Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Příjem souborů přes Bluetooth [vyřešeno]  (Přečteno 7102 krát)

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Příjem souborů přes Bluetooth [vyřešeno]
« kdy: 01 Ledna 2009, 22:58:41 »
Ahojda.
Přešel jsem z Gutsy na Intrepid a mám trochu problém s nalezením prográmku na příjem souborů přes Bluetooth. Na starém se to myslím jmenovalo "Sdílení souborů přes bluetooth" ale tady to Synapticu nemůžu najít (ani z terminálu).
Nejmenuje se to jinak nebo není to součástí nějakého balíku?
Jinak odesílat soubory můžu.
Díky
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 00:54:55 od Anna Taliánová »
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #1 kdy: 01 Ledna 2009, 23:36:01 »
bluez-utils a bluez-gnome ;)
edit:obex-data-server
« Poslední změna: 01 Ledna 2009, 23:41:11 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #2 kdy: 01 Ledna 2009, 23:41:12 »
Mám nainstalované.
Jde konkrétně o to, že nemohu nalézt notebook jako aktivní bluetooth zařízení.
Bt do usb funguje.
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2009, 01:30:46 »
Mám podobný problém, ked chcem poslať niečo z MT na NTB telefon NTB nenájde, posielanie z  NTB na MT funguje.  Teraz to robím tak že dam prehladat zariadenie a  subory si z telefonu vytiahnem. Predtým všetko fungovalo OK aj cez Live CD to šlape. Neviem presne kedy sa to pokašlalo možno po nejakej aktualizácii. 
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 00:42:29 od Anna Taliánová »
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2009, 10:54:28 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,30716.0.html
Tohle jsem četl a není mi to k ničemu (anebo jsem natvrdlej).
Na Gutsy jsem si stáhl v prvním příspěvku zmíněný prográmek, který se po zapnutí objevil v liště. V této chvíli bylo možné NB nalézt v bt zařízeních např. mobilem a prostě odeslat co chci.
Všechny potřebné komponenty, které jsou uvedeny ve vlákně které jsi mi sem dal mám ale nevím co dál.
BT je funkční ale nejde nalézt - tedy z nb soubor do mobilu odešlu ale zpět ne.
Díky
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
« Poslední změna: 02 Ledna 2009, 11:06:41 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #7 kdy: 02 Ledna 2009, 11:47:00 »
To taky není ono. Asi si moc vymejšlím, ale se správou telefonů pomocí Gnokii apod. jsou takové problémy, a že je lepší se na to vykašlat - alespoň mě se to nikdy nepodařilo rozběhnout (jen se tel připojil ale komunikace nebyla).
Tady jde o problém viditelnosti BT zařízení - tj. nejde jenom o MT ale o všechny možné zařízení.
Na to abych mohl něco do nb poslat tak to musím nedjřív vyhledat jako zařízení třeba v MT, ale to právě nejede.
Nástroje obsažené v Intrepidu umí jenom odeslat.
Při mé práci každý den fotím a posílám to do PC. Jde to i po kabelu, ale to není řešení problému.
Pokud není to "Sdílení souborů přes Bluetooth" vidět ve zdrojích tak to asi znamená, že ještě nebyl vytvořen ekvivalent pro Intrepid (teda asi).
Mám ve zdrojích Canonical, Universe, Restricted a ve třetích stranách Canonical a Medibuntu.
Díky
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 00:44:14 od Anna Taliánová »
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #8 kdy: 02 Ledna 2009, 14:50:53 »
Necital som odkazy co su tu uvedene tak sorry ak to opakujem. Treba mat nainstalovane aj gnome-bluetooth. Ak je problem iba vo viditelnosti tak skontroluj ci nemas bluetooth nastaveny na hidden (neviditelny).
System-predvolby-bluetooth-visibility setting zmen na always visible.
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 00:44:36 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #9 kdy: 02 Ledna 2009, 17:38:08 »
Viditelnost mám samozrejme zapnutú, na nete som narazil na uživatelov s podobným problémom ale žiadne riešenie. Ako som písal predtým všetko fungovalo a nič som vedome neodinštaloval a nemenil som ani nastavenia.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #10 kdy: 04 Ledna 2009, 17:59:12 »
2Prefin : skus na NTB zapnut bluetooth a následne sa odhlás (prvá položka pri vypínaní) a znovu prihlás. Potom skús či ta telefon nájde.

