Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: samba share server  (Přečteno 2532 krát)

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
samba share server
« kdy: 18 Prosince 2008, 19:12:18 »
Zdravím.
Snažím sa vytvoriť server na zdielanie dát cez sambu. Netuším ale, ako nastaviť samotné zdieľanie v konfiguračných súboroch, a už vôbec nie ako sprístupniť zdieľaný disk cez internet. Mám ubuntu server 8.10 (samba nahodená default pri inštalácií).
Ak má niekto skúsenosti porsím poraďte
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: samba share server
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2008, 19:25:51 »
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: samba share server
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2008, 23:59:06 »
mne ide ale o to, sby sa dal jeden celý disk mountnúť cez net. A to sa cez FTP nedá. SFTP samozrejme beží, ale na to by som  musel každému kto chce mať prístup k tomuto disku vytvoriť usera na servri. Predstavujem si to skôr tak, že by read práva boli pre všetkých bez nutnosti loginu, a existujúci useri by sa mohli prihlasiť s možnosťou zápisu. Dúfam, že je to realizovateľné
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: samba share server
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2008, 08:50:13 »
mne ide ale o to, sby sa dal jeden celý disk mountnúť cez net. A to sa cez FTP nedá. SFTP samozrejme beží, ale na to by som  musel každému kto chce mať prístup k tomuto disku vytvoriť usera na servri. Predstavujem si to skôr tak, že by read práva boli pre všetkých bez nutnosti loginu, a existujúci useri by sa mohli prihlasiť s možnosťou zápisu. Dúfam, že je to realizovateľné
a to kto povedal ze sa neda mountnut FTP ako disk?
pozri si detaily napr. k curlftpfs ktory je i v repozitaroch.
- cez normal FTP teda mozes potom jednak spravit ANONYMOUSE read-only LOGIN, a potom login zvlast pre kazdeho uzivatela ktory bude moct i zapisovat.
- SFTP sice ANONYMOUSE podla vsetkeho nevie, ale mozes to vyriesit tym, ze by si spravil nejakeho uzivatela s read-only pravami a dal ho tomu kto by chcel + zase zvlast uzivatelov na zapis.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: samba share server
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2008, 09:48:49 »
FTP ako disk? To som vážne nevedel, dosť mi to pomoôže. Ďakujem.
Dúfam že sa disk dá potom pripojiť aj vo windowse.
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: samba share server
« Odpověď #5 kdy: 19 Prosince 2008, 10:28:07 »
nz.
viac uz netusim, zatial som nemal tu potrebu pohrat sa s niecim podobnym, ale ujo google poradi vzdy.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.