Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Dapper Drake přechod na Ubuntu Edgy Eft [vyřešeno]  (Přečteno 17813 krát)

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Dapper-edgy
« Odpověď #25 kdy: 08 Října 2006, 20:39:58 »
Citace: Vojtin
Jedna z podmínek úspěšněho přechodu na vyšší verzi ubuntu, je mít nainstalovaný již v dapperovi ten balíček ubuntu-desktop. Pokud jsi ho již dříve odebral (může se tak stát při odinstalaci např. rhythmbox.), doporučuji nainstalovat v dapperovi z jeho repozitářů tento balíček.
Pravda, nemám jej nainstalovanej, protože používám 2.0.4 verzi openoffice

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Dapper-edgy
« Odpověď #26 kdy: 09 Října 2006, 16:36:50 »
Zdravim mna by zaujimalo, ak mam stiahnute cd da sa prejst na Edge bez pripojenia k internetu?Su na tom cd vsetky balicky alebo je to iba pre cistu instalaciu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Dapper-edgy
« Odpověď #27 kdy: 10 Října 2006, 01:36:51 »
Takže už jedu úspěšně na Edgy Eft, stačilo doinstalovat ubuntu-dekstop. A zatím mám z Edgyho hodně pozitivní dojmy :-)

Citace: TIBOR
Zdravim mna by zaujimalo, ak mam stiahnute cd da sa prejst na Edge bez pripojenia k internetu?Su na tom cd vsetky balicky alebo je to iba pre cistu instalaciu.
Nejsem si jist, protože při upgradu distribuce se aktualizuje všechen software, který je na počítači nainstalovaný...

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Dapper-edgy
« Odpověď #28 kdy: 10 Října 2006, 10:31:08 »
Vrele ti nedoporucuju neprejit pokud ti nejde net.Pokud s nim trochu vic delas tim nemyslim browsit a posilat postu na to staci live cd slaxe a poslouchat muziku narazis na hromady nedodelku.Osobne mne pobavil napriklad instalator ktery chtel byt chytrejsi nez ja a mimo moznosti jit kamkoliv nabizel spojitelne volne nejvetsi,zformatovat mne proste rucne upravit nepustil, pokud sem dal rucne upravit tabulku oblasti nepusti na disk na ktery sem chtel i pokud sem mu to nutil tak vykouklo nakonec cecko vzdy a nemoznost prehodit na jiny disk.Jedine pokud sem dal nejvetsi volne spojitelne tak mne pustil na jine disky ovsem s pozitim nejvetsiho spojitelneho volneho mista-coz nechci.Dekuji - prece jen par roku linux pouzivam a doufam ze je to bug nikoliv future.V Dapperovi sem moh jit kam usoudim za vhodne.Nefunguje hromada scriptu-duvodem je ono dynamicke pridelovani disku-super novinka kolem niz se strhne dooost velka debata na to dam krk,no a rescue nastroje tretich stran vubec nepoznaji filesystem diky ní v rade pripadů atd atd.Mam li to shrnout dokud bude fungovat tak super az bude treba neco resit potom se pozna ze urcita konzervativnost neni spatna myslenka.Ony ty klikatka si ziji vlastnim zivotem a jsou evidentne obcas v rozporu s tim co pisu do terminalu-viz prispevek o siti.Sice vyreseno nicmene blby pocit zustava obzvlaste kdyz vidim aktualizace jako uvodni zvuk,omalovanky atd.Zacina mi to silne pripominat jeden system.Na druhe strane predpokladam ze edgy je neco jako progresivni bracha dappera takze se budou snazit dal na Dapperovi onech 5 let a toto je neco jako ulet protoze zaklad je stoprocentni funkcnost potom vymysleni blbin.Kdyby mi nebylo lito plytvat casem tak bych si stahl dalsi daily build edgyho jestli to s tim instalatorem byla chybka v daily buildu nebo future.Jestli future tak dapper bude hovet na disku celych 5 let.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #29 kdy: 10 Října 2006, 11:35:54 »
Citace: luposovs
Vrele ti nedoporucuju neprejit pokud ti nejde net.Pokud s nim trochu vic delas tim nemyslim browsit a posilat postu na to staci live cd slaxe a poslouchat muziku narazis na hromady nedodelku.Osobne mne pobavil napriklad instalator ktery chtel byt chytrejsi nez ja a mimo moznosti jit kamkoliv nabizel spojitelne volne nejvetsi,zformatovat mne proste rucne upravit nepustil, pokud sem dal rucne upravit tabulku oblasti nepusti na disk na ktery sem chtel i pokud sem mu to nutil tak vykouklo nakonec cecko vzdy a nemoznost prehodit na jiny disk.Jedine pokud sem dal nejvetsi volne spojitelne tak mne pustil na jine disky ovsem s pozitim nejvetsiho spojitelneho volneho mista-coz nechci.Dekuji - prece jen par roku linux pouzivam a doufam ze je to bug nikoliv future.V Dapperovi sem moh jit kam usoudim za vhodne.Nefunguje hromada scriptu-duvodem je ono dynamicke pridelovani disku-super novinka kolem niz se strhne dooost velka debata na to dam krk,no a rescue nastroje tretich stran vubec nepoznaji filesystem diky ní v rade pripadů atd atd.Mam li to shrnout dokud bude fungovat tak super az bude treba neco resit potom se pozna ze urcita konzervativnost neni spatna myslenka.Ony ty klikatka si ziji vlastnim zivotem a jsou evidentne obcas v rozporu s tim co pisu do terminalu-viz prispevek o siti.Sice vyreseno nicmene blby pocit zustava obzvlaste kdyz vidim aktualizace jako uvodni zvuk,omalovanky atd.Zacina mi to silne pripominat jeden system.Na druhe strane predpokladam ze edgy je neco jako progresivni bracha dappera takze se budou snazit dal na Dapperovi onech 5 let a toto je neco jako ulet protoze zaklad je stoprocentni funkcnost potom vymysleni blbin.Kdyby mi nebylo lito plytvat casem tak bych si stahl dalsi daily build edgyho jestli to s tim instalatorem byla chybka v daily buildu nebo future.Jestli future tak dapper bude hovet na disku celych 5 let.
Pokud vám vadí některé chyby, měl byste je oznámit na Launchpad, stěžováním si tady ve fóru ničeho, opravdu ničeho nedosáhnete... Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS.

