Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Probuzení pouze tlačítkem power  (Přečteno 2927 krát)

U4U

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Probuzení pouze tlačítkem power
« kdy: 26 Prosince 2008, 02:47:30 »
Notebooku hp 6730 se mi po otevření víka neprobudí, musím stisknout tlačítko napájení. To je vlastnost notebooku nebo problém linuxu?

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2008, 10:48:41 »
Na HP 550 to stejné. Windows jsem na něm neměl, takže také nevím, zda je to vlastnost.

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2008, 17:36:20 »
HP550 + Vista funguje úplně stejně.

pavelmasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2012, 21:40:56 »
Zdravím vás,
mám podobný problém. Vlastním notebook HP Probook 4520s + Ubuntu 10.10. Používám ho s externí bezdrátovou klávesnicí a myší a výstup na externí monitor. Vše funguje jak má, linux seká dobrotu (kromě drobných problémů s ovladači Wifi) a docela mě štve neustálé mačkání tlačítka Power, abych notebook probudil (z RAM). Musím zvednout víko, zmáčknout a pak zase přiklopit. Docela bych uvítal nějaké řešení (jsem ubuntí začátečník), abych nemusel víko pro probuzení pořád zvedat. Nevím, zda toto technicky lze, když je vlastně víko notesu stále přivřené. Mám nastavené, aby linux neprováděl žádnou akci, pokud víko přiklopím. Je mi jedno, čím bych notebook probouzel, jestli myší, nebo nějakou klávesou. Problém je možná i to, že se jedná o bezdrátové periferie - Logitech Unifying. Podotýkám, že v BIOSu jsem žádné nastavení myši pro probouzení nenašel a ve Win7 stačí pro probuzení myší pohnout, nebo kliknout na ni a notes se rozjede. Pokud se najdou ochotní a zkušení lidé, kteří by poradili, byl bych velice rád. Děkuji za vstřícnost.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2012, 21:59:40 »
pokud je v proc/bus/input/devices neco jako

Kód: [Vybrat]
I: Bus=0019 Vendor=0000 Product=0005 Version=0000                                                                                                                             
N: Name="Lid Switch"                                                                                                                                                           
P: Phys=PNP0C0D/button/input0                                                                                                                                                 
S: Sysfs=/devices/LNXSYSTM:00/LNXSYBUS:00/PNP0C0D:00/input/input3                                                                                                             
U: Uniq=                                                                                                                                                                       
H: Handlers=event3                                                                                                                                                             
B: EV=21                                                                                                                                                                       
B: SW=1

tak by to melo jit manualne opravit ...
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

pavelmasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2012, 12:51:17 »
Ano, soubor jsem našel a zde je kompletní výpis (snad to vložím dobře). Co a kde mám editovat? Jsou tam i položky klávesnice a myši, ale není mi jasné, co kde editovat. Děkuji za odpověď:


[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 14 Ledna 2012, 13:06:35 od pavelmasek »

pavelmasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2012, 22:18:07 »
Nikdo neví? Prosím o pomoc s tímto problémem. Zkouším hledat i jinde, ale bezvýsledně. Určitě jste se s tím už setkali, nevím si s tím rady. Díky všem za radu.
« Poslední změna: 15 Února 2012, 16:50:11 od pavelmasek »

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2012, 23:47:07 »
Některé HP mají v biosu volbu "wake on USB", pak se dají probudit i stisknutím tlačítka myši.
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

pavelmasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Probuzení pouze tlačítkem power
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2012, 17:35:17 »
To ano, mám to povolené v BIOSu. Win7 se mi takto probouzí normálně. Linux - jakákoliv verze nebo distribuce nikoliv... Děkuji za případné další postřehy a rady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.