edit:
alebo druhá možnosť : Zapni bluetooth a potom: Alt + F2 a napíš: bluetooth-applet Malo by sa objaviť oznámenie: Príjem súborov povolený a všetko by malo fungovať. U mňa to zabralo.
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 00:47:06 od Anna Taliánová »
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2009, 11:03:52 »
Zkusil bych to, ale používám externí mpbul BT do USB. V systému jsem nenašel nikde nic k bluetooth takže nevím jak ho zapnout.
Zkusím to odhlásit při zasunutém BT a uvidíme.
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2009, 11:15:19 »
Už to maká. Na rozdíl od Gutsy se tady musí v bluetooth-appletu jednoduše nakonfigurovat a spárovat připojení k telefonu a jede to.
Applet sám detekuje přítomnost BT v USB a nakopne se. Pěkné vylepšení, funguje to už jako u woken.
Díky za radu.
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 00:48:57 od Anna Taliánová »
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #13 kdy: 05 Ledna 2009, 11:16:06 »
Mám jeden BT adaptér do usb na pc, když ho připojím zobrazí se ikonka BT v tray oblasti. Pokud se ti tam nezobrazí mrkni do Sezení zda tam máš aktivovaný Správce Bluetooth (bluetooth-applet).
Když chci přijímat a odesílat soubory spouštím si aplikaci v Aplikace - Příslušenství - Sdílení souborů přes bluetooth (gnome-obex-server), který se po spuštění objeví v tray.
Vše ostatní zde bylo už řečeno.

EDIT: No tak pozdě :D

Prefin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #14 kdy: 05 Ledna 2009, 13:23:06 »
Neva. Bezva fórum.
 ;D
Většinou je problém stejně mezi židlí a klávesnicí
---------------------------------------------------------------------------
Xubuntu 18.01 / W10

5686

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Příjem souborů přes Bluetooth
« Odpověď #15 kdy: 24 Června 2011, 22:55:34 »
Mám podobný problém, ked chcem poslať niečo z MT na NTB telefon NTB nenájde, posielanie z  NTB na MT funguje.  Teraz to robím tak že dam prehladat zariadenie a  subory si z telefonu vytiahnem. Predtým všetko fungovalo OK aj cez Live CD to šlape. Neviem presne kedy sa to pokašlalo možno po nejakej aktualizácii. 

mám ten istý problém NTB telefon vidí, MT pri posielaní súborov NTB nevidí, napriek tomu že sú spárované. keby šlo len o fotky a nejaké MP3, tak sa s tým nepáram a tiež to z telefónu vytiahnem ako ty. mne sa však jednalo o kontakty. poslať ich cez bluetooth do PC je najrýchlejšia záloha kontaktov aká existuje. navyše pri nej nepotrebujete  žiadny synchronizačný, ani zálohovací soft. kontakty sa uložia v podobe VCARD súborov. teda najrýchlejšia by bola za predpokladu že všetko funguje tak ako má.
strávil som celý deň na googli a prehľadával fóra vrátane tohto. skoro ma šlahlo keď som sám našiel tak elegantné riešenie. ani neviem čo ma to napadlo.
stačilo totiž spustiť centrum softvéru, nájsť si tam Bluetooth ktorý má alebo mal každý istotne nainštalovaný, rozkliknúť si na ňom ďalšie informácie a vo vnútri kolieskom narolovať popis až kým sa neobjavilo to čarovné zaškrtávatko  ;) že... Doplnky... a tam... Personal File Sharing. skoro som padol na riť keby som nesedel.

takže teraz keď niečo posielam z telefónu... mi to všetko hádže do priečinka... stiahnuté
a prichádza do úvahy aj to čo si napísal, že sa to mohlo pokašlať pri nejakej aktualizácii. proste pri prechode na novšiu verziu sa doplnok nemusel nainštalovať.

možno to už niekde niekto písal, ale v tejto chvíli som na seba hrdý, lebo neviem či sa mi ešte niekedy niečo podarí rozlúsknuť  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.