Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nefunkční 5.1  (Přečteno 2826 krát)

Abyss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
nefunkční 5.1
« kdy: 14 Prosince 2008, 23:25:17 »
Ahoj, nainstaloval jsem Ubuntu HH a nefungovaly my moje 5.1 repraky (Genius SW 5.1 Home Theater) (pod winxp to bylo v poho). Následoval jsem teda tento návod ( http://wiki.ubuntu.cz/Prostorový%20zvuk - tu první část) a tím jsem zprovoznil postranní dva repráky a subwoofer. Nevíte někdo co udělat s tím zbytkem? (jestli je důležité, jakou mám zvukovku, což by asi mohlo, jaký, že je pro to ten příkaz?:) myslim, že SB Live, ale jistej si uplně nejsem...)

S hlasitostí jsem si doufám hrál a v tom by to být nemělo / nemuselo.

Děkuju moc! A omlouvám se za jistojisté zdvojení nějakého minulého vlákna, ale nic pro sebe relevantního jsem nenašel. 

Abyss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2008, 23:32:55 »
tohle http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,28757.0.html zní docela jako můj problém, takže se omlouvám za to vlákno, ale poslední rada tam je:

 gksudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base
vlož např. toto:
options snd-hda-intel model=6stack
Tady jsou další možnost místo 6stack - záleží jaký máš ty

první rozkaz mi to veme, druhý je, že command options není znám. Copak dělám špatně?:-)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2008, 03:00:13 »
první rozkaz mi to veme, druhý je, že command options není znám. Copak dělám špatně?:-)
nepsat jako příkaz, ale dopsat do toho souboru alsa-base který se právě v geditu otevřel...
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Tichus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2008, 08:18:54 »
mam ty same repraky a stacilo jen nastavit kmix v kubuntu II a v ubuntu to same.

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2008, 10:50:30 »
mě stačilo nastavit 5.1 repro v Alsa mixeru (ikona repráku u hodin na panelu) a poté hlavně zesílit všechny ostatní kanály které se nastavením 5.1 odemknou.

Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #5 kdy: 27 Prosince 2008, 11:45:12 »
mě stačilo nastavit 5.1 repro v Alsa mixeru (ikona repráku u hodin na panelu) a poté hlavně zesílit všechny ostatní kanály které se nastavením 5.1 odemknou.
Jo to někdy stačí, ale ne vždy se v alsamixeru, zobrazí možnost přepnutí na 5.1. Pak je nutné přidat položku do alsabase.
Také je nutné to co už Abyss napsal, přepsat položku ze 2 repráků na 6 viz. odkaz co sem dal
http://wiki.ubuntu.cz/Prostorov%C3%BD%20zvuk

Rastafar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2008, 00:02:51 »
Jeste pokud bys chtel pouzivat kanaly zvukovky samostatne, koukni sem:

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,25165.0.html

P4 3GHz, 2GB RAM, Geforce 6600 GT powered by Kubuntu 8.04
One Love - JAH - Rastafari

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2009, 17:17:03 »
Mám podobný problém - Genius 5.1, hrajou všechny, ale ne prostorově. Zkoušel jsem to přes testovací zvukový soubor. Problém je myslím v tom, že si to 5.1. pořádně nemůžu nastavit, zkoušel jsem už všechno. Např. v Amaroku se mi v políčku "Uspořádání reproduktorů" neobjeví vůbec žádná nabídka. Ze všech programů jsem nejdále pochodil s VLC. Tam se dá při přehrávání "Audio Device" změnit ze "Stereo" na "5.1" a vše funguje, jak má - ale jen do dalšího spuštění, kdy se nastavení opět vrátí na "Stereo". Jak tu psal luisah, nezobrazuje se mi v alsamixeru možnost 5.1 a nevím, jak tuto položku přidat do alsabase.

Abych nezapomněl, v daemon.conf mám nastaveno: default-sample-channels = 6
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: nefunkční 5.1
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2009, 11:43:45 »
Mám podobný problém - Genius 5.1, hrajou všechny, ale ne prostorově. Zkoušel jsem to přes testovací zvukový soubor. Problém je myslím v tom, že si to 5.1. pořádně nemůžu nastavit, zkoušel jsem už všechno. Např. v Amaroku se mi v políčku "Uspořádání reproduktorů" neobjeví vůbec žádná nabídka. Ze všech programů jsem nejdále pochodil s VLC. Tam se dá při přehrávání "Audio Device" změnit ze "Stereo" na "5.1" a vše funguje, jak má - ale jen do dalšího spuštění, kdy se nastavení opět vrátí na "Stereo". Jak tu psal luisah, nezobrazuje se mi v alsamixeru možnost 5.1 a nevím, jak tuto položku přidat do alsabase.

Abych nezapomněl, v daemon.conf mám nastaveno: default-sample-channels = 6
Tady máš můj kompletní návod, jak vložit a upravit alsa-base
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,29542.msg220946.html#msg220946

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.