám doma ještě jeden počítač se starším ubuntu a windowsy, kde to (alespoň na jednom OS) snad bude fungovat...
« Poslední změna: 08 Ledna 2009, 23:43:45 od Anna Taliánová »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.