Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: část instalovaných programů v menu bez textů [vyřešeno]  (Přečteno 1030 krát)

yanez007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Několikrát jsem už viděl probírat podobné, zatím jsem neuspěl v nápravě, problém je prostý, některé programy po instal. mají v menu akorát podtržítka pro hotkeys, tedy bez textů. U Opery se radilo změnit fonty, doinstal.MS nebo ubuntu restricted extras s nimi, nezabralo, dále i doinstal.lokal.balíčky pro kde i gnome aj. též nic, mám to ale i v nových OpenOffice 3.0, Amaroku a co je problém i Wine a přes něj v každém nainstal. win programu. Zatím jsem neopustil Billa úplně a jedu na dva OS, takže mě to tak neničí, ale je to škoda, Ubuntu je jednoduché a funkční (8.10). Někde jsem zahlédl i skript na změnu čehosi?jazyk.prostředí...nějak jako LANG=ISO8859-2atd. před spuštěním dotyčných, u test.Amaroku nic. Možná pokusit se o windows-1250. Co takhle přeinstal.Ubuntu jde to? nemyslím tím zformátovat a nanovo inst. Navíc v Opeře dialogy jsou už správně, pokud si člověk pamatuje jednotl.položky menu, dá se tam dojít :-) Reinstalace i odinstal+instal.programů jsem zkoušel. Hardware v tom nejede. Na ubuntu 8.10 zmíněné fungují zřejmě jinde správně. Lokalizace v tom také nebude viz jiné programy nebo to samé v jiném OS, tož mohlo by to být ve verzích daných prg. pro dané ububu/deb. WAV.  Thanks. ...........pokračuje to nově inst.K3b, QDVDAuthor... amen
« Poslední změna: 09 Prosince 2008, 23:50:02 od Anna Taliánová »

yanez007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: část instal.programů v menu bez textů
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2008, 01:44:34 »
MÁM TO, MÁM TO, jsem dobrej.. Systém-Volby-Vzhled- nastavit žádné efekty pracovního prostředí a menu ve všech programech kompletní. A mám po efektíkách, no to přežiju.  :o   to bylo plodně využitých 24hod.
« Poslední změna: 09 Prosince 2008, 23:48:25 od Anna Taliánová »

yanez007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: část instal.programů v menu bez textů
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2008, 20:59:49 »
Tak už zbývá nedobře fungující Wine+WineDoors, texty jsou rozmazané, občas při najetí myší se srovnají. Něco takového se stane v celém Ubu, když v Systému-Volby-Vzhled-Písma nastavím na Monochromatické písmo (co to je?) a "roztřese se" celý Ubu, u voleb nej tvary/nej kontrast/vyhlazování se tak neděje. Tak to vypadá třeba i na grafický ovladač-jeho podpora v ubu, A TO V OBOU PROBLÉMECH tohoto tématu. Se Santou jsem dohodnutý, nový čtyřjádro je na cestě se slušnou graf., tak se nechám překvapit. Zatím pětiletá mašina int.P5 s integr.gr.64MB.
« Poslední změna: 09 Prosince 2008, 23:47:32 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.