Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Dapper Drake přechod na Ubuntu Edgy Eft [vyřešeno]  (Přečteno 17812 krát)

Vojtin

  • Host
Už jste někdo dělal sudo apt-get dist-upgrade z dappera na edgyho? Pokud ano, proběhlo to bez problému?
« Poslední změna: 30 Července 2010, 04:12:58 od Anna Taliánová »

snop

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Dapper-edgy
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2006, 11:37:33 »
ja sem iba upgradoval na xorg 7.1 z edgy, ale ati xorg 7.1 nepodporuje takze nefungovala akcelerace....potom sem se snazil spet preinstalovat na dapper xorg 7.0 a nepodarilosa takze novy instal systemu to istil :-|
...........................--== sNop ==--............................
-- pgp - http://radeonvmod.ic.cz/keys/snop3.asc --
              AMD Sempron 2800+  1024MB RAM               ATI Radeon 9550        2x80GB HDD

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Dapper-edgy
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2006, 21:35:19 »
Zkoušel. Neproběhlo to bez problémů. Vyskytly se nevyřešitelné závislosti, které nedovolily spustit Xserver. Takže nedoporučuju, zatím je lepší čistá instalace.

Vojtin

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2006, 15:08:27 »
Citace: nikola
Zkoušel. Neproběhlo to bez problémů. Vyskytly se nevyřešitelné závislosti, které nedovolily spustit Xserver. Takže nedoporučuju, zatím je lepší čistá instalace.
Jojo pravda, xserver jsem nějak přemluvil, ale zasek jsem se na python-minimal (prý chyba v balíčku) je to oznámenej bug, takže ted´ mam napůl dapper a napůl edgy :)

Vojtin

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2006, 16:45:09 »
Tak se mi to povedlo..:) Je to pěknej Hardcore, před pár měsíci bych se na to vyprd při prvnim problému.

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Dapper-edgy
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2006, 21:39:57 »
Kokal jsem se, co nas ceka v Edgym na https://wiki.ubuntu.com/CommunityEdgyIdeas?highlight=%28edgy%29 a docetl jsem se spoustu zajimavych veci... Ale ted mi jde o to, ze idee tam mozna byly fajn, ale trochu se rozchaceji se seznamem balicku v teto dostribuci. Tak napriklad slibovany Realplayer 10 v repozitarich neni ani jako starsi verze, w32codes v multiverse take nejsou a dalsi male drobnosti... Chtel jsem se jen zeptat, kde se mohu docist o tom jak Edgy bude doopravdy vypadat? Docela me vyvoj Ubuntu zajima a rad bych mel prehled.
Dekuji za odpovedi.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Dapper-edgy
« Odpověď #6 kdy: 19 Září 2006, 12:47:49 »
Prave provadim upgrade dapper -> edgy.

Nejdriv to skoncilo na instalaci OO.org s tim ze "dpkg returned exit code 1". Pustil jsem upgrade znovu s parametrem -f sudo apt-get dist-upgrade -f, zatim to jede ale kazdy druhy aktualizovany balik hlasi toto:
Kód: [Vybrat]
Preparing to replace dictionaries-common 0.62.5ubuntu2 (using .../dictionaries-common_0.70.1ubuntu2_all.deb) ...
perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
        LANGUAGE = "en_AU:en",
        LC_ALL = (unset),
        LANG = "en_AU.UTF-8"
    are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
        LANGUAGE = "en_AU:en",
        LC_ALL = (unset),
        LANG = "en_AU.UTF-8"
    are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
        LANGUAGE = "en_AU:en",
        LC_ALL = (unset),
        LANG = "en_AU.UTF-8"
    are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
perl: warning: Setting locale failed.
perl: warning: Please check that your locale settings:
        LANGUAGE = "en_AU:en",
        LC_ALL = (unset),
        LANG = "en_AU.UTF-8"
    are supported and installed on your system.
perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
Unpacking replacement dictionaries-common ...
bohuzel upgrade opet spadl
Kód: [Vybrat]
Errors were encountered while processing:
 /var/cache/apt/archives/cupsys-common_1.2.3-0ubuntu1_all.deb
 /var/cache/apt/archives/mozilla-firefox-locale-en-gb_1.99+2.0b1ubuntu1-2_all.deb
 /var/cache/apt/archives/firefox_1.99+2.0b1+dfsg-1ubuntu3_i386.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Dapper-edgy
« Odpověď #7 kdy: 19 Září 2006, 15:28:48 »
U mna to robilo nieco podobne.
Proste daj sudo apt-get dist-upgrade -f ked to pyta.
A treba davat viac krat dookola sudo apt-get dist-upgrade ...
Sem tam aj dpkg --configure -a .
U mna bol problem aj s repozitarmi.Akonahle narazilo na nejaky zly,cele to spadlo.
Ono to nakoniec pojde,len vravim,viac krat dookola to treba updatovat ...

