Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: notebook na vysku  (Přečteno 7742 krát)

pavolzetor

  • Host
notebook na vysku
« kdy: 29 Prosince 2008, 21:43:28 »
dobry, momentalne som druhak na gymnaziu => este 2 roky studia na nom (dufam), chcem sa opytat ci sa mi teraz oplati kupit notas (stary pc uz moc nestiha, hlavne malo RAM), chcem si kupit cez leto asi tento notebook http://www.alza.sk/SK/lenovo-thinkpad-t500-d98957.htm (FSC Lifebook su moc drahe, a R rada je slaba, skoda ze nemaju nieco medzi T a R)

ze ci mi bude notas na aj na tej vyske stacit (asi informaticka skola)?

samozrejme by som tam dokupil este jednu pamet 2 GB alebo mozno 4 GB

diky za rady,

premet

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2008, 21:50:33 »
Nevidím důvod proč by nestačil  :) já mám notebook už od 2. ročníku na střední až do teď, kdy jsem na výšce v 1. ročníku a ješte donedávna jsem měl konfiguraci (Celeron 1,5 Ghz, 512 MB RAM, 60 GB disk a Intel integrovaná grafika) a zvládal to všechno jak nic, teď jsem si navýšil pamět na giga a půl a už ani zádrhel  :).

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: notebook na vysku
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2008, 21:51:38 »
ja mam R61 a staci mi. neviem co je nanom sice slabe ako si pisal ale budiz.

doma mam samozrejme desktop.
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 21:59:59 od fester-182 »
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: notebook na vysku
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2008, 21:55:19 »
Osobně to mám zařízeno takhle -- doma slušný stolní počítač + Acer Aspire One (prostě "netbook"), který nosím do školy (tedy i jinam). Podle mě ideální řešení. Doma tak mám dostatečně výkonný počítač s monitorem a klávesnicí (notebook je super, ale klasický monitor a klávesnice je prostě nej) a do školy dostačující "stroječek" -- lehký, s dlouho výdrží a dostatečným výkonem (programování bez problémů a i výpočty v Maple/Mathematica zvládne).

Cenově mě to vyšlo dokonce levněji než tebou vybraný notebook a stolní počítač mám výkonnější :D
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 21:57:05 od Vojtěch Trefný »

premet

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2008, 22:03:31 »
Cenově mě to vyšlo dokonce levněji než tebou vybraný notebook a stolní počítač mám výkonnější :D
Jo cenově tě to vyšlo nejlíp, protože jsi ho vyhrál  ;D ;D.
Taky mám v plánu si spíš koupit domů výkoný stolní počítač a velký monitor  :).

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: notebook na vysku
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2008, 22:09:44 »
Premet ....  tak to ma byt poriadne zelezo + minimalne dake 22 palcove  LCD :D
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

pavolzetor

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2008, 22:16:56 »
ja mam R61 a staci mi. neviem co je nanom sice slabe ako si pisal ale budiz.

doma mam samozrejme desktop.
napr. graficka karta, aj pouzite materialy, a  vies ja mam urcity minimalny rozpocet od rodicou a R neni nad ten rozpocet, ktory by som rad vyuzil, samozrejme R su dobre masiny ale ked mzoes mat nieco lepsie preco nie :-D

ten stolny PC neprichadza moc v uvahu lebo ja ked dojdem domov tak to nosit je strasne a doma mame velmi slaby PC

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: notebook na vysku
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2008, 22:28:46 »
Nikdy jsem desktop neměl ani mít nebudu ntb je pro mě univerzální věc kterou všude použiju ;)
Na koukaní mám plazmovku  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

premet

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #8 kdy: 29 Prosince 2008, 22:34:52 »
Nikdy jsem desktop neměl ani mít nebudu ntb je pro mě univerzální věc kterou všude použiju ;)
Na koukaní mám plazmovku  ;)
Tak to máš asi špatný informace o ceně desktopových počítačů, protože za cenu třeba 20 tisíc co dáš do notebooku máš celkem dobrý dělo a sestavu daleko výkonější než notebook a navíc upgradovatelnou  :).

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: notebook na vysku
« Odpověď #9 kdy: 29 Prosince 2008, 22:38:58 »
Já nepotřebuju dělo,mě živí offisy a nejaký internetový připojení který si poskytuji sám sobě :D
Hry nehraju,a ntb si kupuju každej rok novej,jsem tak nějak spokojenej user snažící se pochopit Linux  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

pavolzetor

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #10 kdy: 29 Prosince 2008, 22:39:53 »
jasne ze desktop je vykonejsi ale ked mas doma stary pc a potrebujes mat so sebou pocitac tak myslim ze prenasat kazdy mesiac desktop je blbost a te netbooky su malo vykonne (renderovanie napr.)

