Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenajede gnome  (Přečteno 974 krát)

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 266
Nenajede gnome
« kdy: 17 Prosince 2008, 21:24:01 »
Čaute včera jsem upgradl na novy pc a hdd nechal kde mam ubuntu vše jelo až dneska mi při šetřiči ztuhlo uplně ubuntu tak že jsem musel resetovat a na obrazovce jsem měl čmouhy tak jsem resetl a pak jsem chtěl deaktivovat šetřič v nastaveni ale zase to stuhlo tak jsem šel na windows a pak zase na lin a už mi nejde ani spustit gnome při načítání mi to uplně stuhne a na displeji jsou čmouhy nevíte co stim? jedu na ubuntu 8.04
« Poslední změna: 17 Prosince 2008, 21:31:48 od Martin »
Amd X2 5400,Nvidia 9400 Gt,500 gb WD,externí 250 gb,4 Gb ram,MB Gigabyte GA-M56S-S3
Windows 7, Ubuntu 12.4

dr.schrapnel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nenajede gnome
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2010, 13:04:44 »
Stalo se mi totéž s Ubuntu 9.10. Bohužel jakmile spustím nastavení, opět počítač zatuhne a musím ho natvrdo restartovat. Prosím, jak vypnout/přenastavit šetřič? Díky.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Nenajede gnome
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2010, 13:11:38 »
Čaute včera jsem upgradl na novy pc a hdd nechal kde mam ubuntu vše jelo až dneska mi při šetřiči ztuhlo uplně ubuntu tak že jsem musel resetovat a na obrazovce jsem měl čmouhy tak jsem resetl a pak jsem chtěl deaktivovat šetřič v nastaveni ale zase to stuhlo tak jsem šel na windows a pak zase na lin a už mi nejde ani spustit gnome při načítání mi to uplně stuhne a na displeji jsou čmouhy nevíte co stim? jedu na ubuntu 8.04

Zkusím si tipnout: že ti novou grafárnu obsluhují staré ovladače? Myslel's na to nebo ne? :-)
A jinak - píše se ztuhne.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Nenajede gnome
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2010, 13:18:06 »
do konsole "ctrl+alt+F1"
Kód: [Vybrat]
tail -n 200 /var/log/syslog > ~/Plocha/syslog.txt
z win najít soubor syslog.txt a pastnout sem :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Nenajede gnome
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2010, 18:03:07 »
je to nechutné a doufám, že žádný guru mě tady s tím nenačapá ale pokud vím tak by mělo fungovat
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg coz pokud si dobre pamatuju tak by melo nastavit xorg na ty zakladni drivery grafiky ( sted si nevzpomenu jak se jim rika )
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Nenajede gnome
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2010, 18:17:56 »
...
Čekal jsem, kdy se to tady objeví, ale taky to jde ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.