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Dapper-edgy
« Odpověď #8 kdy: 19 Září 2006, 17:41:18 »
tak nejvice se mi osvedcil tento zpusob instalace edgyho:

1. nainstalovat serverovou verzi dappera
2. zmenit sources list dapper->edgy
3. apt-get update; apt-get dist-upgrade
4. nainstalovat superbalik ubuntu-desktop

snop

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Dapper-edgy
« Odpověď #9 kdy: 19 Září 2006, 20:00:11 »
jeste je cas hosi
...........................--== sNop ==--............................
-- pgp - http://radeonvmod.ic.cz/keys/snop3.asc --
              AMD Sempron 2800+  1024MB RAM               ATI Radeon 9550        2x80GB HDD

Vojtin

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #10 kdy: 19 Září 2006, 20:22:07 »
ani ne, dappera jsem provozoval na desktopu někdy od od února :)

snop

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Dapper-edgy
« Odpověď #11 kdy: 19 Září 2006, 20:26:36 »
no i ja sem dapper mnel predcasne, lebo mi dobre v5.10 nefungoval zvuk..ale z dapperem sem uplne spokojen takze netreba mi jit na nedodelanou verzi....ale mozna nekdo potrebuje edgyho aby mu neco fungovalo
...........................--== sNop ==--............................
-- pgp - http://radeonvmod.ic.cz/keys/snop3.asc --
              AMD Sempron 2800+  1024MB RAM               ATI Radeon 9550        2x80GB HDD

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Dapper-edgy
« Odpověď #12 kdy: 19 Září 2006, 20:32:48 »
Edgyho jsem zkousel, ale popravde receno, jeste je cas. Sice se mi moooc libil, ale nebyl dostatecne stabilni (kuprikladu zatuhl mi gnome-panel a nesel ani restartovat), samosebou na edgyho jeste nejsou uzpusobene pomerne uzitecne programky jako napr. easyubuntu atd. Sice se mi po premlouvani podarilo nainstalovat kodeky atd. rucne, ale co uz :) Jak rikam, myslim si, ze je jeste cas.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtin

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #13 kdy: 19 Září 2006, 21:10:19 »
Jasně, že je čas. Do konce října.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Dapper-edgy
« Odpověď #14 kdy: 20 Září 2006, 13:49:30 »
Citace: snop
no i ja sem dapper mnel predcasne, lebo mi dobre v5.10 nefungoval zvuk..ale z dapperem sem uplne spokojen takze netreba mi jit na nedodelanou verzi....ale mozna nekdo potrebuje edgyho aby mu neco fungovalo
Ja som si od Dappera dost sluboval, ale sklamal ma, najviac som bol doteraz spokojny s Breezym a teraz Edgy vyzera dost slubne....

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Dapper-edgy
« Odpověď #15 kdy: 20 Září 2006, 19:15:19 »
Juraj to je zvláštní, u mne to je opačně. Breeze byl u mne nestabilní, přechodem na Dappera jsem nadšen stabilitou. Patrně u mého HW šlo o konflikty s jádrem.  Tam to končilo tuším verzí 2.6.10 První update na Dappera znamenal zlepšení stability.
Co se týče Edgy tak já počkám na definitivu. To co mám nyní je naprosto v poho a také nejsem si jist zdali mám dostatečný výkon. Už nyní je to jen tak-tak. Až nakoupím nový bude update.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Dapper-edgy
« Odpověď #16 kdy: 20 Září 2006, 19:40:04 »
GlidingFLY: nezda se mi, ze by se HW narocnost nejak zvysovala...

andrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
Dapper-edgy
« Odpověď #17 kdy: 28 Září 2006, 18:03:48 »
pre mna je tiez dapper podstatne lepsi ako breezy... funguju mi na notebooku vsetky gombiky, na breezy nesiel ani jeden nestandardny a dapper je u mna aj ovela stabilnejsi.... co je vlastne nove v edgy okrem novych verzii sw a baobabu?
Desktop: Athlon X2 3800+, Nvidia 6200, Asus M2N-E, 3GB, Ubuntu 8.04
Notebook: IBM X31, Centrino 1.4, ATI Radeon Mobility, 512MB, Ubuntu 7.10, WinXP
Gateway: AMD Duron 1.6, 256MB, Ubuntu 6.06

merlyn

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #18 kdy: 01 Října 2006, 20:13:02 »
Jo az na drobnej problem (musel sem odinstalovat balicek nak libmesa-gl nebo tak nak) to slo v poho, nejede ati akcelerace ale to se da cekat a jinak vse vali naprosto bez problemu