Já nepotřebuju dělo,mě živí offisy a nejaký internetový připojení který si poskytuji sám sobě :D
Hry nehraju,a ntb si kupuju každej rok novej,jsem tak nějak spokojenej user snažící se pochopit Linux  :D
ja ako student budem rad za jeden  ;)
« Poslední změna: 30 Prosince 2008, 13:11:16 od Pavol Klačanský »

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: notebook na vysku
« Odpověď #11 kdy: 29 Prosince 2008, 22:49:51 »
4@Pavol Klačanský → ti poradím: 1) kup si asus eee to stojí do 10tis
                                                    2) a těch 27tis co ti zbyde si kup našlápnutýho desktopa  ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: notebook na vysku
« Odpověď #12 kdy: 29 Prosince 2008, 22:57:01 »
Jo cenově tě to vyšlo nejlíp, protože jsi ho vyhrál  ;D ;D.

Počítal jsem, jakože jsem ho koupil. Desktop mám za necelých 18 tisíc.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: notebook na vysku
« Odpověď #13 kdy: 29 Prosince 2008, 23:04:23 »
Jo cenově tě to vyšlo nejlíp, protože jsi ho vyhrál  ;D ;D.

Počítal jsem, jakože jsem ho koupil. Desktop mám za necelých 18 tisíc.
Vojto a ty vidle co tam byly nainstalovaný tys určitě nechal jako primár os??? :D  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: notebook na vysku
« Odpověď #14 kdy: 29 Prosince 2008, 23:37:47 »
Mám doma celkem výkoný desktop ( viz podpis ) který mě vyšel na nejakých 14k. k tomu tedka planuju koupit nejay netbook. Vlastně jak Vojta. Jsem sice jeste na gymplu ale tak na hrani si s linuxem, programovani v buse, zhazovani skolniho serveru atd. to staci.

Jinak kdyz jsem tak letmo prochazel vybavu toho Lenova ... tak musim rict ze je to fakt kus ! Krásný, luxusní a výkoný notebook ! a Ještě lenovo...

Ale určitě si počkej ( stejně jak já ) na ceny po Novým roce... pujdou dolu jak widle... teda snad ...
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 23:40:02 od stet »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

premet

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #15 kdy: 29 Prosince 2008, 23:46:54 »
Jo výbavu má pěknou to jo, ale že by až takovou za tu cenu ? Nevím, ale v českých stojí 37 tisíc s DPH no nevím. Co se dívám co se dá koupit třeba za 20 tisíc http://www.alza.cz/acer-aspire-6930g-734g32mn-d99698.htm

Radši bych si koupil něco takovýho, má to sice slabší procesor, ale dvojnásobnou RAM a disk a radši bych bral Nvidii než ATI. Ušetříš tím 17 tisíc a za 2 roky si popřípadě klidně koupíš novej za to co ušetříš.
« Poslední změna: 29 Prosince 2008, 23:51:44 od Premet »

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: notebook na vysku
« Odpověď #16 kdy: 29 Prosince 2008, 23:57:32 »
Premet : Acer ? No to snad ne... Když nový notas tak urcite ne Acer... S tou RAM bych se moc netrápil ( stejně na Linuxu ji nemáš moc šanci využít ) . Je pravda ze ta cena je dost vysoká ale zas třeba DDR3 na notasu se taky jen tak nevidi... ( o tom jaky ma DDR3 vyznam , to pari do jinych diskuzi )
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

premet

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #17 kdy: 30 Prosince 2008, 00:01:26 »
No to byl jen příklad ten Acer, koukal sem na hardware a určitě se najdou i od jiných značek s podobnou výbavou, ale za ROZUMNOU CENU. Náhodou mám Acer již 3 roky a bez problémů. Myslím, že zas tak moc ten výkon ty DDR 3 paměti neovlivní, furt bych se raději podíval na jiný notebook s podobnou výbavu a skoro za poloviční cenu, za kterou si můžeš třeba koupit domů monitor, který se k notebooku dá připojit a co si budem nalhávat, mít velký monitor je lepší než furt koukat notebookovou 15 ku.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: notebook na vysku
« Odpověď #18 kdy: 30 Prosince 2008, 00:08:27 »
určitě ta cena je dost vysoká ale zas ten notebook predstavuje dost vykonou masinku... ale urcite by treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58624 tohle taky neurazilo nwm no... zalezi jaky ma Pavol nároky. A řekl bych ze v tmto priapde se dost plati za znacku.. bo Lenovo...

jinak uricte rozdil mezi malou 15 a velkym monitorem znam :D sam jsem presel z 15 CRT na 22 LCD :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: notebook na vysku
« Odpověď #19 kdy: 30 Prosince 2008, 10:27:39 »
A potřebuješ titan-hořčíkový tělo? To je ten celkem luxusní +15k příplatek za T řadu. Odbobný notebook z R řady stojí 22k.

