Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu 8.10 + roburnet (internet ide aj nejde)  (Přečteno 1382 krát)

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
ubuntu 8.10 + roburnet (internet ide aj nejde)
« kdy: 26 Listopadu 2008, 16:40:03 »
Zdravicko,
vcera som spoluziacke instaloval ubuntu 8.10. Instalacia prebehla s windowsu (a podotykam ze az na treti krat) v pohode. Problem nastal az ked som chcel potahat nejake tie drivery. netusim co sa stalo ale vyzera to tak: Pidgin sa pripoji a normalne funguje, cez konzolu dokazem pingovat aky kolvek server, ale cez http sa nedostanem nikam.. ani update-y ani firefox, ani nic. na viste internet stale normalne fici.

Podrobnosti o pripojeni:
takze ma roburnet s priradenou IP adresou, a s obmedzenim na 1 pc pomocou MAC adresy. nieje k tomu ziadny login ako pri dsl-ku tak nechapem kde je problem
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

Pooky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: ubuntu 8.10 + roburnet (internet ide aj nejde)
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2008, 19:40:44 »
Hele,

u mě to je taky takové divné  :) stáhl jsem si aktualizace, z lišty mi zmizela ikonka WiFi netu ( ta modrá s čárkama / sílou ) a musím se připojovat přes Síť ručně, pokaždé ( po zapnutí, po spánkovém ) a vždy si s tím musím hrát a měnit tam nastavení které nemám a nakonec dát to správné. Jinak mám nastavení s tím omezením MAC Adresy stejné.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: ubuntu 8.10 + roburnet (internet ide aj nejde)
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2008, 21:30:44 »
tak hoďte do prehliadača adresu bez dns (to je to číslo, ktoré vám vyhodí ping, napr. pro www.google.com je to 209.85.135.147), či nebude chyba v ňom.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.