Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konec widlí ... bude?  (Přečteno 8528 krát)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Konec widlí..
« Odpověď #25 kdy: 06 Ledna 2009, 15:13:10 »
Kdyz bude existovat Linux User-friendly distribuce mozna bude sance na konec Widli, ale jinak neni sanca... Kazdopadne plne funkce Linuxu se vyuzije jen tehdy kdyz s nim clovek umi pracovat. Linux zatim neni pre obycejne uzivatele a za timto si stojim, a sem i rad v podstate protoze obycejny uzivatele byvaji blby :D
Hm, fajn, já jsem obyčejný uživatel... hned jsi mi zvedl náladu...
Xubuntu 12.04

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Konec widlí..
« Odpověď #26 kdy: 06 Ledna 2009, 15:18:15 »
podstate protoze obycejny uzivatele byvaji blby :D
Z toho vyrostete. Nebo znáte snad automechanika který prohlásí že obyčejní motoristé bývají blbí?
A mohl bych mentorovat že v obou případech je potřeba mít to jako koníčka nebo navštěvovat servis... Ale to myslím nemá cenu rozvádět.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

eXt_r33m

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
  • skill :: aggressive-newbie
    • qinta.php5.sk
Re: Konec widlí..
« Odpověď #27 kdy: 06 Ledna 2009, 16:00:25 »
Ospravedlnuju se za tenhle vyrok byl asi prehnany... Mel jsem na mysli lidi ktery jsou blby v Zivote ne ohledne IT, aby sme to chapali :)
Edit: No proste kdyz vam sem nabehnou spameri, nebo nekdo kdo zacne znizovat kazdemu karmu jen tak tak pochopite :) Nemyslim si ze ted existuje ubuntak ktery by tohle byl schopen udelat ale kdyz se sem vsechny lide od widli tak....
« Poslední změna: 06 Ledna 2009, 16:05:50 od eXt_r33m »
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + (Ubuntu 9.04 64bit) + Archlinux s KDE 4.3 64bit
if ($She_loves_me) then wake_up() //checking if  i am dreaming :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Konec widlí..
« Odpověď #28 kdy: 06 Ledna 2009, 16:25:54 »
Nemyslim si ze ted existuje ubuntak ktery by tohle byl schopen udelat ale kdyz se sem vsechny lide od widli tak....
Nedávno zde byl drobný nával z widlí, když začli černat a bylo to poznat :D Velice chápající a zajímající se lidé o alternativu z černým monitorem. :D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Konec widlí..
« Odpověď #29 kdy: 06 Ledna 2009, 18:39:03 »
Jo jo - po zavedeni SP3, se ta bezpecnost XPcek jednoznacne vylepsila...Osobne vubec nepremyslim nad nejakym utopickym koncem MS a v podstate mi Widle ani nevadi, naopak - diky nim dnes muzu komunikovat pres net temer ze vsema lidma co znam i neznam a navic mi davaji taky moznost vyberu - bez existence widli bych urcite Linux natolik neocenil. Dnes je tady par alternativ: MAC, Widle, Linux, BSD...a kazdy ma absolutni pravo volby :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Konec widlí..
« Odpověď #30 kdy: 06 Ledna 2009, 18:57:57 »
M$ se podle mě v sektoru dekstopových OS ničeho bát nemusí. I když mu pár % ukousne Linux, MAC nebo někdo jiný tak stále má majoritní podíl. Spíše by se mohl bát v jiných sektorech. A to zvláště od Google nebo třeba Adobe. Mám na mysli office , flash x silverlight atd. Ale nějakému konci M$ nevěřím
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Konec widlí..
« Odpověď #31 kdy: 06 Ledna 2009, 22:52:19 »

Nedávno zde byl drobný nával z widlí, když začli černat a bylo to poznat :D Velice chápající a zajímající se lidé o alternativu z černým monitorem. :D