DDR3 jsou zbytečnej luxus, rychlost daleko víc ovlivní procesor.

Grafická karta je dobrá tak na hry, na compiz stačí v podstatě cokoliv.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: notebook na vysku
« Odpověď #20 kdy: 30 Prosince 2008, 10:51:13 »
Vetinari : přesně tak ! Podle mě je ten krasavec zbytečný luxus...

Např http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-r500-d98953.htm - toéhle mi přijde uplně dostačující a o 20k levnejsi... V podstatě to má stejné parametry až na grafiku a takty CPU ( což v tom vidím rozdíl minimální ) . Ale jak jsem již jednou řek : kdo ví jaké má Pavol nároky
« Poslední změna: 30 Prosince 2008, 10:55:45 od stet »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: notebook na vysku
« Odpověď #21 kdy: 30 Prosince 2008, 13:05:34 »
hm, ja byl zvedavej, proc chce nekdo otacet notas na vysku a myslel jsem, ze se tu bude probirat otoceni obrazu a ono tohle. asi by se mely zacit delat nalepky typu "MatFyz ready" a pod., aby meli stredoskolaci lehci vyber.

pavolzetor

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #22 kdy: 30 Prosince 2008, 13:13:34 »
Mám doma celkem výkoný desktop ( viz podpis ) který mě vyšel na nejakých 14k. k tomu tedka planuju koupit nejay netbook. Vlastně jak Vojta. Jsem sice jeste na gymplu ale tak na hrani si s linuxem, programovani v buse, zhazovani skolniho serveru atd. to staci.

Jinak kdyz jsem tak letmo prochazel vybavu toho Lenova ... tak musim rict ze je to fakt kus ! Krásný, luxusní a výkoný notebook ! a Ještě lenovo...

Ale určitě si počkej ( stejně jak já ) na ceny po Novým roce... pujdou dolu jak widle... teda snad ...

ja to chcem kupit az v lete alebo az v roku 2010 (musim si to dobre premysliet), a hlavne este posporit ;D

inac vadi moc ked pisem bez diakritiky (mam zle skusensosti s e-mailami a ICQ)

pavolzetor

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #23 kdy: 30 Prosince 2008, 13:20:51 »
určitě ta cena je dost vysoká ale zas ten notebook predstavuje dost vykonou masinku... ale urcite by treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58624 tohle taky neurazilo nwm no... zalezi jaky ma Pavol nároky. A řekl bych ze v tmto priapde se dost plati za znacku.. bo Lenovo...

jinak uricte rozdil mezi malou 15 a velkym monitorem znam :D sam jsem presel z 15 CRT na 22 LCD :D
cena je vysoka to viem, vies mne daju rodicia 27 000 SKK, a R500 su pod tou hranicou, tak preco nevyuzit nieco co vyuzit mozes

R500 maju grafiku bud Intel alebo Ati (ak sa nemylim), T maj aj Ati aj Intel co povazujem za vyhodu, intel grafika je dost pomala co som pozeral benchmarky a na rozlisenia WXGA+ je dost slaba

Lenovo chcem preto lebo som ho mal na Invexe v rukach a myslim si ze je to najlepsi notas po konstrukcnej stranke

viem velke LCD je lepsie, rozmyslam ze si ho potom k tomu notasu dokupim

pavolzetor

  • Host
Re: notebook na vysku
« Odpověď #24 kdy: 30 Prosince 2008, 13:26:11 »
A potřebuješ titan-hořčíkový tělo? To je ten celkem luxusní +15k příplatek za T řadu. Odbobný notebook z R řady stojí 22k.

DDR3 jsou zbytečnej luxus, rychlost daleko víc ovlivní procesor.

Grafická karta je dobrá tak na hry, na compiz stačí v podstatě cokoliv.
podla mna je dolezitejsia kvalitna konstrukcia ako vybava, tan notas ma vydrzat okolo 6 rokov

DDR3 su nove, ale oni ich davaju do vsetkych T/R 500/400, aspon myslim

no intel grafika je dost pomala, hry hrat budem asi len obcas, napr. CAD nestiha zevraj na rozliseni WXGA+ (1650*1080, tusim) ta intel x4500MHD, ale lubi sa mi moznost prepinania => pod linuxom budem bezat na nej (pokym nebudu drivre od Ati aj na 3d)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.