Pavelp

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #30 kdy: 10 Října 2006, 11:45:06 »

Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS.


Ale proc se tohle dovidame az ted a tady? Kdyby to bylo obecne zname, tak polovina prispevku tady neni. Je nekde uvedeno, ze EE je pro experimentatory, dobrodruhy a hracicky? A ti kdo chteji jen funkcni desktop bez vystrelku at zustanou u DD?

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Dapper-edgy
« Odpověď #31 kdy: 10 Října 2006, 11:53:07 »
Trochu mi tiez nie je jasne to cislovanie verzii. Ak 6.06 je stabilne vydanie, tak v 6.10 by mali byt vychytane chyby a vylepsenia z 6.06. Na experimentovanie by mala byt nova rada 7.04. Takto je v tom fakt trochu bordel, hlavne po tom, co odporucam upgrade na 6.10.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #32 kdy: 10 Října 2006, 12:34:16 »
Citace: Pavelp

Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS.


Ale proc se tohle dovidame az ted a tady? Kdyby to bylo obecne zname, tak polovina prispevku tady neni. Je nekde uvedeno, ze EE je pro experimentatory, dobrodruhy a hracicky? A ti kdo chteji jen funkcni desktop bez vystrelku at zustanou u DD?
Tuto kritiku musím jednoznačně a důrazně odmítnout z následujících důvodů:

1. Už když jsme o plánování této verze poprvé informovali (měsíc a půl před vydáním Ubuntu 6.06 LTS), byla uváděna jako zcela jiná řada než byl Dapper: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1187 - https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-announce/2006-April/000064.html

2. Každé vydání vývojové verze (Knot CD, Betavydání) je řádně označováno, právě aby lidé věděli, co od něj mají očekávat. Z podstaty vyplývá, že nejsou vůbec určené pro běžné uživatele, ale pouze pro vývojáře a testery nového vydání.