Ano ano, někdy v té době (kdy vyšla 8.04) jsem se taky připojil :D Sice jsem neměl černý monitor (obejít to nějakým megasuperultracrackem pomocí dvou kliknutí by bylo asi jednodušší než instalace ubuntu), ale Visty jsou lesk a bída kurtizán. Prostě přetekl pohár trpělivosti a bylo. Já osobně jsem dnes rád, že Visty vyšly takové jaké jsou.
Xubuntu 12.04

col_boggy

  • Host
Re: Konec widlí..
« Odpověď #32 kdy: 07 Ledna 2009, 09:02:45 »
Tjn.. Spíš si myslím, že opravdový problém bude Win7. Viděl jsem betu a už teď mi přišla lepší, než Visty. A jestli to chtějí vydat až 2010/2011, přestože je to kvůli Vistám, aby se trochu ohřály, mají spoustu času to dovést na opravdu velice dobrou úroveň.. Uvidíme.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Konec widlí..
« Odpověď #33 kdy: 07 Ledna 2009, 09:20:06 »
dako extra som si nevsimol ani tu ani inde na forach ani v mojom okoli ze by niekomu vadil linux ako taky. nejvacsou nevyhodou je pre kazdeho slaba podpora softwerov. ak chce niekto robit napriklad grafika pre DTP studio, nema to lahke, rovnako napriklad spracovanie videa - ktore v zakladnom wine uz je - je u nas o kusisko zlozitejsie:(
kto vie nech sa pusti do timu k vyvojarom softu.. :) kto nie nech robi aspon support - ved to je jedna z najvacsich vyhod linuxu/ubuntu

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Konec widlí..
« Odpověď #34 kdy: 07 Ledna 2009, 12:55:23 »
wigman : přesně tak. XP byla legendární, Visty jsou krásné ( efekty atd ) a bojím se toho že Win7 bude kombinace úpředcházejících 2 systémů. Někde jsem slyšel že M$ prohlásilo, že Visty byly vydány jen aby se zatlačilo na výrobce HW kvůli zvýšení výkonu. Což Win7 by měli být odhlečené a doladěné Visty... Což pokud se jim to povede a udělají pěkný grafický a funkční systém tak to bude velká facka pro Linux
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

col_boggy

  • Host
Re: Konec widlí..
« Odpověď #35 kdy: 07 Ledna 2009, 14:48:25 »
Někde jsem slyšel že M$ prohlásilo, že Visty byly vydány jen aby se zatlačilo na výrobce HW kvůli zvýšení výkonu.
Rofl ;D MS toho prohlásili hodně, ale víceméně i oni přiznali, že Visty byly (jsou) chyba. Win7 mají být "Visty takové, jaké jsme je původně mysleli" (tuším oficiální prohlášení) - zrovna tak "Jsou to Visty, ale lepší"..

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Konec widlí..
« Odpověď #36 kdy: 07 Ledna 2009, 14:52:23 »
wigman : přesně tak. XP byla legendární, Visty jsou krásné ( efekty atd ) a bojím se toho že Win7 bude kombinace úpředcházejících 2 systémů. Někde jsem slyšel že M$ prohlásilo, že Visty byly vydány jen aby se zatlačilo na výrobce HW kvůli zvýšení výkonu. Což Win7 by měli být odhlečené a doladěné Visty... Což pokud se jim to povede a udělají pěkný grafický a funkční systém tak to bude velká facka pro Linux
A jak ty vis, v jakem stavu bude Linux v dobe vydani Win7? Myslim vsak, ze pro Linux to zadna facka nebude, protoze komercni pristup techto dvou systemu se snad nezmeni - Windows vcetne vetsiny aplikaci bude vzdy za prachy a pouziti ruzne cracklych programu bude podle mne urcite hodne eliminovano...Linux si snad taky udrzi svuj "lidovy" pristup a pevne verim, ze i specificke programy v nem  se budou neustale zlepsovat tak, aby plne nahradili aplikace z taboru MS. Navic pokud MS uplne neprekope windowsacky zaklad (system32), tak na tom bude Linux co se tyce bezpecnosti vzdy lepe.
Win7 muzou byt jake chcou - ja su presvedcenej, ze linuxu to uzivatelskou zakladnu nezmensi - prave naopak :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Konec widlí..
« Odpověď #37 kdy: 07 Ledna 2009, 15:28:03 »
linuxovu zakladnu by to sotva zmensilo kedze vsetci sme tu linuxaci z presvedcenia :)

col_boggy

  • Host
Re: Konec widlí..
« Odpověď #38 kdy: 07 Ledna 2009, 15:42:28 »
Tu šlo spíš o potencionální/ještě nerozhodnuté uživatele; bylo by to v ohrožení i u lidí s dualbootem, protože je teď štvou Visty.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Konec widlí..
« Odpověď #39 kdy: 07 Ledna 2009, 15:46:30 »
podla mna maju taky ludia skor iba (alebo dualboot) XP

