Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox - zmizel mi panel gnome [vyřešeno]  (Přečteno 3199 krát)

Dr.Joe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Firefox - zmizel mi panel gnome [vyřešeno]
« kdy: 11 Ledna 2009, 16:48:28 »
Zdravím vás.

Mám problém s panelem gnome v prohlížeči Firefox. Při práci v otevřeném prohlížeči jsem pravděpodobně zmáčkl nějákou kombinaci kláves a panel mi zmizel. Nepomohl ani opětovný restart prohlížeče.
Už se mi to jednou stalo a řešil jsem to smazáním konfiguračního souboru. Poté bylo všechno v pořádku, ale ztratilo se veškeré vlastní nastavení :-(
Neví někdo, jak tam ten panel zase dostat? 
« Poslední změna: 13 Ledna 2009, 20:20:16 od Martin 'Želva' Malý »
Lubuntu 18.04

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2009, 16:55:23 »
co konkrétně je "gnome panel" ve firefoxu? Hledal bych to ve Zobrazit → Nástrojové lišty. Nebo jestli myslíte případ, že byl firefox přes celou obrazovku a gnome panel nebyl vidět a okno nemělo hlavičku, tak tento režim vypíná (i zapíná) klávesa F11 ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Dr.Joe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2009, 17:00:53 »
Díky moc. Klávesa F11 byla správná volba :)
Lubuntu 18.04

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2009, 17:06:23 »
Pomáhá také:
Kód: [Vybrat]
metacity --replace
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

ubumomo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2009, 15:58:00 »
Děkuji za pomoc také jsem omylem stisknul F11  ;D

navrom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2009, 14:12:42 »
Mám stejný problém. Chybí mi horní panel nahoře okna u všech aplikací (nejen ve Firefoxu). Pomohl mi příkaz napsaný v terimálu "metacity --replace", bohužel ale po restartu počítače je vše při starém. Poradíte mi někdo, co s tím? Děkuji za pomoc.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2009, 14:47:58 »
Mám stejný problém. Chybí mi horní panel nahoře okna u všech aplikací (nejen ve Firefoxu). Pomohl mi příkaz napsaný v terimálu "metacity --replace", bohužel ale po restartu počítače je vše při starém. Poradíte mi někdo, co s tím? Děkuji za pomoc.
To je problém compizu - mrkni do nastavení (managera compizu - pokud nemáš nainstaluje se prostřednictvím synapticu -> http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20Fusion), zda máš zaškrtlou volbu v efektech Window decorator. Když jsi zadal metacity --replace compiz -> efekty vzhledu jsi vypnul a tím ti rámy naběhli OK, ale po restartu se ti automaticky zase zřejmě spustil compiz.
Můžeš také vyzkoušet aplikace Emerald Theme, která se sama stará o rámy oken, můžeš nastavit nejrůznější témata rámů (průhledná, barevná, hezká, nehezká :D ). Tím máš po problému a hezký rámy :D

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,21344.msg157153.html#msg157153
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,18468.msg157487.html#msg157487
atd.
« Poslední změna: 04 Února 2009, 14:50:54 od luisah »

navrom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Firefox - zmizel mi panel gnome [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2009, 16:53:52 »
Tak už mi to funguje! Nastavením compiz manageru to ale nebylo, v efektech byl window decorator zaškrtlý. Pomoc jsem našel v druhém tebou uvedeném odkazu. Upravil jsem soubor xorg.conf, kde jsem do složky Device napsal:
Option         "AddARGBVisuals" "True"
Option         "AddARGBGLXVisuals" "True"
Nevím, zda to má souvislost s grafikou, ale mám taky shodou okolností GeForce4 MX440, jako kolega se stejným problémem.
Také jsem zkoušením pokus/omyl zjistil, že rámy zmizely jen pokud jsem nastavil efekty vzhledu na normální, nebo extra, při nastavení žádných efektů, vše šlo.
Teď už vše funguje i při normálních efektech.
Díky za pomoc a zároveň omlouvám se za svoje laické vysvětlení problému, ale co se týče Linuxu jsem úplný začátečník.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.