Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tiskárny a multifunkce Samsung  (Přečteno 7080 krát)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Tiskárny a multifunkce Samsung
« Odpověď #25 kdy: 18 Ledna 2009, 02:15:15 »
Právě že je průšvih, že já tu tiskárnu nemohu zkoušet u sebe. Prostě bych tam rád ke kamarádce přišel s řešením. Tomu klukovi to nejde s Ubuntu 8.10 a z toho jsem vycházel. Tak asi k ní zajdu po zkouškovém až bude čas, a všechno to vyzkouším, ale ty oficiální ovladače jsem už u ní zkoušel a skenování nešlo. Ta konzole mě nenapadla, škoda. Někdy tam zajdu. Dík za radu. Jo a ano, pouštěl jsem to samozřejmě se sudo. Novou instalaci bych k ní nedával zrovna rád, vše bych jí tam musel nastavovat znova a na to opravdu nemám čas. Ale napadlo mě nahrát ubuntu na klíčenku, to by mohlo vyjít...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Tiskárny a multifunkce Samsung
« Odpověď #26 kdy: 18 Ledna 2009, 10:15:14 »
Podobný problém mám na scx 4521F (ubuntu 8,10), teď jsem zkusil debian lenny a absolutně bez problémů s ovladačem od samsungu. honza

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Tiskárny a multifunkce Samsung
« Odpověď #27 kdy: 18 Ledna 2009, 11:38:03 »
Ale napadlo mě nahrát ubuntu na klíčenku, to by mohlo vyjít...

To je dobrej nápad, mohlo by to zafungovat.

K té čisté instalaci - pokud to tak kamarádka nemá, tak doporučuju mít disk rozdělený alespoň na "/" a "/home" (+swap). Poté je čistá instalace hračka bez nutnosti zálohování dat (většinou, pokud nemá něco uloženo mimo /home). Aplikace se sice musí instalovat znovu, ale jejich nastavení, protože je uloženo v /home, se automaticky načte.. Možná by šel disk rozdělit ještě tak, aby se ani ty aplikace nemusely po čístý instalaci znovu instalovat, ale s tím nemám zkušenosti...

Džím palce, Martin.
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.