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Dapper-edgy
« Odpověď #19 kdy: 01 Října 2006, 20:29:32 »
Akcelerace chodí výborně. Podívej se do logu X.org, jestli nemáš zapnutou extensi "composite". Alespoň mě se po instalaci fglrx spustila (pravděpodobně to souvisí již s podporou AIGLX). Po jejím vypnutí stačil restart xserveru a už to běželo. V případě, že tomu tak je, vlož do xorg.conf následující řádky:
Kód: [Vybrat]
Section "Extensions"
  option "Composite" "Disable"
EndSection

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Dapper-edgy
« Odpověď #20 kdy: 05 Října 2006, 20:51:55 »
ahoj,
zkoušel jsem upgradovat distribuci pomocí gksu "update-manager -c -d" a zaseklo se to na následující hlášce:

Kód: [Vybrat]
Can't install 'ubuntu-desktop'

Nebylo možné nainstalovat požadovaný balík. Prosím oznamte to jako chybu.
Dále bych se chtěl zeptat, jak proběhne upgrade, když mám spoustu softu mimo distribuční kanály (software suspend 2, skype, openoffice (nightly build), atd.)

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Dapper-edgy
« Odpověď #21 kdy: 05 Října 2006, 23:02:25 »
Citace: xodut
ahoj,
zkoušel jsem upgradovat distribuci pomocí gksu "update-manager -c -d" a zaseklo se to na následující hlášce:

Kód: [Vybrat]
Can't install 'ubuntu-desktop'

Nebylo možné nainstalovat požadovaný balík. Prosím oznamte to jako chybu.
Dále bych se chtěl zeptat, jak proběhne upgrade, když mám spoustu softu mimo distribuční kanály (software suspend 2, skype, openoffice (nightly build), atd.)
Musíte vyzkoušet, těžko říci dopředu.

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Dapper-edgy
« Odpověď #22 kdy: 05 Října 2006, 23:31:53 »
Právě jsem udělal apt-get dist-upgrade z Dappera na Edgy 64bit. Nebylo to napoprve a po drobnych problemech a chvilkovem vypadku xserveru chodi vse OK,  az na acpid kde apt hlasi poskozeny balicek, no zatim se bez acpi obejdu. Jo konečně mic chodi pod 64 bity wifi bez ndiswrapperu. Akcelerace na ATI (ATI Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE)) mi nechodila na Dapprovi a nechodi ani na Edge. Zvlast jsem musel doinstalovat jadro 2.6.17-10-generic.

Zbynek
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

Vojtin

  • Host
Dapper-edgy
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2006, 16:06:28 »
Citace: xodut
ahoj,
zkoušel jsem upgradovat distribuci pomocí gksu "update-manager -c -d" a zaseklo se to na následující hlášce:

Kód: [Vybrat]
Can't install 'ubuntu-desktop'

Nebylo možné nainstalovat požadovaný balík. Prosím oznamte to jako chybu.
Dále bych se chtěl zeptat, jak proběhne upgrade, když mám spoustu softu mimo distribuční kanály (software suspend 2, skype, openoffice (nightly build), atd.)
Jedna z podmínek úspěšněho přechodu na vyšší verzi ubuntu, je mít nainstalovaný již v dapperovi ten balíček ubuntu-desktop. Pokud jsi ho již dříve odebral (může se tak stát při odinstalaci např. rhythmbox.), doporučuji nainstalovat v dapperovi z jeho repozitářů tento balíček.

CyberDeath

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 115
Dapper-edgy
« Odpověď #24 kdy: 08 Října 2006, 20:16:57 »
me se prechod uplne nepoved zustalo viset par balicku a nktere problemy s nastavenim tak sem cele smazal a ze nainstaluju edgyho betu.Mel sem stahle deskop CD ale nastal problem na konci instalace nejake chyby tak sem stahl dail build a zase to same (jen chyb uz tam byla asi jen polovina).tak sem dotretice stahnul daily build alternate CD a instalace problehla zcela v poadku :-D.zatim mi jednou spadl system ale to bylo jeste pred dnesni aktualizaci od te doby nic.Mno tak uvidime jestli bude pro muj notas lepsi nez dapper (tam mi neslo par veci)
ManjaroBox best linux distribution
Sorry last good ubuntu was 6.06

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.