3. Propagace K/X/Ubuntu 6.06 LTS výrazně dominuje na svých oficiálních anglických stránkách i českých ekvivalentech, běžný návštěvník stránek se o existenci vývojové větve v tuto chvíli většinou ani nedozví. Odkazy pro stažení jsou také uváděny zásadně pro Ubuntu 6.06 LTS.

4. Po vydání konečné verze Ubuntu 6.10 LTS nebude možné jej bezplatně objednat podobným způsobem jako předchozí vydání Ubuntu 6.06 LTS, výrobce bude důsledně upřednostňovat Ubuntu 6.06 LTS jakožto extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání. Bezplatná CD budou v určitém množství distribuována jen místním (lokalizačním) týmům, nikoliv hromadně pro všechny zájemce jako dosud.

Edgy Eft je v současné době již velmi dobrý produkt srovnatelný či lepší si konečnými verzemi konkurenčních distribucí. Osobně jej již několik týdnů používám jako hlavní a téměř výhradně jediný operační systém ke své spokojenosti. To ale neznamená, že ostatní uživatelé musejí mít podobně dobré zkušenosti, nemusejí, a proto nemají zkoušet vývojové verze a nesmí se divit problémům, pokud vědomě nechtějí podstupovat případné riziko menší stability a nečekaných chyb. To je snad logické.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Dapper-edgy
« Odpověď #33 kdy: 10 Října 2006, 12:35:40 »
Cislovani verzi rika jenom rok a mesic vydani. Nikde neni receno, ze prvni vydani v roce ma prinaset novinky a druhe vydani v temze kalendarnim roce ma byt jen opravne.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #34 kdy: 10 Října 2006, 12:37:15 »
Citace: Juraj
Trochu mi tiez nie je jasne to cislovanie verzii. Ak 6.06 je stabilne vydanie, tak v 6.10 by mali byt vychytane chyby a vylepsenia z 6.06. Na experimentovanie by mala byt nova rada 7.04. Takto je v tom fakt trochu bordel, hlavne po tom, co odporucam upgrade na 6.10.
Zřejmě nemáte jasno v číslování vydání Ubuntu. To se odvíjí od doby vydání dané verze (jednomístný formát - poslední číslice roku, tečka a dvoumístní formát měsíce), nemají žádný vztah vůči sobě, proto nelze podle žádné logiky očekávat, že řada 7.04 by měla být experimentální větví a řada 6.10 stabilnější.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #35 kdy: 10 Října 2006, 12:43:58 »
Red Hat také nevydává nové verze svých produktů pravidelně jakmile vycházejí nová vydání Fedory Core. Podobný vztah platí i u SUSE Linux Enterprise a OpenSuse. Fedora i OpenSUSE bývají velmi dobře použitelné produkty, ale extrémní odladěnost a dlouhodobou podporu lze čekat pouze u těch produktů, které z nich vycházejí a kterým je věnována mnohem větší péče.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Dapper-edgy
« Odpověď #36 kdy: 10 Října 2006, 13:07:04 »
Tak sorry, doposial som si to cislovanie verzii mylne vykladal. Vychadzal som z domnienky ze prve cislo je majoritne a druhe je cislo podverzie. Teraz mi to uz je konecne jasne, teda ze cislovanie sa odvija od datumu vydania.

Pavelp

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #37 kdy: 10 Října 2006, 13:11:57 »
Nebyla to snad ani kritika, spis otazka, ale stejne trvam na tom, ze informace o tom, ze EE je experimentalni distribuce, nejsou, a nebo jen nekde zasunute. I v tomto foru je toto tema nadepsano jako  #  Edgy Eft (příští vydání Ubuntu - 6.10), coz pro mne proste znamena pristi vydani Ubuntu. I v Ubuntim prohlaseni je oznamovano, ze nove verze budou co pul roku, ale KTERA je ta prava se nikde nepise. Protoze jsem uzivatel pomerne konzervativni a mam rad svuj klid a stabilitu, dost mne prispevky v tomto oddeleni nadzvedavaji. Kdybych ovsem mnel informaci, ze je to experimentalni vetev, ani sem nepachnu.

