Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype - dotaz trochu mimo mísu...  (Přečteno 4086 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« kdy: 27 Listopadu 2008, 14:52:06 »
Používám Skype v Ubuntu a funguje skvěle, ale nemá možnost roztřídit uživatele do skupin.


V knize Mandriva Linux 2007.1 je (str. 182, obr. 120) Skype ve verzi, která je součástí této distribuce a skupiny má. Bohužel se nedá poznat, jaká verze Skype to je. Nevíte někdo, jaká verze Skypu pro Linux podporuje skupiny? Používám to pro komunikaci s klienty a dodavateli (je jich cca 1100) a rozdělení do skupin mi v Ubuntu citelně chybí. Případně, jak dostat tuto verzi do Ubuntu. Díky za tipy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2008, 15:13:34 »

Nejnovější verzi mám vždy (nyní 2.0.0.72) už přes rok a skupiny tam nebyly a nejsou. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2008, 15:17:03 »
A nešlo by zkusit teda stáhnout rpm balík skype z nějakého repozitáře Mandrivy a pak přes aliena jej předělat na balík deb. a zkusit jej nainstalovat? ???
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

honorguard

  • Host
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2008, 15:28:17 »
A nešlo by zkusit teda stáhnout rpm balík skype z nějakého repozitáře Mandrivy a pak přes aliena jej předělat na balík deb. a zkusit jej nainstalovat? ???
Přesně tak, to je podle mě asi nejlepší řešení. Odkud jsi skype instaloval? Měl jsi nejaký tgz soubor, nebo třeba z repozitářů medibuntu?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2008, 15:31:46 »
A nešlo by zkusit teda stáhnout rpm balík skype z nějakého repozitáře Mandrivy a pak přes aliena jej předělat na balík deb. a zkusit jej nainstalovat? ???

To je to, co neumím... ale hlavně, nevím, jaká verze to je... určitě starší...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2008, 15:41:55 »
Podle informací na skype.com skupiny existovaly ve starších verzích Skypu, pak od 2.0 už zase nejsou. Čili jedno z možných řešení je nainstalovat starší verzi (která je ale např. bez videa).
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2008, 16:02:37 »
Škoda, že Synaptic nenabízí i výběr verze :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2008, 16:08:41 »
A co takhle nějak stáhnout ze staršího repozitáře medibuntu (třeba pro gutsy gibon) ten starší skype a zkusit nainstalovat?
Nebo zkusit zadat na google něco jako "skype .deb" a hledat zda někde není ke stažení?
Jinak aliena jsem jednou použil na XnView a úspěšně, takže když to zvládnu já - klikač s minimální znalostí příkazů v terminálu, tak to zvládneš zcela jistě také.  ;)

EDIT: Aha tak v Gutsy medibuntu repozitáři je maličko starší verze 2.0.0.68 nejstarší jsem našel zde: http://packages.medibuntu.org/dapper/skype.html
« Poslední změna: 27 Listopadu 2008, 16:15:49 od Ravensun »
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

honorguard

  • Host
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2008, 06:36:50 »
No tak ono vygooglit si skype není takový problém ;). Každopádně tímhle se to řeší, Mandriva má staré balíky a proto tam má skupiny a Skype je zhovadělost když zrušej takovou funkci jako skupiny... Jediná možnost je tedy instalace verze 1 která nemá video. Tím alienem to bude nejjednodužší, kouknul bych na to, ale musim do školy.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2008, 08:08:38 »
Oproti windowsackemu Skype, je to pre Linux skutocne chudobne. Vobec niesu k dispozicii doplnky, ktore by riesili rozne specificke poziadavky.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2008, 08:52:17 »
jo skype pro linux se aktualizuje tak jednou za rok. Pro windows snad jednou za měsíc.. Asi bychom se zase my, linuxoví uživatelé měli ozvat. :D
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

honorguard

  • Host
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2008, 08:58:49 »
Pro Compaqa tahle možnost bohužel možná není ale všem ostatní m na Linuxu bych doporučil něco jiného. Nejlépe asi Open Wengo. Všichni jsme určitě četli důvody proč nepoužívat Skype...

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2008, 09:11:31 »
Pro Compaqa tahle možnost bohužel možná není ale všem ostatní m na Linuxu bych doporučil něco jiného. Nejlépe asi Open Wengo. Všichni jsme určitě četli důvody proč nepoužívat Skype...

Tak já bych jako wengo používal, dokonce mám účet, ale zatím jsem se nesetkal s člověkem, který by jej používal. Mám pocit, že češi si skype velmi oblíbili a tuto alternativu wengo phone neznají a nebo nechtějí používat.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2008, 10:58:05 »
Pro Compaqa tahle možnost bohužel možná není ale všem ostatní m na Linuxu bych doporučil něco jiného. Nejlépe asi Open Wengo. Všichni jsme určitě četli důvody proč nepoužívat Skype...

