Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus EEE 900a a remap klaves - tip a dotaz  (Přečteno 2685 krát)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Asus EEE 900a a remap klaves - tip a dotaz
« kdy: 10 Ledna 2009, 15:59:01 »
Ahoj, poridil jsem si tohohle skrcka a nahodil UbuntuEEE (hardy), do kteryho jsem naimplantoval KDEcko (pokud o nabootovani cistyho kubuntu skoncil v busyboxu). Jediny co mi pijde krev je pravej Shift. Jsem zvyklej ze svyho FJS Esprima, ze hned vedle sipek, je Fn klavesa, ktera umoznuje rychly prepnuti sipek na PgUp, PgDown, Home a End. Bohuzel mi xev neukazuje keycode pro Fn, takze ho nemuzu (imho) zamenit s pravym Shiftem, ktery je mi celkem na nic. Xev ukazuje jen releasy kombinaci stisku Fn + neco. Podle tech keycodu to vypada, jako kdyz ta Fn klavesa proste prihodi nejaky cislo ke klavese, ktera je zmacknuta s ni. (btw stejne se xev chova i na Esprimu). Dalo by se to obejit, kdyby xmodmap umel namapovat i kombinace klaves, ale to jsem v manualu nevycet'.  :-X

Jediny ale dost blby resni je nadefinovani Shift + sipky jako Pgup atd v "Input actions" v kcotrol. Tam ale bohuzel rozlisujou jen jeden shift, takze pak nefungujou kombinace shift+home (tedy Shift_L + (Shift_R + Left = Home)) Nemuze mi nekdo poradit, jak na ten premap Shift_R na Fn?

Kdyby nekdo touzil, alespon po premapovani Appkey (to, co ukaze kontextovy menu) na pravej kontrol, staci do /homu prihodit soubor .Xmodmap s obsahem:
Kód: [Vybrat]
keycode 117 = Control_R
add control = Control_R
coz je muj jedinej uspech zatim ;)

Diky za tipy..

« Poslední změna: 10 Ledna 2009, 16:12:40 od starenka »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.