Pavelp

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #38 kdy: 10 Října 2006, 13:14:30 »
Představujeme vám zkušební vydání (beta) Ubuntu 6.10 s kódovým označením 'Edgy Eft'. Spolu s ním vyšlo i zkušební vydání Kubuntu 6.10.

Konečné vydání je plánováno na říjen, a bude mít běžnou, osmnáctiměsíční podporu.

Aniz bych chtel prilis prudit, prosim o vysvetleni, jak si tohle sdeleni mam "po Ubuntovsky" spravne vysvetlit.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #39 kdy: 10 Října 2006, 13:36:06 »
Citace: Pavelp
Představujeme vám zkušební vydání (beta) Ubuntu 6.10 s kódovým označením 'Edgy Eft'. Spolu s ním vyšlo i zkušební vydání Kubuntu 6.10.

Konečné vydání je plánováno na říjen, a bude mít běžnou, osmnáctiměsíční podporu.

Aniz bych chtel prilis prudit, prosim o vysvetleni, jak si tohle sdeleni mam "po Ubuntovsky" spravne vysvetlit.
Tak, že jde o preview release (zkušební vydání, testovací vydání, náhled na vydání) Ubuntu 6.10, které (jehož konečná verze) vyjde v říjnu. Fedora Core vydává obdobná tzv. test vydání, OpenSUSE a třeba Mandriva alfaverze a betaverze. To je normální a obvyklý vývoj každého programu, ať u žjde o oeprační systém, nebo webový prohlížeč či e-mailový klient - vývojáři nutně potřebují zpětnou vazbu a otestovat/ověřit, zda vše funguje tak, jak má.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #40 kdy: 10 Října 2006, 13:43:36 »
Citace: Pavelp
Nebyla to snad ani kritika, spis otazka, ale stejne trvam na tom, ze informace o tom, ze EE je experimentalni distribuce, nejsou, a nebo jen nekde zasunute. I v tomto foru je toto tema nadepsano jako  #  Edgy Eft (příští vydání Ubuntu - 6.10), coz pro mne proste znamena pristi vydani Ubuntu. I v Ubuntim prohlaseni je oznamovano, ze nove verze budou co pul roku, ale KTERA je ta prava se nikde nepise.
To je tak dobře a správně. Ubuntu 6.10 bude mít srovnatelnou stabilitu a funkčnost jako všechny ostatní předchozí vydání Ubuntu právě s tou výjimkou Ubuntu 6.06 LTS, které je dlouhodobě podporované a jehož vývojový cyklus trval jako jedinému vydání nejdelší dobu. Obvyklá půlroční vydání Ubuntu (5.04., 5.10, 6.10) mívají srovnatelnou a mnohdy i lepší stabilitu a funkčnost než konkurenční produkty (Fedora Core 5, OpenSUSE 10.1 apod.).

Citace: Pavelp
Protoze jsem uzivatel pomerne konzervativni a mam rad svuj klid a stabilitu, dost mne prispevky v tomto oddeleni nadzvedavaji. Kdybych ovsem mnel informaci, ze je to experimentalni vetev, ani sem nepachnu.
Prosím vás laskavě, abyste věnoval pozornost tomu, že jde o ***VÝVOJOVÉ VYDÁNÍ***, ještě není k dispozici ani kandidát na vydání, natožpak konečné vydání plánované na konec října. Pokud se uživatelé setkávají s mnoha chybami, je od nich očkáváno, že je budou oznamovat vývojářům, aby mohly být opraveny. To je účelem těchto vydání. Pokud si to někteří uživatelé vykládají (mylně) jinak a očekávají od těchto vydání funkčnost konečného vydání, je to jejich problém. Podobně jako když odvozujete dle množství příspěvků a problémů ve fóru, jak bude vypadat konečné vydání. Vy to teď prostě nevíte, nemůžete, protože konečné vydání bude až za několik týdnů a i poté budou zásadní věci (bezpečnost, stabilita) řešeny průběžnými aktualizacemi.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Dapper-edgy
« Odpověď #41 kdy: 10 Října 2006, 14:08:59 »
Ještě takhle: 6.06 LTS x 6.10 - LTS (Long Term Support) = 5ti letá podpora proti běžným 18 měsícům.
Rozhodně je Edgy v současné době už stabilní a použitelný systém.  Proti dapperovi exceluje v rychlosti bootování i vypínání, celý systém je svižnější, díky novému jádru podstatně bezproblémovější při zprovozňování HW. Už teď lze ocenit novější verze softu (samozřejmě se dají zkompilovat i v dapperovi), openoffice startuje bez zbytečných prodlev, Firefox je (i když v betaverzi) rychlejší, multimédia dokonalejší a tak bych mohl pokračovat. Zatím jediné dva problémy, který jsem řešil (používám kubuntu edgyho denně od Knot 1) byla 3D akcelerace  na radeonu a flash plugin do firefoxu. S dynamickým přidělováním disků jsem nenarazil na potíže a to používám jak přídavný HDD v šuplíku, tak USB flash paměti několik digitálních fotoaparátů a kameru. Problémy se sítí se mi vyhnuly. Zkrátka pokrok nezastavíš a rozhodně Edgy není krok stranou. Pokud se však bojíš a nejsi si jistý, dapperem nic nezkazíš, minimálně do vydání stabilní verze 6.10. V každém případě s Edgym budeš "little out of the mainstream" :D