Tak já bych jako wengo používal, dokonce mám účet, ale zatím jsem se nesetkal s člověkem, který by jej používal. Mám pocit, že češi si skype velmi oblíbili a tuto alternativu wengo phone neznají a nebo nechtějí používat.
presne tak! Neviem tiez ako vsetkych znamych i rodinu presvedcit, aby zacali pouzivat nieco ine - hlavne ked im Skype vyhovuje a ziadneho realneho nebezpecenstva sa neobavaju - ja mimochodom tiez nie... :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

honorguard

  • Host
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #14 kdy: 28 Listopadu 2008, 14:03:22 »
Já se neobávám nějakého nebezpečí úniku dat nebo bůh ví čeho... to je mi úplně jedno. Vadí mi to že skype na Linux z vysoka kašle. Skype je oblíbený jen ze dvou důvodů:
1) dokáže ho nainstalovat každý
2) funguje skoro všude a není složité ho nakonfigurovat

Zkoušeli jste někdy někdo wengo? Já jo, funguje dobře, akorát kvalita přenášeného zvuku je o něco menší (ale ne nějak moc). Open Wengo spíš nikdo nezná, proto se nepoužívá Skype holt byl první a to se mu musí nechat...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #15 kdy: 28 Listopadu 2008, 14:14:36 »
Vyrábí pro Wengo někdo hardwarové telefony?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

honorguard

  • Host
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #16 kdy: 28 Listopadu 2008, 14:28:23 »
Nevím, ale na stránkách nic nemají...

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #17 kdy: 28 Listopadu 2008, 14:42:23 »
Jen by mě zajímalo...
compaq: Zkušel jsi nainstalovat tu verzi z repozitáře Drappera?
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #18 kdy: 28 Listopadu 2008, 16:07:20 »
Já se neobávám nějakého nebezpečí úniku dat nebo bůh ví čeho... to je mi úplně jedno. Vadí mi to že skype na Linux z vysoka kašle. Skype je oblíbený jen ze dvou důvodů:
1) dokáže ho nainstalovat každý
2) funguje skoro všude a není složité ho nakonfigurovat

Zkoušeli jste někdy někdo wengo? Já jo, funguje dobře, akorát kvalita přenášeného zvuku je o něco menší (ale ne nějak moc). Open Wengo spíš nikdo nezná, proto se nepoužívá Skype holt byl první a to se mu musí nechat...
Hele, Wengo jsem zkousel a mam tam i nejakej ucet - musel bych to vyhrabat...Dalo mi tenkrat nekolik hodin prace, nez sem to rozchodil , ale zvuk byl mizerny - jak z Marsu. Jelikoz si tenkrat s Wengem nedokazal poradit jeden kamos, ktereho jsem na to nalakal a dalsiho jsem nemel, tak Wengo skoncilo - nemel nikoho na konverzaci. Vsichni mi znami proste jedou na Skype a ja to asi nezmenim - a do Skype se s Wengem ani Ekigou nedostanu...
Napsal si 2 duvody, proc lidi jedou na Skype - ja bych pridal dalsi 2:
3, ma svuj tel. seznam - vyhledavani kontaktu a je rozsirenej pomalu jak norm. telefon
4, funguje DOBRE
Myslim, ze tyhle 4 faktory (2tvoje+2moje) sou dostatecnym duvodem, proc se Skype pouziva - ostatne ty body 1,2 a 3. jsou snad dulezite pro kazdy SW, ktery nazyvame zdarilym.
Mozna se ve vyvoji Skype ceka taky nejaky prinos ze strany linuxaku (verim tomu, ze by dobre podnety urcite tvurci Skype pouzili a zapracovali do dalsi verze...) Sami platit vyvoj Skype pro Linux nebudou, protoze je to nezivi atd - budme vubec radi, ze nejake ty verze pro Linux uvolnili.
Jenze za stavu odporu  linuxaku vuci Skype (nekdy az fanaticky-nabozenskeho), se asi nijakeho prinosu ze strany linuxovych komunit nedockame...   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #19 kdy: 28 Listopadu 2008, 16:17:50 »
Další důvod jsou bezproblémové hardwarové přístroje. Máme jich několik v rodině a mezi známými a fungují výborně bez PC. Komu není líto dát 2-3000, doporučuji.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

honorguard

  • Host
Re: Skype - dotaz trochu mimo mísu...
« Odpověď #20 kdy: 28 Listopadu 2008, 19:04:27 »
No s wengem jsem taky neměl žádné problémy a fungovalo dobře. Navíc má také svůj telefonní seznam a vyhledávání kontaktů :D. Konfiguraci jsem prakticky nic nemusel, max. hlasitost. Ale ten zvuk je horší, to je pravda...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.