Old Shatterhand

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Konec widlí..
« Odpověď #40 kdy: 07 Ledna 2009, 15:53:45 »
Windowsi sú nanič Iba samé vírusi

col_boggy

  • Host
Re: Konec widlí..
« Odpověď #41 kdy: 07 Ledna 2009, 16:07:27 »
Windowsi sú nanič Iba samé vírusi
Nesnáším tyhle kecy..
  Předně, každý OS má své předosti a nedostatky. Mě například nevyhovuje licenční politika MS a některé "temné stránky" jejich Winů, tož používám Linux (mám ale i HDD s Vistama, další s XPčkama..). Tohle říkat je stejně geniální a smysluplné, jako když Vistaři říkají "Linuxy jsou na nic, žádná HW podpora, nic to neumí, nespouští to .exe soubory" apod.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Konec widlí..
« Odpověď #42 kdy: 07 Ledna 2009, 16:30:51 »
Old Shatterhand : prosimtě tyhle kecy si nech někam na warez fora. neříkám, že mám nějak šíleně geniální příspěvky ale tohle sem fakt nepatří !
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Konec widlí..
« Odpověď #43 kdy: 07 Ledna 2009, 16:37:47 »
ja jsem zase o w7 slysel, ze je to podobny hype, jako wv. co se vykonu tyce, tak je to nastejno jako aktualizovane visty. jen je v zakladni instalaci min bloatwaru a tak je to sviznejsi. cili w7 jsou stihlejsi wv s dockem. (btw)
ne ze by na tom zalezelo, nakonec to bude na uzivatelych, zdali si to oblibi nebo ne. ale uz proto, ze je vykonejsi HW a nebudou k dostani XP, je pravdepodobne ze budou uspesnejsi nez WV...
« Poslední změna: 07 Ledna 2009, 16:41:13 od Marvn »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Konec widlí..
« Odpověď #44 kdy: 07 Ledna 2009, 18:39:01 »
Neřekl bych, že cokoliv zabrání Malému Měkkému vytáhnout HW nároky W7 do nebe :) Windows si svoji základnu uživatelů prostě udrží, většina lidí co pracuje s PC si myslí že bez woken to prostě nejde. Nemůžu říct že by mi tahle situace moc vadila... Být nás linuxáků víc, možná by se o nás víc zajímali výrobci HW i SW, ale tím by podle mě začala vznikat základna uživatelů co se chytí na "download this and execute sh ~/ParisHiltonNaked.sh"... Nakonec by jsme byli v tom samým hnoji co dřív :D
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Konec widlí..
« Odpověď #45 kdy: 07 Ledna 2009, 18:49:27 »
Neřekl bych, že cokoliv zabrání Malému Měkkému vytáhnout HW nároky W7 do nebe :) Windows si svoji základnu uživatelů prostě udrží, většina lidí co pracuje s PC si myslí že bez woken to prostě nejde. Nemůžu říct že by mi tahle situace moc vadila... Být nás linuxáků víc, možná by se o nás víc zajímali výrobci HW i SW, ale tím by podle mě začala vznikat základna uživatelů co se chytí na "download this and execute sh ~/ParisHiltonNaked.sh"... Nakonec by jsme byli v tom samým hnoji co dřív :D
Jen at to MS s HW naroky vyhani nahoru - alespon zustane vic "sunek" za pusu, anebo zadara pro nas ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

xaircon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
    • BOINC
Re: Konec widlí..
« Odpověď #46 kdy: 07 Ledna 2009, 19:24:13 »
Ono niektorý užívatelia ani neviedia že niejaký linux existuje, keď som nedávno ukazoval priateľka Compiz tak sa ma pýtala či je to ten nový Windows Vista a keď som je povedal že je to Linux->Ubuntu tak sa ma hneď pýtala či to to nejaký najnovší Windows  :)