Pavelp

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #42 kdy: 10 Října 2006, 14:34:31 »
Tedy, aby nebylo nejake mylky, za tu dobu co se pohybuju kolem poctacich stroju jsem uz pochytil, co se obvykle mysli betaverzi, pripadne vyvojovym ci experimantalnim vydanim a o tom ani nechci nejak polemizovat. Spis mne zarazeji dve veci, jednak pomer tech kterym to jde sqele vuci tem kterym to jde naprd  se blizi 1:1, aspon zde na foru, coz mi pripadne trochu dost ,14 dnu pred vydanim "STABLE" verze. Druhak porad premitam nad vyse napsanym tvrzenim  PT:
"Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS."

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #43 kdy: 10 Října 2006, 14:56:49 »
Měl jsem napsat výstižněji, že Ubuntu 6.10 je další z obvyklých vydání Ubuntu, do které je záměrně přidáváno a zkoušeno hodně novinek a "experimentů" v takovém počtu a takové míře, které by se nemohly dovolit u vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS, které má být podporováno minimálně dvakrát déle (3, resp. 5 let) než obvyklá vydání Ubuntu. Další dlouhodobě podporované vydání Ubuntu bude vydáno nejdříve přibližně za rok, za rok a půl, po 2-3 "normálních" vydáních.

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Dapper-edgy
« Odpověď #44 kdy: 10 Října 2006, 15:01:39 »
Kód: [Vybrat]
Pokud vám vadí některé chyby, měl byste je oznámit na Launchpad, stěžováním si tady ve fóru ničeho, opravdu ničeho nedosáhnete... Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS.Forum je od vymeny zkusenosti mimo jine,jestli vadi ze do fora napisu moje zkusenosti muze se forum zamknout a nechat pouze pro oslavne prispevky.Takze zminka o launchpadu je trochu mimo / proc to pisu do fora...No niceho dosahnout nechci pisi pouze o zkusenostech a o tom co mi vadi.Kazdy si to nakonec prebere sam co mu osobne vadi a nevadi v cem je spokojen nebo nespokojen.Nicmene beru na vedomi a uz nikdy kriticky prispevek nenapisu.Jak vsechno skvele frci psat nemusim taky.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Dapper-edgy
« Odpověď #45 kdy: 10 Října 2006, 16:42:17 »
Citace: luposovs
Kód: [Vybrat]
Pokud vám vadí některé chyby, měl byste je oznámit na Launchpad, stěžováním si tady ve fóru ničeho, opravdu ničeho nedosáhnete... Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS.Forum je od vymeny zkusenosti mimo jine,jestli vadi ze do fora napisu moje zkusenosti muze se forum zamknout a nechat pouze pro oslavne prispevky.Takze zminka o launchpadu je trochu mimo / proc to pisu do fora...No niceho dosahnout nechci pisi pouze o zkusenostech a o tom co mi vadi.Kazdy si to nakonec prebere sam co mu osobne vadi a nevadi v cem je spokojen nebo nespokojen.Nicmene beru na vedomi a uz nikdy kriticky prispevek nenapisu.Jak vsechno skvele frci psat nemusim taky.
Tady nikdo nečeká oslavné příspěvky, tady se mají řešit problémy. Chyba systému je chyba a tu vám nikdo ze zde přítomných neodstaraní, proto ji musíte oznámit vývojářům, kteří něco podniknou.

