Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: compiz - otaceni kostkou koleckem [vyřešeno]  (Přečteno 3045 krát)

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
compiz - otaceni kostkou koleckem [vyřešeno]
« kdy: 15 Listopadu 2008, 14:56:15 »
hej, panove, kde se to da vypnout? ja uz to tu hledam snad hodinu aproste! :-[
« Poslední změna: 14 Prosince 2008, 00:08:48 od kiklhorn »
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2008, 15:05:14 »
Vypni ve správci compizu plugin "otáčení krychlý" , pokud správce nemáš instalovaný, tak instaluj balík compizconfig-settings-manager
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2008, 15:09:29 »
tím ale přejde o otáčení kostkou i klávesovými zkratkami

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2008, 16:47:38 »
Stačí vypnout v compiz settings manageru plugin Viewport switcher..(tím vypneš otáčení pomocí kolečka myši.. plugin otáčení kostkou nech zapnutý, aby ti šlo obracet pomocí kláves :) )
« Poslední změna: 15 Listopadu 2008, 16:49:10 od Vitaa »
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #4 kdy: 16 Listopadu 2008, 16:39:44 »
Vitaa - ano! :-) to je presne to co jsem myslel, dekuji panove vsem! :-)  (vim ze je to nelinuxove, takhle pouzivat CPU pro tyhle "zbytecnosti" ale me to proste pusobi prehledneji, kdyz vidim jak se ta plocha cela otoci :-[ :P ) nyni jsem stastny
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2008, 17:29:18 »
proč by to bylo nelinuxové?  :P Když je to možné použít, tak proč ne? Já sám mám compiz zkompilovaný z git repozitářů už jenom proto, že nedělám složitou práci u počítače a vlastně hlavně čtu a píšu dokumenty.. každopádně compiz mi velmi zpříjemňuje práci s pc, tak proč ho nepoužívat? :)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2008, 17:43:49 »
znam dost "linuxaru", kteri rikaji ze to jen zpomaluje pc.. i kdyz to je ten typ "pozeru" kteri bezne napisou, ze graficke prostredi je k nicemu :)) mno - je pravda ze s tim mam vic problemu (video, 3D a spol) nez uzitku.. ale! :)
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2008, 17:58:46 »
Já právě nemám s compizem vůbec problémy a po kompilaci se mi zdá velmi stabilní..:)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #8 kdy: 17 Listopadu 2008, 12:54:58 »
Já právě nemám s compizem vůbec problémy a po kompilaci se mi zdá velmi stabilní..:)

me tam blbnou 3D hry :) schvalne jsem je kvuli tomu zkousel instalovat.. a kdyz ji spustim v okne, tak me tam problikava "cernota", ale kdyz ji necham ve fullscreenu, tak je to Ok (neplete se do toho kompiz).. videa mam proste nejaky zasekany a verim,ze za to muze on.. ale vzhledem k tomu, ze mi v nabydce vzhledu chyby (?!) ta moznost vlastni, tak kdyz compiz vypnu, tak se mi nikam neulozi nastaveni a muzu pak max. dat extra efekty a cele si to znova nastavit, tak na to kaslu a nehodlam zjistovat, jestli compiz ma prsty i v tom viedu! radsi ho budu osocovat :o)
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2008, 17:25:21 »
Tak si nainstaluj balík fusion-icon.. Dej si ji do sezení a budeš ji mít vždy v trayi.. kdykoliv budeš chtít hrát nějaký hry, tak na ní klikneš pravým a nastavíš místo compizu metacity.. Uložení ti zůstane.. Pak zase compiz jednoduše pustíš  ;)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #10 kdy: 18 Listopadu 2008, 07:33:37 »
Tak si nainstaluj balík fusion-icon.. Dej si ji do sezení a budeš ji mít vždy v trayi.. kdykoliv budeš chtít hrát nějaký hry, tak na ní klikneš pravým a nastavíš místo compizu metacity.. Uložení ti zůstane.. Pak zase compiz jednoduše pustíš  ;)

to zni rozumne.. ale hry byly jen 3D zatez.. v podstate mi to na nic jine nevadi, takze to vl. ani nepotrebuju :-).. ale nainstaluju.. ta ikonka mi prekazet nebude O:-) ..
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

Ronja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #11 kdy: 26 Listopadu 2008, 20:41:38 »
Citace
znam dost "linuxaru", kteri rikaji ze to jen zpomaluje pc.. i kdyz to je ten typ "pozeru" kteri bezne napisou, ze graficke prostredi je k nicemu :-) mno - je pravda ze s tim mam vic problemu (video, 3D a spol) nez uzitku.. ale! :-)
me tam blbnou 3D hry :) schvalne jsem je kvuli tomu zkousel instalovat.. a kdyz ji spustim v okne, tak me tam problikava "cernota", ale kdyz ji necham ve fullscreenu, tak je to Ok (neplete se do toho kompiz).. videa mam proste nejaky zasekany a verim,ze za to muze on.. ale vzhledem k tomu, ze mi v nabydce vzhledu chyby (?!) ta moznost vlastni, tak kdyz compiz vypnu, tak se mi nikam neulozi nastaveni a muzu pak max. dat extra efekty a cele si to znova nastavit, tak na to kaslu a nehodlam zjistovat, jestli compiz ma prsty i v tom viedu! radsi ho budu osocovat :o)

Poté, co jsem po instalaci cairo-docku zjistila, že mám compiz polomrtvý, a poté, co jsem jej pak úspěšně rehabilitovala, jsem sice neshledala nějaké celkové a viditelné zpomalení (ikdyž mám přecijen ntb šunku) - nicméně, méně je více a mám pocit, že se některé compiz efekty mlátí mezi sebou - Desktop Cube vs. Woobly Cube apod. S videem jsem ale problémy nezpozorovala... Ale i tak není třeba mít spuštěné vše a mít z toho pouťovou atrakci ;)
A po fluxboxu už vím, že ani ortodoxní minimalismus není to pravé  ;D
Uživatelsky přívětivý software je jen vidina, která má svést poutníka z pravé cesty příkazového řádku.
[Keep your Ubuntu up to date!]
[Don't mess into it, except if you know what you're doing ;-)]

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: compiz - otaceni kostkou koleckem
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2008, 18:05:25 »
ortodoxní minimalismus

pekny vyraz, zaclenim jej do sveho slvoniku :)
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.