xfce

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Konec widlí..
« Odpověď #47 kdy: 07 Ledna 2009, 20:58:27 »
Chvíli jsem tu nebyl, takže budu reagovat i na starší post:
Pokud by k tomu totiž přistupovali jako k Gtalku, který je s ostatními Jabber servery kompatibilní jen na základní úrovni, a zbytek si Google hraje na svojem písečku, tak je taky dost dobře možné, že by vytvořil systém, který by sice vycházel z Linuxu, ale za chvíli by byl s Linuxem ještě méně kompatibilní než Windows.
Je to neschopnost OSS, že si nechává ujet vlak. Google potřeboval hlasovou komunikaci, v podstatě nic nebylo, tak vytvořil spolu s XMPP foundation Jingle a to je schvalováno už roky jako standard :( Na to Google nemá čas, tak to do GTalku šoupli a teď to vypadá, že si tam ušili něco svého - ne, jen nechtějí čekat X let až to někdo ofiko schválí. Mezitím si každý nainstaloval Skype a teď se bude brečet, že mají všichni uzavřené Skype místo otevřeného Jabberu/Jingle - podobně jako se brečí nad rozšířeností ICQ.

Ad Win7 - doporučuji alespoň ve virtualu W7 beta1 (sestavení 7000) - na 512MB ram mi to běhá bez HW akcelerace rychleji než KDE4 (4.1.3 i 4.2b2) na 1GB RAM s akcelerací (myslím třeba resize oken atd - karta nVidia 6800GS), prostředí je odladěné a na první pohled v této betě v mnohem finálnějším stavu, než současné finální distribuce Linuxu s KDE4 (btw, dost to vzhledově KDE4 připomíná). Já bych se W7 docela bál. A ne, nepište mi, ať si tedy u win zůstanu - přechod na Linux je u mě definitivní, mám tedy dualboot s XP, ale to je kvůli některým věcem a hrám ještě potřeba. Jen mi zkrátka vadí takové ty krátkozraké výkřiky "win je *censored*, XP padá 2x denně (za 7let jsem neviděl doma BSOD), samý vir a reinstalace (opět za 7 let nic)" atd - pak jsme Windowsákům pro smích, protože to prostě není pravda, pokud si člověk nainstaluje antivir a fw (jsou i zdarma). Problému s Linuxem je zrovna tolik, jako někdy s Winama, nemají si co vyčítat (stačí mrknout na toto fórum). Je pravda, že Visty mi na počítač nesmí, ale XP jsou kvalitní os, za tím si stojím a W7 mají našlápnuto být dobrým následníkem.

A taky bych byl rád, kdyby se za každou cenu nebránilo přebírání dobrých nápadů z Win jen proto, aby to náhodou nebylo jako ve Win - např. roztahování oken jen jejich přitažením k okraji je dost dobré, zvlášť na širokoúhlém displayi zarovnání na půlku přetažením vlevo/vpravo, snad to v KDE 4.3 bude jako volba.
« Poslední změna: 07 Ledna 2009, 21:02:37 od xfce »

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Konec widlí..
« Odpověď #48 kdy: 07 Ledna 2009, 21:07:06 »
xfce : krásně napsáno ! k+ možná win7 v virtualu zkusim....

btw : s těma BSOD je to asi tak, že kdo nic nedělá nic nepokazí ( neber to nijak zle ) . Jednou jsem měl za noc 4 BSOD ( myslím, že jsem tehdá si hrál s driverama :). Ale to spíše byla moje blbost
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Konec widlí..
« Odpověď #49 kdy: 07 Ledna 2009, 21:17:40 »
tak ja bych byl take moc rad, aby se w7 povedly, uz proto ze v budoucnu na nich pravdepodobne budu muset pracovat. na druhou stranu by se ovsem nemelo zapominat na obdobny hype s vistami a take na to, ze win jsou tradicne slusne pouzitelne tak 1-2 roky od oficialiho vydani. navic v oblasti IT se predpovedi pravidelne nevyplnuji  8)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.