Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: podpora grafiky SiS 662 pod Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex  (Přečteno 1446 krát)

tulen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
podpora grafiky SiS 662 pod Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex
« kdy: 21 Prosince 2008, 14:27:32 »
Zdravim vsechny,

po upgrade z ubuntu 7.10 na 8.10 nastal problem, ktery se snazim vyresit a prozatim marne (ptal jsem se mnohokrate i strycka googla :-) ). Na desce Intel Little Falls byly vzdy problemy s ovladaci pro SiS 66x pod linuxem.

Zakladni problem s ovladaci, ktere jsou soucasti ubuntu, je "snezeni" obrazu v rozliseni vyssim >800x600. Dalsim problemem je prehravani videa, kdy behem prehravani je obraz rozsypan do caje :-)

Pro Ubuntu 7.04 a 7.10 jsem vzdy stahnul ovladace z http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?ProductID=2873&DwnldID=15443&lang=eng , uklidil je na patricne misto a po restartu vse slapalo jak ma. Mohl jsem si zvolit potrebne rozliseni a zobrazit nejaky ten film.

Po prechodu na Ubuntu 8.10 vyse zminene Intelacke ovladace nefunguji. Strycek google poradil nekolik ovladacu, ktere vzdy vedly k jednomu, resp. ze po (re)startu x-ek jsem vzdy obdrzel pouze VESA driver.

on ten driver neni zly, jen nema zadnou akceleraci pro prehravani videa, resp. cca 5-10 FPS

resil to jiz nekdo ? mate nejaky tip ?

diky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.