Vojtin

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #46 kdy: 10 Října 2006, 18:09:14 »
Asi dochází k nepochopení. Podle mě je Edgy Eft experimentální pouze do té doby dokud nebude oficiálně uvedeno, tzn. koncem října. Pak je to normální stabilní systém, nebo se pletu já?

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #47 kdy: 10 Října 2006, 19:04:15 »
Citace: luposovs
Kód: [Vybrat]
Pokud vám vadí některé chyby, měl byste je oznámit na Launchpad, stěžováním si tady ve fóru ničeho, opravdu ničeho nedosáhnete... Jak správně uvádíte, Ubuntu 6.10 Edgy Eft je zcela záměrně experimentální větev (tam je možnost pro zkoušení jakýchkoli novinek) , z níž zhruba po dalších 2 vydáních vzejde podobně extrémně odladěné a dlouhodobě podporované vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS.Forum je od vymeny zkusenosti mimo jine,jestli vadi ze do fora napisu moje zkusenosti muze se forum zamknout a nechat pouze pro oslavne prispevky.
Nevadí. Ale pokud chcete, aby to vše, na co si stěžujete, v konečném stabilním vydání Ubuntu 6.10 fungovalo podle vašich představ a potřeb, pak je oznámení chyb vývojářům mnohem účelnější a efektivnější investice vašeho času než že si někdo přečte, co vám všechno nejde.

Citace: luposovs
Nicmene beru na vedomi a uz nikdy kriticky prispevek nenapisu.Jak vsechno skvele frci psat nemusim taky.
Omlouvám se, že jste to pochopil špatně. Myslel jsem to úplně jinak.

Pavelp

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #48 kdy: 10 Října 2006, 19:11:24 »
Citace: Petr Tomeš
Měl jsem napsat výstižněji, že Ubuntu 6.10 je další z obvyklých vydání Ubuntu, do které je záměrně přidáváno a zkoušeno hodně novinek a "experimentů" v takovém počtu a takové míře, které by se nemohly dovolit u vydání jako je Ubuntu 6.06 LTS, které má být podporováno minimálně dvakrát déle (3, resp. 5 let) než obvyklá vydání Ubuntu. Další dlouhodobě podporované vydání Ubuntu bude vydáno nejdříve přibližně za rok, za rok a půl, po 2-3 "normálních" vydáních.
Gut, tohle uz je velmi pochopitelne, pockam si na nej.
PP.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #49 kdy: 10 Října 2006, 19:11:37 »
Citace: Vojtin
Asi dochází k nepochopení. Podle mě je Edgy Eft experimentální pouze do té doby dokud nebude oficiálně uvedeno, tzn. koncem října. Pak je to normální stabilní systém, nebo se pletu já?
Takže naposledy: Ubuntu 6.10 bude klasický systém, na který jsou uživatelé Ubuntu zvyklý ze všech 4 předchozích vydání s tou jedinou výjimkou, že Ubuntu 6.06 měl o 6 týdnů prodloužený vývojový cyklus pro maximální možnou odladěnost, je to dlouhodobě podporované vydání a minimálně ve srovnání s Ubuntu 6.10 bude masivněji a výrazněji propagováno na webových stránkách, na stránkách pro stažení a v pokračující službě pro bezplatná objednání a zaslání CD s Ubuntu a Kubuntu 6.06.x (x ~ nejaktuálnější vydání dané řady) LTS. Vzhledem k tomu, že se dlouhodbě s Ubuntu 6.06 LTS počítalo jako s dlouhodobě podporovaným vydáním, bylo možné během vývojového cyklu Ubuntu 6.10 přistoupit k vývoji a aplikaci takových novinek, změn (vlastností a funkcí), které by z povahy účelu byly příliš riskantní pro vývoj Ubuntu 6.06 LTS.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.